Warsztaty kreatywnego pisania inspirowane zdjęciami zebranymi w Archiwum Społecznym Sulejówka.

Warsztaty są dla każdej osoby chcącej pisać. Mają charakter społecznego procesu kreatywnego.

W Archiwum Społecznym Sulejówka jest prawie 1000 zdjęć. Chcemy do nich sięgnąć. Na zdjęciach czas zatrzymuje się na ułamek sekundy – widzimy ludzi, przyrodę, budynki, możemy rozpoznać emocje, pofantazjować na temat tego, co wydarzyło się zanim fotograf nacisnął spust migawki. Ktoś zrobił zdjęcia, my podczas warsztatów dopiszemy opowieść, wiersz, haiku, wszystko na co pozwoli wyobraźnia.

Warsztaty będą otwarte, zaprosimy osoby, które już piszą, myślą o tym, żeby zacząć pisać oraz takie, które z pisaniem nie miały dotychczas nic wspólnego. Podczas warsztatów będzie czas na pisanie i na czytanie.

Dzięki pracy z fotografiami przyjrzymy się temu, jak kiedyś wyglądał Sulejówek.

Prowadzący: Tomasz Gromadka
Animator kultury, osoba pisząca, performer, dramaturg. Publikował w „Dialogu”, „Wakacie”, „Wizjach”. Laureat „Połowu. Poetyckie debiuty 2020”. Członek Grupy Performatywnej Chłopaki i Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Współtwórca Stołu Powszechnego w Warszawie. Prowadzi zajęcia „Pisanie co wtorek”.

Termin: 10.06.2021 r., godz. 18:00
Miejsce: Ogród Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Zapisy na warsztaty prowadzi biuro festiwalu od 17.05.2021 r. (pn-pt) w godz. 08:00-16:00, uczestnicy zobowiązani są do wypełnienia kart uczestnictwa. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Przy wyborze uczestników liczy się kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.