Z Sylwią Olszewską, fotosistką, porozmawiamy o jej zawodzie – o tajnikach pracy fotosistki na planach filmowych. Czym dokładnie zajmuje się fotosista? Jakie musi robić zdjęcia? Co to są werki? Do czego mogą być użyte fotosy? Jak wygląda typowy dzień zdjęciowy? Na te oraz wiele innych pytań odpowie Sylwia Olszewska.

Transmisja on-line odbędzie się 04.06.2021 r. o godzinie 9:00

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy

Sylwia Olszewska od wielu lat zajmuje się fotosami filmowymi. Jako fotosistka pracowała na wielu planach filmowych, dokumentowała realizację filmów krótkometrażowych i pełnometrażowych. Sylwia pracuje również dla agencji fotograficznej, dla której robi zdjęcia z premier filmowych i festiwali filmowych. Sylwia robi zdjęcia również dla Polskiej Akademii Filmowej przyznającej najważniejsze filmowe nagrody w Polsce – Orły.

Spotkanie poprowadzi Anna Serdiukow. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim oraz Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje m.in. w „Zwierciadle” i „Magazynie Filmowym” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członkini Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP i polskiej sekcji FIPRESCI. Konsultuje scenariusze, m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Zajmuje się promocją polskiego kina, na stałe współpracuje z firmą Balapolis produkującą m.in. filmy Anki i Wilhelma Sasnali. Przez cztery lata dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Przez sześć lat rzeczniczka prasowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, od zeszłego roku również koordynatorka programowa wydarzenia. Współautorka albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.