Warsztaty chóralne, których finałem będzie wspólne wykonanie Stabat Mater Josepha Rheinbergera na chór z towarzyszeniem organów.

Trzydniowe, otwarte warsztaty chóralne, na których zaproszone zespoły wokalne  oraz osoby zainteresowane i kochające śpiew stworzą jeden chór. Pod czujnym okiem kadry instruktorskiej „Warsztatowicze” będą pracowali  nad emisją głosu i interpretacją Stabat Mater Josepha Rheinbergera, który zaprezentowany zostanie podczas koncertu stanowiącego podsumowanie i finał warsztatów. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 10 rok życia i chcą spróbować swoich sił w chórze. Od uczestników oczekujemy muzykalności, zamiłowania do śpiewu i muzyki, obowiązkowości w uczestniczeniu w zajęciach. Znajomość nut, jak i wcześniejsze doświadczenie wokalne są mile widziane, ale nie stanowią koniecznego kryterium do wzięcia udziału. Warsztaty chóralne to nie tylko okazja do poznania nowego utworu i praca nad poprawną techniką wokalną, ale także szansa poznania wspaniałych ludzi i zawarcia nowych znajomości.

Prowadzący:
Michał Śmigielski – dyrygent
Bartosz Lisik – asystent dyrygenta
Zuzanna Gulewicz – instruktor
Natalia Wysocka – instruktor

Wojciech Karaś
 – akompaniator /organy

Termin: 03-05.06.2021 r., godz. 17:00
Miejsce: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sulejówku, ul. Ignacego Jana Paderewskiego 29, 05-070 Sulejówek

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro festiwalu od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.