“Dęciaki w ogrodzie” to zanurzenie się w dźwiękach muzyki, spotkanie i relaks wśród cieni drzew, a to wszystko w samym sercu Sulejówka – Parku Gliniaki. To będzie muzyczna podróż przepełniona repertuarem muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord” pod dyrekcją mjr Edwarda Myśliwczyka. Podczas czerwcowego sobotniego popołudnia wybierając spacer alejkami będzie możliwość zapoznania się z szerokim repertuarem orkiestry działającej przy Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Występ ponad dwudziestoosobowego zespołu w parkowej scenerii to propozycja dla wszystkich, dla melomanów muzyki oraz dla tych, którzy szukają wytchnienia wśród zieleni a muzyka stanowić będzie jedynie dopełnienie. Tego dnia dęciaki udowodnią, że Park Glinianki może brzmieć zupełnie inaczej.

Transmisja koncertu 5 czerwca 2021 o godz. 17:00

Młodzieżowa Orkiestra Dęta “Akord” została utworzona w 1999 roku przez doświadczonych muzyków orkiestr wojskowych-  kapelmistrza mjr rez. Edwarda Myśliwczyka i chor. Marka Nowickiego. Bogaty repertuar zespołu jest zróżnicowany i obejmuje znane utwory muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. Jako oprawa muzyczna orkiestra pod batutą mjr Edwarda Myśliwczyka aktywnie bierze udział w imprezach miejskich i uroczystościach patriotycznych, uczestniczy w życiu kulturalnym miasta Sulejówek.

Termin: 05.06.2021 r., godz. 17:00
Miejsce: Park Glinianki w Sulejówku

Wydarzenie z transmisją online.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.