Bajki są bezcennym źródłem dobrych wzorców, z których od najmłodszych lat można uczyć się wartości i dobrych  postaw. Dlatego proponujemy dzieciom Bajkowisko na dobranoc. Dzięki czytaniu dzieci zdobywają i poszerzają wiedzę, co wpływa na ich lepszy rozwój.

W trakcie spotkań Kamila Trochimiak będzie czytać dzieciom książkę pt. „Magiczne opowieści Misia Teodora” Elżbiety Janikowskiej. Po bajce porozmawia z uczestnikami o treści i o pozytywnych wartościach jakie można odnaleźć w książce.

Spotkania zakończone będą warsztatami plastycznymi dotyczącymi wysłuchanego fragmentu książki. Nie ma chyba innej bardziej działającej na wyobraźnię czynności niż czytanie.

Na pierwszych warsztatach uczestnicy wykonają maskotkę misia w nawiązaniu do bohatera opowiadania. W dzisiejszym konsumpcyjnym świecie wszystko już było. Dzieci mają zabawki, które świecą, błyszczą, grają, mówią i poruszają się, robią wszystko. Właściwie już nic nie trzeba z nimi robić. A gdzie miejsce na kreatywność i prawdziwą zabawę? W prostocie siła. Dlatego ręcznie wykonamy maskotki. Na kolejnym spotkaniu dzieci wykonają postać Zakurzonej Czarownicy. Kolejny rozdział książki opowiadający historię zaczarowanego guzika. Będzie to pretekstem do stworzenia właśnie takich guzików i zaprojektowania do nich garderoby. Po wysłuchaniu ostatniego rozdziału z książki dzieci namalują to, co ich zdaniem wydarzy się dalej.  Namalują ciąg dalszy historii "Magiczne opowieści Misia Teodora”.

Bajkowisko na dobranoc (odc. 1), 07.06.2021 r., godz. 19:00

Bajkowisko na dobranoc (odc. 2), 08.06.2021 r., godz. 19:00

Bajkowisko na dobranoc (odc. 3), 09.06.2021 r., godz. 19:00

Bajkowisko na dobranoc (odc. 4), 10.06.2021 r., godz. 19:00

Prowadząca: Kamila Trochomiak
Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Termin: 07-10.06.2021, godz. 19:00
Miejsce: MDK Sulejówek

Wydarzenie z transmisją online.
Tłumaczone na Polski Język Migowy.

Bezpłatne wejściówki wydarzenie dostępne są w biurze MDK od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.