Młodzieżowa Orkiestra Dęta „AKORD” w Sulejówku pod dyrekcją mjra Edwarda Myśliwczyka zaprasza na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez MDK w Sulejówku - "Koncert na Gliniankach".

To propozycja dla wszystkich na spędzenie sobotniego popołudnia, zarówno dla melomanów muzyki oraz dla tych, którzy szukają wytchnienia wśród zieleni, w letni, wakacyjny dzień. Jesteśmy przekonani, że występ ponad dwudziestoosobowego zespołu w parkowej scenerii dostarczy Państwu wielu artystycznych doznań! Koncert poprowadzi Ryszard Wojciul.

Termin: 14.08.2021 r., godz. 17:00
Miejsce: Park Glinianki w Sulejówku
Wstęp wolny

Młodzieżowa Orkiestra Dęta „AKORD” została założona w 1929 roku przez kapelmistrza Stanisława Drążka w ówczesnej Cechówce. Składała się z ponad czterdziestu osób, głównie z miejscowej młodzieży. 15 września 1939 roku remiza strażacka, wraz z instrumentami orkiestry, została spalona przez niemieckich żołnierzy. Po tym wydarzeniu orkiestra zamilkła na wiele lat. W okresie powojennym bezskutecznie podejmowano próby jej odtworzenia.

Po siedemdziesięciu latach, wiosną 1999 roku, zarząd OSP pod przewodnictwem prezesa pułkownika Henryka Zająca podjął decyzję o ponownym utworzeniu orkiestry dętej „od zera”. Podjęli się tego wspólnie: kapelmistrz mjr rez. Edward Myśliwczyk i chor. Marek Nowicki, doświadczeni muzycy orkiestr wojskowych. Ogłoszono nabór i wyremontowano stare instrumenty muzyczne, otrzymane w latach siedemdziesiątych w spadku po orkiestrach wojskowych oraz zakupiono nowe.

W 2004 roku orkiestra przyjęła nazwę „Akord”. W 2009 orkiestra nagrała pierwszą płytę na obchody swojego dziesięciolecia.

Dziś orkiestra, wraz z uczącą się młodzieżą, liczy około 30 osób. Koncertuje na festynach, w salach koncertowych, na Gliniankach, w kościołach, szkołach. Orkiestra zapewnia oprawę mszy i uroczystości patriotycznych i miejskich, ślubów, uroczystości strażackich oraz bierze udział w konkursach orkiestr dętych.

Zapraszamy serdecznie!