Myśl samodzielnie i nie bój się spisu! To nie boli


Nie chcesz się spisać? Uważasz, że spis jest niepotrzebny? Twierdzisz, że to nielegalna inwigilacja i państwo chce znać twój majątek albo wykorzystać zebrane dane do celów podatkowych? Jeśli masz opory, żeby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), przeczytaj, dlaczego warto to zrobić.
Dowiedz się, co zyskasz uczestnicząc w spisie, a co stracisz odmawiając udziału.


1. Nie kieruj się komentarzami czy filmikami z Internetu!
Czerp wiedzę o spisie ze sprawdzonych źródeł. Nie zawsze prawdą są opinie osób, które zabiegają o popularność w Internecie. Czasami możesz natknąć się na informacje krytykujące organizację tego przedsięwzięcia. Wolność prasy gwarantuje dostęp do różnych zdań i opinii. Nigdzie jednak w oficjalnych mediach (również prywatnych) nie znajdziesz informacji nawołujących do bojkotu udziału w spisie. Jeśli ktoś tak czyni, pomyśl w jakim i czyim interesie to robi? Opieraj swoją wiedzę wyłącznie na potwierdzonych materiałach. Można to zrobić na stronie https://spis.gov.pl w aktualnościach i dziale poświęconym najczęściej zadawanym pytaniom. Informacji szukaj też na stronach internetowych gmin i w mediach.
2. Nie neguj zasadności spisu. Od stu lat przeprowadza się go w Polsce co dekadę.
Spisy organizowane są nie tylko w Polsce i Unii Europejskiej, ale na całym świecie. To, że spisy powszechne są potrzebne, wiedzieli już w starożytności. W naszym kraju spisy są realizowane od wieków, pierwszy został zatwierdzony w trakcie obrad Sejmu Czteroletniego w XVIII w. Od 1921 r. realizowany jest ze stałą częstotliwością. Na przestrzeni dziesięcioleci bez względu na sytuację polityczną i panujące warunki spisy dostarczały informacji o ilości mieszkańców kraju i każdej miejscowości, ich charakterystyce demograficznej i warunkach mieszkaniowych. Po odzyskaniu niepodległości i w okresie rozkwitu dwudziestolecia międzywojennego służyły zaplanowaniu działań umożliwiających odbudowę kraju, po II wojnie światowej pozwalały na ocenę skali strat wojennych, utraty ludności w wyniku działań okupacyjnych oraz zmiany granic i związanych z tym masowych przesiedleń. W kolejnych dziesięcioleciach pokazywały przemiany demograficzne w strukturze wiekowej mieszkańców, liczebności rodzin, wykształceniu, czy źródłach utrzymania i inwalidztwie włączonych do formularza spisowego w 1978 r. To spisy były źródłem informacji kreślącym portret naszego społeczeństwa przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i po kolejnych latach korzystania z funduszy europejskich. Zawsze liczyła się każda odpowiedź. W obecnie trwającym spisie również liczą się wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie, wyznanie czy pochodzenie.
Osoby, które negują potrzebę przeprowadzania spisu powszechnego, powinny sobie zadać pytanie, co by było, gdyby go nie organizowano? Jak mogłoby funkcjonować nasze państwo bez wiedzy o tym, ile osób w nim mieszka, jak wyglądają nasze rodziny czy w jakich warunkach mieszkamy? Rządzący na poziomie kraju czy gminy, bez względu na to jaką partię reprezentują, korzystają z informacji uzyskanych w spisie przez kolejne 10 lat. Na ich podstawie będą dzielić środki finansowe i podejmować rzetelne decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności (m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu), uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo. Brak danych zebranych w spisie będzie miał zatem wpływ na przyszłość Twoją i Twoich najbliższych.
3. Nie odmawiaj uczestnictwa w spisie - jest on legalny i obowiązkowy
Nie jest prawdą, że nikt nie ma prawa pytać o sprawy zawarte w formularzu spisowym. Otóż spis jest legalny. Statystyka publiczna ma do tego pełne prawo na podstawie Ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dodatkowo, informacje zbierane w spisach powszechnych są wyłączone z obowiązywania przepisów RODO.
Prawdą jest, że spis obejmuje zagadnienia, które są objęte szczególną ochroną: stan zdrowia czy wyznanie religijne. Na te pytania nie musisz odpowiadać. Udzielenie odpowiedzi na pozostałe jest jednak naszym obowiązkiem. Takim samym, jak płacenie podatków.
4. Nie bój się o swoje dane, są bezpieczne
Nie jest prawdą, że informacje o Tobie zostaną przekazane jakiejkolwiek instytucji czy osobie. To, co jest udostępniane, to wartości uogólnione w postaci wyliczonych wskaźników, sum, średnich. Poza tym wszystkie osoby realizujące prace spisowe obowiązuje tajemnica statystyczna, za złamanie której grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Tajemnica statystyczna jeszcze nigdy w historii nie została złamana. Warto też wiedzieć, że nie każdy pracownik statystyki ma dostęp do danych jednostkowych.
5. Nie podawaj informacji o swoim majątku – nikt o niego nie zapyta
Nie jest prawdą, że w spisie są pytania o majątek, zarobki, konto bankowe, posiadanie działek, samochodów czy kosztowności. Można to sprawdzić na stronie spis.gov.pl w wykazie pytań. Statystyka publiczna nie interesuje się też legalnością pobytu obcokrajowców. Spis nie będzie wykorzystany do nałożenia nowych podatków czy tworzenia tajnych wykazów.
Jeśli podczas wywiadu padną takie lub podobne pytania to znaczy, że rachmistrz przekroczył swoje uprawnienia lub rozmowa jest prowadzona z nieuprawnioną osobą.
6. Nie zakładaj z góry, że nie podołasz zadaniu - udział w spisie zajmuje kwadrans
Nie jest prawdą, że udział w spisie jest trudny. Spokojne wypełnienie formularza zajmuje 15 minut. Możesz to zrobić przez komputer lub telefon. Pomoże ci w tym rachmistrz lub - jak wolisz - urzędnik w gminie. Możesz to też zrobić samemu. Wybierz metodę udziału najlepszą dla siebie, na przykład poprzez:
• Internet i formularz na stronie spis.gov.pl
• Infolinię 22 729 99 99 i rozmowę z urzędnikiem Urzędu Statystycznego
• Punkt spisowy i spisanie się z pomocą urzędnika gminnego
• Rozmowę telefoniczną z rachmistrzem spisowym. Rachmistrz dzwoni z nr. 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.
Pamiętaj, że udzielonych i zatwierdzonych odpowiedzi nie można już poprawiać. Dlatego poświęć chwilę na przeczytanie pytań i zastanów się spokojnie, zanim zaznaczysz poprawną odpowiedź.
7. Nie korzystasz z Internetu - odbierz telefon i zaufaj rachmistrzowi

Nie jest prawdą, że rachmistrz to oszust. Mogą zdarzyć się przypadki podszywania się pod rachmistrza, tak samo jak oszuści podszywają się pod wnuczka, policjanta czy wojskowego. Trzeba być ostrożnym na każdym kroku. Jeśli masz obawy co do rozmowy z rachmistrzem, zweryfikuj jego tożsamość.
Rachmistrz zadzwoni z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Ze względu na skalę przedsięwzięcia niektóre telefony mogą wskazywać te numery jako zagrożenie lub spam. To dlatego, że występuje ciąg tych samych cyfr. Takie numery zostały ustalone, żeby łatwo było je zapamiętać. Jeśli zadzwoni jeden z dwóch wspomnianych numerów, odbierz połączenie bez zbędnych obaw.
Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.
Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając telefonu i Internetu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy skorzystać z pomocy rachmistrza.
8. Nie trać czasu, skorzystaj z fachowej pomocy
Ze wsparcia rachmistrza powinny też skorzystać osoby nie dysponujące nadmiarem wolnego czasu. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że pośpiech i niedokładne czytanie treści pytań na formularzu spisowym są najczęstszą przyczyną pomyłek popełnianych przez mieszkańców przy jego wypełnianiu. W praktyce skutkuje to dodatkowymi telefonami na infolinię spisową i próbą poprawy błędnych zapisów za pośrednictwem konsultanta.
Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi nas bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za nas odpowiedzi. Co więcej, odbierając telefon od rachmistrza i spisując się z jego pomocą nie ponosimy kosztu rozmowy. Możemy zatem bez pośpiechu wypełnić formularz i pytać rachmistrza o wszystko, z czym mamy problem.
9. Nie odkładaj spisu na później, oszczędź sobie stresu
Nie jest prawdą, że zyskasz, jeśli będziesz odwlekać spis w nieskończoność. Może się bowiem okazać, że osób, które zostawiły sobie spis na ostatnią chwilę, jest na tyle dużo, że ograniczona będzie dostępność rachmistrzów i konsultantów telefonicznych. Będzie wprawdzie funkcjonować samospis internetowy, ale w tej opcji nie możemy liczyć na wsparcie rachmistrza i wszystkie wątpliwości będziemy musieli wyjaśnić sami. Odkładanie spraw prostych na ostatnią chwilę, jak pokazuje praktyka, często prowadzi do niepotrzebnych emocji i stresujących sytuacji.
10. Nie odmawiaj udziału w spisie – odmowa jest zagrożona karą grzywny
Ustawa o statystyce publicznej w artykule 57 jasno określa, że kto wbrew obowiązkowi odmawia udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega grzywnie. Jej wysokość każdorazowo określa sąd w odrębnym postępowaniu administracyjnym. Maksymalna kara grzywny może wynieść nawet 5 000 zł.

 

 

 

Reportaż z wernisażu wystawy "…

Reportaż z wernisażu wystawy prac przedstawiających plany fortyfikacji stworzone przez Teodora Tuszk...

Klub brydżowy w MDK!

Niezależnie od tego czy grałeś już w brydża czy też chciałbyś się nauczyć tej pięknej gry „przy pomo...

Nie bój się spisu!

Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 ...

Pracuj w MDK!

✅Lubisz ludzi, kontakt z klientem, społeczności lokalne i domy kultury? ✅Sprawnie posługujesz się...

Odwiedź gminne punkty spisowe

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021   Gminne punkty spisowe znajdują się w Urzędzie ...

Ambasador NSP 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności  i Mieszkań 2021   Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie do...

Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ic…

Mieszkają z Tobą cudzoziemcy lub ich zatrudniasz? Pomóż im! Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mie...

Dlaczego w spisie powszechnym są py…

Dlaczego w spisie powszechnym są pytania o mieszkanie?   Każdy zdaje sobie sprawę, że mieszkania...

Obchody 77. rocznicy Powstania Wars…

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Sulejówku na Skwerze Powstańców Warszawy odbył...

Eksperymentalna Pracownia Drobnych …

We wrześniu rusza w MDK Eksperymentalna Pracownia Drobnych Form Teatralnychczyliinna niż dotychczas...

Studio piosenki

Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować, że po przerwie wraca do nas instruktorka studia piosen...

Kuferek rozmaitości

W zbliżającym się sezonie „Kuferek Rozmaitości” zaprasza chętnych do wzajemnej współpracy, wymiany d...

Lato w pełni - oferta dla seniorów

Drodzy Seniorzy! Dla Was również przygotowaliśmy nowości w ofercie kulturalnej MDK.   Zajęcia jak...

Lato w pełni - oferta dla dzieci

Dziś zdradzamy Wam jakie zajęcia czekają na dzieci od września w MDK!   - Eksperymentalna pracowni...

Lato w pełni - oferta dla dorosłych

Witajcie! Mimo, że lato w pełni i mamy środek wakacji to my nie odpoczywamy i prężnie pracujemy nad...

Potańcówka pod MDK!

Ciepły wieczór, muzyka na żywo, parkiet i dobra zabawa !   W tych kilku słowach można opisać to co...

Wystawa outdoorowa w MDK!

Od 12 lipca w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku można obejrzeć wystawę outdoorową prac uczestników...

Bezpłatne zajęcia dla seniorów z ob…

Centralny Dom Technologii wraz z Miejskim Domem Kultury w Sulejówku zaprasza na bezpłatne zajęcia z ...

Nie czekaj do września

Nie czekaj do września, spisz się już teraz! Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzw...

Chcesz prowadzić zajęcia w MDK? Cze…

Chcesz prowadzić zajęcia w MDK? Czekamy na Twoją ofertę!   Masz pomysł na poszerzenie oferty zajęć...

Półmetek spisu - zaczyna się wyścig…

Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z czasem Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu j...

Konkurs filmowy

Nakręć film o spisie i wygrywaj! Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymaln...

Świętujemy 5-lecie "Sceny Seni…

W listopadzie 2016 roku zadebiutowała na scenie nasza MDK-owska grupa teatralna. Scena seniora, któr...

Festiwal Zofiówka 2021 - na zakończ…

Szanowni Państwo,   Kilka dni temu zakończyliśmy większość działań związanych z realizacją Festiwa...

Nabór uzupełniający na rachmistrzów…

Nabór uzupełniający na rachmistrzów spisowych w Mieście Sulejówek. Na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. ...

Robimy porządek w Sulejówku!

Stowarzyszenie Lepszy Sulejówek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta do wspólnej akcji...

Muzyka – Radek Łukasiewicz

Z Radkiem Łukasiewiczem porozmawiamy o roli muzyki w jego życiu i o tym jak to jest być muzykiem w...

Kino animowane – Ewelina Leszczyńs…

W zeszłym roku najważniejszy festiwal rodzimego kina w Polsce - Festiwal Filmowy w Gdyni - wygrał fi...

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz…

Dzwoni numer 22 828 88 88? Odbierz, to rachmistrz spisowy! Rachmistrzowie spisowi kontaktują się na...

Reportaż z wernisażu wystawy Kingi …

W siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, w dniu 29 maja 2021 roku odbył się wernisaż Kingi M...

Kino – Dorota Kędzierzawska | TRANS…

Urodzona w Łodzi reżyserka filmowa i scenarzystka opowie o swoim autorskim kinie, filmowych przyja...

Edukacja filmowa – Marek Łużyński |…

Z Markiem Łużyńskim porozmawiamy o tym jak wygląda współczesna edukacja filmowa, do kogo jest sk...

Działalność instytucji kultury – Ig…

Z Igą Harasimowicz porozmawiamy o tajnikach jej pracy dla Instytutu Audiowizualnego w Filmotece Na...

Reżyseria obsady – Piotr Bartuszek…

Jakie jest znaczenie castingu w przebiegu całej produkcji filmowej? Czym jest casting? Czy casting...

Fotografia – Sylwia Olszewska | TRA…

Z Sylwią Olszewską, fotosistką, porozmawiamy o jej zawodzie – o tajnikach pracy fotosistki na plan...

Aktorstwo – Gabriela Muskała | TRAN…

Z niezwykłą aktorką filmową i teatralną, Gabrielą Muskałą, porozmawiamy o tajnikach zawodu i o jej...

Teatr – Marcin Bortkiewicz | TRANS…

Z reżyserem filmowym i teatralnym, autorem docenianych i nagradzanych kinowych produkcji, m.in. „Noc...

Już 2 czerwca rusza Festiwal Zofiów…

Już 2 czerwca rusza Festiwal Zofiówka!   W środę, 2 czerwca, rusza I edycja Festiwalu Zofiówka. Fe...

Drzewa w mieście i ogrodzie

W imieniu organizatora zapraszamy na kolejny webinar, który poprowadzi dr hab. inż. architektury kra...

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jeg…

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!   Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprze...

Wizyta Studyjna II

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej w ramach zadania pt. „Wizyta Studyjna II” w dniu 8 cz...

"Chodź na scenę - przegląd te…

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Chodź na scenę - przegląd teatrów amatorskich" organiz...

Kulturalne lato z MDK

Już od 14 czerwca ruszają zapisy na letnie zajęcia w MDK. Zajęcia rozpoczną się od 28 czerwca, każde...

Relacja z koncertu "Zofie - Zo…

Relacja z koncertu "Zofie - Zofii  - muzyczny podarunek" , którego transmisja on-line odbyła się 15 ...

Wystawa fotograficzna i artystyczna

Zapraszamy na wystawę fotograficzną i artystyczną stanowiącą podsumowanie warsztatów i pleneru zor...

Ruszyły zapisy na warsztaty!

Już 2 czerwca rusza Festiwal Zofiówka w ramach którego odbędą się bezpłatne warsztaty!   Uczestnik...

03.06.2021 | Kulisy Kultury – sezon…

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejów...

Zaproszenie na koncert "Zofie …

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z artystkami spektaklu literacko - muzycznego "Zofie - Zofii  - muz...

Festiwal Zofiówka - program

Program Festiwalu został zbudowanych z różnych warsztatów, spotkań czy wydarzeń i będzie składał się...

Festiwal Zofiówka startuje już 2 cz…

Festiwal Zofiówka 2 – 11 czerwca 2021 Festiwal Zofiówka rusza 2 czerwca i ma stanowić atrakcyjne za...

Różnorodność biologiczna w ogrodzie…

W imieniu organizatora zapraszamy na kolejny webinar, który poprowadzi Agata Jarska. Projekt realizo...

Już w sobotę kreatywne warsztaty Bu…

Kreatywna sobota - transmisja online Już 15.05.2021 r. o godzinie 14:00! Już w najbliższą sobotę b...

Kulisy Kultury – sezon 2 odcinek 3

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku...

Rachmistrz telefoniczny – o co zapy…

Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?   Osobom, które nie spisały się...

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego toż…

Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!   Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowią...

30. Festiwal Mozartowski w Warszawi…

Warszawska Opera Kameralna pragnie zaprosić na specjalną Galę Mozart Night, która zainauguruje 30. F...

10 porad spisowych dla seniorów

                      ...

Maturzyści!

Matura jest egzaminem dojrzałości, po zdaniu którego można wejść w dorosłe życie. Jej wyniki będą de...

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pr…

Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Lu...

Spisz się przez Internet i wygraj s…

Spisz się przez Internet i wygraj samochód!   Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludnośc...

Koncert “ De profundis ad gloriam” …

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu “De profundis ad gloriam” w wykonaniu Chóru Kameraln...

Kulisy Kultury sezon 2 – odcinek 2

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku...

Zaproszenie na koncert “De profundi…

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert “De profundis ad gloriam” w wykona...

Najeźdźcy kontra tubylcy - jak ozdo…

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w pierwszym z siedmiu webinarów, realizowanych przez Fu...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spi…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!   Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spi…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów   Osoby starsze są szczególnie narażo...

Już w sobotę kreatywne warsztaty ma…

Kreatywna sobota - transmisja online Już 17.04.2021 r. o godzinie 14:00!   Już w najbliższą sob...

Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne R…

Zgłoś projekt!Ruszyła 14. edycja Plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2020”   Muzeum Historii P...

Dotacja dla MDK od Ministerstwa Kul…

Szanowni Państwo, z radością informujemy, że Miejski Dom Kultury decyzją Ministra Kultury, Dziedz...

Życzenia na nadchodzące Święta Wiel…

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia ...

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie…

Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?   Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejś...

Reportaż z wernisażu wystawy Renaty…

W siedzibie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, w dniu 6 marca 2021 odbył się od dawna wyczekiwany ...

Konkurs literacko - plastyczny …

Samorząd województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie "Jestem z Mazowsza - to powód do ...

Zwałkowe dopływy Wisły cz.2.

W imieniu organizatora wydarzenia Fundacji "KIM" serdecznie zapraszamy na dziewiąte otwarte spotka...

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją, która zaistniała w naszym zespole realizatorów i artystów...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Two…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – Twoje dane będą bezpieczne! Informacje zbierane podczas Narodowego ...

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jak…

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania? Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności...

Kulisy Kultury sezon 2 – odcinek 1

Kulisy kultury to program publicystyczno-informacyjny poświęcony wydarzeniom kulturalnym w Sulejówku...

"Spotkania z kulturą" z A…

Zapraszamy na najbliższe "Spotkania z kulturą" z niezwykłą parą. Ona jest wokalistką, on gitarzystą...

Darz przybrzeżny grzyb

W imieniu organizatora wydarzenia Fundacji KIM zapraszamy na dziewiąte otwarte spotkanie Uniwers...

ORKNEY - wyspy niezwykłe

W imieniu organizatora wydarzenia Fundacji "KIM" serdecznie zapraszamy na ósme otwarte spotkanie Uni...

Wielkanocne inspiracje. Kreatywna …

Kreatywna sobota - transmisja online. Już 13.03.2021 r. o godzinie 14:00!   Co będziemy robić pod...

Najbliższe "Spotkanie z kultu…

Zapraszamy na najbliższe "Spotkania z kulturą" z Piotrem Brymasem i Danielem Gałązką. Transmisja spo...

Młodzieżowy kurs dziennikarstwa w M…

  Młodzieżowy kurs dziennikarstwa w MDK Chcesz poznać zasady i tajniki dziennikarstwa? Zapraszam...

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dzia…

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie,   Z okazji Dnia Babci i Dziadka pragniemy złożyć najserdeczniej...

Koncert Kolęd ChKMS

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów Koncertu Kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek, k...

Kreatywna sobota - lepimy z masy so…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już 13.02.2021 r. o godzinie 14:00!   Co będziemy robić ...

Zaproszenie na Koncert Kolęd ChKMS

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert Kolęd Chóru Kameralnego Miasta Sul...

Miejski Dom Kultury zimą!

W tym tygodniu zawitała do Sulejówka prawdziwa, biała zima. Pamiętajcie, że jest to świetna okazja, ...

Kalendarz wydarzeń na styczeń i lut…

  W nowym roku kalendarzowym zaplanowaliśmy szereg bardzo atrakcyjnych wydarzeń dostępnych na żywo ...

Kreatywna sobota już w najbliższą s…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00!   Co będziemy r...

Życzenia na nadchodzące Święta Boże…

Życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narod...

Zmiana organizacji pracy MDKu

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. (Wigilia Świąt Bożego Narodzenia) Miejski D...

Konkurs "Choinkowe ozdoby…

KONKURS "CHOINKOWE OZDOBY"  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkic...

Magia Świąt Bożego Narodzenia. Krea…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00!   Co będziemy ...

Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu P…

Dnia 05 grudnia 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbyła się uroczystość ogłoszenia wy...

Nowy kalendarz wydarzeń

W najbliższą niedzielę na tablicach informacyjnych w Sulejówku pojawi się nowy kalendarz wydarzeń. P...

Ogród kultury

„Ogród kultury”   Każde miejsce kształtowane jest poprzez niezliczoną ilość różnych elementów, z...

Staż dla seniora

Staż dla seniora Miejski Dom Kultury w Sulejówku zaprasza do udziału w Projekcie pt. „Staż dla se...

Grudzień z kulturą!

Kultura żyje!   Kochani, jako zespół Miejskiego Domu Kultury tęsknimy za spotkaniami, zajęciami...

Zapowiedź premierowego odcinka …

W najbliższy czwartek o godzinie 19.00 wyemitujemy premierowy odcinek z cyklu Kulisy Kultury. Gośćmi...

Zajęcia środowe w październiku - re…

Popatrzcie, co młodzi, kreatywni i zdolni uczestnicy robili podczas środowych zajęć. Pod czujnym o...

Kreatywna sobota już w najbliższą s…

Kreatywna sobota - transmisja online. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00!   Co będziemy ...

Kalendarz wydarzeń na listopad i gr…

W tym trudnym czasie, specjalnie dla Was, zaplanowaliśmy szereg bardzo atrakcyjnych wydarzeń dostępn...

28.11.2020 | Dyskusyjny Klub Filmow…

Tym razem spotkanie i dyskusja toczyć się będzie wokół filmu powstałego w roku 1978 na podstawie pro...

MDK działa on-line!

Działamy i będziemy z Wami cały czas!!! Aktualnie zmuszeni jesteśmy do zwieszenia naszej działalnoś...

Dyskusyjny Klub Filmowy - Janusz Ma…

Dyskusyjny Klub Filmowy - Janusz Majewski    Szanowni Państwo, październikowe wydarzenie Dys...

Spotkania z Kulturą 4 – Edward Myśl…

Mjr Edward Myślliwczyk gościem "Spotkania z kulturą"    Szanowni Państwo, październikowe wyd...

Transmisja "Spotkania z kultu…

Mjr Edward Myślliwczyk dzisiejszym gościem "Spotkania z kulturą" - transmisja online   Szan...

Wystawa fotograficzna "Impresj…

W dniach 17 i 18 października w Miejskim Domu Kultury odbyła się wystawa prac fotograficznych pt. ...

Trailer spektaklu „Od 1-go września…

Zapraszamy do obejrzenia trailera spektaklu „Od 1-go września, czyli okupacja od kuchni. Cytaty.” ...

Najbliższe "Spotkanie z kultur…

Zapraszamy na najbliższe "Spotkanie z kulturą" z mjr Edwardem Myśliwczykiem, kapelmistrzem Młodzieżo...

Uwaga! Próby odwołane!

UWAGA! Z przyczyn niezależnych od Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku próby Młodzieżówki z Sulejó...

Fotorelacja - obchody Światowego Dn…

W dniu 17 września 2020 roku odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Sybiraka. Wydarzenie upami...

Fotorelacja z 81. Rocznicy Pacyfika…

W dniu 15 września 2020 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca 81. Rocznicy Pacyfikacji Mieszkań...

Wrześniowe zajęcia fotograficzne

Podczas pierwszego spotkania omówione zostały sprawy organizacyjne oraz rozpoczęliśmy przygodę z fot...

Spotkanie z kulturą - Ajka Tarasow

Zapraszamy do obejrzenia Spotkań z kulturą - O jazzie, o filmie, o wszystkim z kulturą. Wydarzenie o...

Sukcesy podopiecznych MOD "Ako…

Z ogromną dumą i radością informujemy, że podopieczni Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Akord" Sulejówek...

Warsztaty w Cekcynie

Warsztaty teatralne w Cekcynie W dniach 23-28 sierpnia 2020 r. zespół aktorski Sceny Seniora przeby...

Warsztaty w Cekcynie

Warsztaty teatralne w Cekcynie W dniach 23-28 sierpnia 2020 r. zespół aktorski Sceny Seniora przeby...

Zapisy na Tydzień Otwarty

Szanowni Państwo,Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tygodniu otwartym, podczas którego...

„Sąsiedztwo. Spotkanie. Świętowanie…

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć „Sąsiedztwo. Spotkanie. ...

Nowa siedziba MDK

Szanowni Państwo,  Spieszymy poinformować, że nasza nowa siedziba przy ulicy Bogusławskiego 14A jes...

Festiwal Zofiówka

Festiwal Zofiówka   Serdecznie zapraszamy na rozpoczynający się 27.06.2020 r. Festiwal Zofiówka, k...

Informacja o zmianie godzin pracy M…

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 15 czerwca br. Miejski Dom Kultury będzie czynny w go...

MDK beneficjentem "Kultury w s…

Z ogromną radością informujemy, że wniosek, który Miejski Dom Kultury złożył przy ogromnym wsparci...

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Ak…

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania utworów wykonanych podczas ostatniego koncertu przez Młodzieżow...

Życzenia wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.Czas odradzania się wiary w moc Zmartwychwstałego Chrystusa, nadz...

Konkurs "Wielkanocna pisanka…

KONKURS "WIELKANOCNA PISANKA"   W ramach akcji #zostańwdomu zapraszamy wszystkich chętnych do udzi...

Zostań w domu z MDK-iem! AKTUALIZAC…

Szanowni Państwo,  Miejski Dom Kultury w Sulejówku przyłączył się do akcji #zostańwdomu. Cieszy nas...

Konkurs dla szachistów!

Uwaga konkurs!   Już w najbliższą sobotę 4 kwietnia o godzinie 13:00 opublikujemy na naszej stroni...

Zostań w domu z MDK-iem!

Zostań w domu z MDK-iem!   W związku z obecnie sytuacją i nakazem pozostawania w domach rozpoczy...

Uwaga! Spektakl "Gulwier w kra…

W związku z wprowadzeniem stanu epdiemii przedstawienie teatralne dla dzieci "Guliwer w krainie Lili...

Spotkania z kulturą. Prof. Jan Tomk…

Dnia 2 lutego 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku w ramach "Spotkań z kulturą"  gościliśmy p...

Premiera spektaklu "Czekoladki…

W styczniu 2020 roku w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbyły się przygotowane przez Scenę Doros...

Lutowe zajęcia Tańca towarzyskiego

W lutym na zajęciach Tańca towarzyskiego pod kierunkiem instruktor Hanny Mikulskiej uczestnicy zaczę...

VIII Edycja Biegu Wilczym Tropem

VIII Edycja Biegu Wilczym Tropem   Dnia 1 marca br. o godz. 12:00 w Sulejówku około 200 biegaczy j...

Dzień Kobiet w Sulejówku!

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 8 marca 2020 roku w sali widowiskowej OSP gościliśmy znakomitą Katarzynę...

Zajęcia ruchowe przy muzyce

Podczas zajęć ruchowych przy muzyce  zakończyłyśmy prace nad układem do piosenki Sistars "Na dwa". U...

Czarny piątek w kulturze!!!

W najbliższy piątek wielka kumulacja w MDK, ruszamy z dystrybucją bezpłatnych wejściówek na trzy wyd...

Spotkanie z kulturą. Prof. Jan Tomk…

Dnia 2 lutego 2020 r. o godzinie 17:00 Miejski Dom Kultury odwiedził gość niezwykły – eseista i proz...

Turniej Gier planszowych "Mist…

W dniu 13.02.2020 r. w naszym Miejskim Domu Kultury w Sulejówku odbył się Turniej Gier planszowych...

Marek Piekarczyk- Legenda polskiego…

W dniu 07.02.2020 r. w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej OSP w Sulejówku  wystąpiła legenda po...

Zapowiedż spektaklu "Co modna …

Zapowiedź monodramu "Co modna pani wiedzieć powinna" w wykonaniu Katarzyny Kołeczek. Spektakl odbę...

Dzień Babci i Dziadka w MDK-u!

W dniu 24.01.2020 świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprosiliśmy Kabaret Czy Jakoś T...

Zajęcia ceramiczne w MDK-u

Koty, kocury, kotki, kociaki, kociątka. Właśnie ten temat zagościł na ostatnich zajęciach z cerami...

Mazur z opery "Halka" - S…

Utwór wykonany 11.01.2020 r. podczas Koncertu Noworocznego.  dyrygent/conductor- Edward Myśliwczyk ...

Kreatywna sobota- maski karnawałowe

Karnawał to czas balów i przyjęć, na których nie może zabraknąć bajkowych postaci i kolorowych mas...

Zapowiedź koncertu Marek Piekarczyk…

Zapowiedź znakomitego artysty Marka Piekarczyka, który już 07.02.2020 wraz z Tadeuszem Apryjas i J...

Koncert Kolędowy

W dniu 4 stycznia w sali widowiskowej OSP odbył się Koncert Kolęd prowadzony przez aktora Filipa B...

Fotorelacja z Koncertu Noworocznego…

W dniu 11.01.2020 roku w sali widowiskowej OSP w Sulejówku odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny ...

Fotorelacja z Koncertu Noworocznego…

W dniu 11.01.2020 roku w sali widowiskowej OSP w Sulejówku odbył się wyjątkowy Koncert Noworoczny ...

Taniec towarzyski w MDKu

Zajęcia z tańca towarzyskiego w pierwszym semestrze upłynęły dla naszych uczestników bardzo pracow...

Zapowiedź Kabaretu "Czy Jakoś …

Zapowiedź Kabaretu "Czy Jakoś Tak" na wydarzenie "Codziennik damsko-męski", które odbędzie się 24.01...

Filip Borowski jako prowadzący najb…

Mamy przyjemność przedstawić Państwu prowadzącego nasze najbliższe koncerty Koncert Kolędowy oraz Ko...

Z kulturą za pan brat

W listopadzie zapoczątkowaliśmy nowy cykl pod tytułem „Spotkania z Kulturą” w Miejskim Domu Kultury ...

Fotorelacja ze spektaklu "12 g…

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniego w tym roku spektaklu pt. "12 godzin z życia kobi...

Mamy nowe instrumenty!

Szanowni Państwo,   z nieskrywaną radością informujemy, że wszystkie instrumenty zakupione w ram...

Pracujemy nad spektaklem "Krzy…

Na ostatnich zajęciach teatralnych k r z y w i z n a porządnie dała się we znaki! W lewo, w prawo, b...

Życzenia świąteczne

Z okazji Bożego Narodzenia wszystkim naszym przyjaciołom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt oraz ...

Wydłużamy promocję na bilety!!!

Szanowni Państwo, z uwagi na liczne prośby z Państwa strony postanowiliśmy przedłużyć promocję na sp...

Fotorelacja z Otwartego Turnieju Sz…

Dnia 30 listopada 2019 w naszym MDK-u obyła się w kolejna edycja Otwartego Turnieju Szachowego. Rozg...

Po-zaduszkowym szlakiem grobów wybi…

Rajd rowerowy„ Po-zaduszkowym szlakiem grobów wybitnych Mieszkańców Sulejówka i patronów ulic nasz...

100. rocznica urodzin Prezydenta Ka…

26 listopada 1919 r. w Białymstoku urodził się Ryszard Kaczorowski – ostatni konstytucyjny Prezydent...

Nabór uzupełniający do spektaklu pt…

Chochliki kochają dobrą zabawę. Dlatego wymyślają historie i ożywiają je za sprawą swych magicznych ...

Przetarg na instrumenty rozstrzygni…

W ramach dofinansowania z programu Infrastruktura domów kultury ze środków finansowych Ministerstwa ...

Fotogaleria ze spektaklu "Kand…

W dniu 19. października  w sali widowiskowej OSP w Sulejówku gościliśmy znakomitych artystów Grażynę...

Ankieta dot. przygotowania cyklu se…

Szanowni Państwo! MDK w Sulejówku zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc i wsparcie w organizacji p...

I Festiwal Smaków Food Trucków w Su…

I Festiwal Smaków Food Trucków w Sulejówku Weekendy są po to, aby… jeść i korzystać z atrakcji, któ...

Kreatywna sobota - drewniane klocki

Kreatywna sobota- drewniane klocki Za nami drugie kreatywne spotkanie. Tym razem dzieci wraz z opie...

Wygraj bilety na spektakl "Kan…

Szanowni Państwo, od 05 października 2019 rusza Konkurs "Moje miasto a w nim... ", w którym główną n...

Zajęcia kreatywne dla dzieci i młod…

Od września w Miejskim Domu Kultury działają nowe sekcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży powyż...

Nabór na zajęcia trwa!!!

Nie masz pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu? Mamy coś dla Ciebie! Niezależnie ile masz lat, u...

"20 i 5 lat minęło ... Koncert…

Dnia 31.08.2019 na Miejskim Stadionie „Victoria” odbył się wyjątkowy koncert „20 i 5 lat minęło...

Fotogaleria z PRAPREMIERY "Od …

Dnia 01 września 2019 w sali widowiskowej OSP odbyła się prapremiera widowiska "Od 01 września, czyl...

Piknik Rodzinny

W ostatnią niedzielę sierpnia w Sulejówku odbył się Piknik Rodzinny. W przesympatycznej i rodzinnej ...

BILETÓW BRAK!

Szanowni Państwo,   Informujemy, że wszystkie wejściówki na pokaz przedpremierowy widowiska „od 1 ...

Będzie się działo! Oferta MDK

W nowym sezonie 2019-2020 pragniemy zaprosić mieszkańców Sulejówka do czynnego udziału w życiu kultu...

Turniej Szachów Błyskawicznych

Miłośników królewskiej gry zachęcamy do wzięcia udziału w Turnieju Szachów Błyskawicznych z okazji 2...

Wielokulturowy płaci mniej!

W nadchodzącym sezonie 2019-2020 mamy do zaproponowania nową, atrakcyjną promocję! Każdy uczestnik z...

Oferta zajęć - kompendium

Jesteśmy w połowie okresu wakacyjnego, jednak już dzisiaj pragniemy przybliżyć Państwu ofertę Miejsk...

ChKMS na Międzynarodowym Festiwalu …

Już po raz trzeci odbyły się wakacyjne warsztaty muzyczne Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek w Cze...

Kilka słów o fagocie

Posłuchajcie Ani z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord". W zespole gra na fagocie. Z filmiku d...

Tydzień Otwarty w MDK-u

Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tygodniu otwartym, podczas którego...

PRZEDPREMIRA spektaklu "Stacja…

W dniu 15.06.2019 na scenie plenerowej podczas Pikniku Miejskiego z okazji Święta Miasta Sulejówek o...

ChKMS inauguruje festiwal w Czechac…

W lipcu ubiegłego roku Chór Kameralny Miasta Sulejówek odbył cykl koncertów w Republice Czeskiej...

Justyna w studio nagrań

Kolejne nagranie wokalistki Studia Piosenki. Justyna Galaszewska podczas majowego spotkania w studio...

Antosia w studio nagrań

W maju nasze wokalistki Studia Piosenki odbyły sesje w profesjonalnym studio nagrań. Dziewczyny miał...

Nowa oferta zajęć już w czerwcu!

Szanowni Państwo,   Kończy się rok Kulturalno-Oświatowy 2018-2019, za nami kilka wytężonych miesię...

Zmiana godzin pracy

Uwaga!  Informujemy, że od 19 sierpnia  do 23 sierpnia 2019 r.  zmianie ulegają godziny pracy  Mie...

Kilka słów o flecie poprzecznym

Flet poprzeczny to jeden z najstarszych instrumentów na Świecie. Z ciekawostek, posiada najmniejszej...

Spotkania z historią- wieczór 19.

W związku z 15-tą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zorganizowaliśmy 19-ty wieczór „Sp...

Wyniki turnieju

W dniu 25 maja 2019 r. odbył się turniej szachowy z okazji Dnia Marszałka. Poniżej przedstawiamy li...

Rajd "Na wiosennym szlaku…

Jeden z punktów kontrolnych IX Rajdu rowerowego na orientację "Na wiosennym szlaku", który odbył się...

Internetowa sprzedaż biletów

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że bilety na spektakl "Lifting" można nabyć w internetowym ...

Dofinansowanie dla MDK

Szanowni Państwo,   jest nam miło poinformować, iż z dniem 17.05.2019 Miasto Sulejówek otrzymało d...

I miejsce ChKMS!

W dniu 10.05.2019 roku w Ośrodku Kultury „Arsus” odbył się koncert laureatów XVII Edycji Konkursu ...

Kilka słów o waltorni

Instrumenty muzyczne są starsze niż sama muzyka. W czasach przedhistorycznych ludzie wykorzystywali ...

Wygraj bilety na "Lifting…

Szanowni Państwo, od 19 kwietnia 2019 rusza Konkurs "Sulejówek się śmieje", w którym główną nagrod...

Życzenia

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego, wiosennego...