Z Radkiem Łukasiewiczem porozmawiamy o roli muzyki w jego życiu i o tym jak to jest być muzykiem w czasie pandemii. Ten trudny dla kultury czas zweryfikował istnienie wielu grup, zredefiniował byt wielu twórców. Z Łukasiewiczem porozmawiamy o tym, czy wieloletnia obecność na scenie to dla muzyka dziś gwarancja przetrwania? Porozmawiamy o jego autorskiej i kolektywnej twórczości, o pisaniu, komponowaniu, znaczeniu słów w rzemiośle muzycznym? Co jest najpierw: dźwięk, brzmienie, akord – czy właśnie słowo? Co sprawia że krew pulsuje szybciej w jego żyłach: koncerty na żywo, czy nagrania w studiu? Kiedy muzyk wie, że utwór jest gotowy? Kim są jego mistrzowie, z kim chciałby zagrać set? Wreszcie, co czyta i czego słucha w domu, gdzie szuka źródła inspiracji...

 

 Wydarzenie tłumaczone na Polski Język Migowy

Radek Łukasiewicz  –  polski muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, realizator dźwięku. Założyciel i lider zespołu Pustki, z którym nagrał siedem albumów studyjnych. Współtworzy duet Bisz/Radex. Absolwent wydziału Lingwistyki Stosowanej, tłumacz z języków: angielskiego i francuskiego. Jest autorem większości tekstów piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka, Piotr Zioła. Komponuje muzykę teatralną i filmową. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotnie jako muzyk brał udział w festiwalach literackich i slamach. Jego teksty były drukowane m.in. w miesięczniku „Więć” czy w antologii młodej poezji związanej ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie Proszę pokazać język.

 Spotkanie poprowadzi Anna Serdiukow. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa i Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim oraz Gender Studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikuje m.in. w „Zwierciadle” i „Magazynie Filmowym” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Członkini Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP i polskiej sekcji FIPRESCI. Konsultuje scenariusze, m.in. wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą film „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Zajmuje się promocją polskiego kina, na stałe współpracuje z firmą Balapolis produkującą m.in. filmy Anki i Wilhelma Sasnali. Przez cztery lata dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi. Przez sześć lat rzeczniczka prasowa Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, od zeszłego roku również koordynatorka programowa wydarzenia. Współautorka albumu „Andrzej Wajda. Ostatni romantyk polskiego kina”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy