Kultura na start!

Szanowni Państwo, w poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. ruszają zapisy na tydzień otwarty w MDK, od 30 sierpnia do 4 września br. będzie można bezpłatnie zapoznać się z ofertą Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku. Zapisy na tydzień otwarty prowadzone są przez Internet lub w sekretariacie MDK. Jeśli nasze zajęcia przypadną Wam do gustu i będziecie chcieli je kontynuować poprosimy o złożenie deklaracji uczestnictwa w zajęciach w wersji papierowej.

Naszych stałych bywalców i osoby w 100% pewne, że będą chciały skorzystać z naszej oferty zachęcamy do składania deklaracji uczestnictwa w zajęciach na sezon 2021/2022 już od 9 sierpnia.

Wzór deklaracji dostępny jest na naszej stronie.

Nowości w ofercie MDK

Z każdym rokiem staramy się rozwinąć ofertę zajęć kulturalnych, w ubiegłych latach znacząco rozbudowaliśmy ofertę dla dzieci, młodzieży i seniorów, w tym roku zwiększamy ilość zajęć dla dorosłych! Będą one odbywały się tradycyjnie wieczorami, ale również mamy ofertę dla osób które chcą zagospodarować godziny okołopołudniowe!

· Kuferek rozmaitości - warsztaty rękodzielnicze dla osób dorosłych, instruktor: Małgorzata Szostakiewicz (czas zajęć: 2 godziny), poniedziałki 10:00 – 11:30

· Rękodzieło dla dorosłych | instruktor: Kamila Trochimiak (czas zajęć: 2 godziny), wtorki 19:00 – 20:30

· Rysunek i malarstwo (pow. 16 lat), instruktor: Kamila Trochimiak, środy 18:00-19:30

· Joga (dorośli), instruktor: Beata Pietruszka, poniedziałki 20:00 – 20:45

· Taniec towarzyski (dorośli), instruktor: Hanna Mikulska, czwartki 19:00-19:45

· Taniec dla Pań (dorośli), instruktor: Hanna Mikulska, czwartki 20:00-20:45

· Szachy dla dorosłych, instruktor: Ryszard Cegłowski, wtorki 19:00 – 19:45

· Studio piosenki (dorośli), instruktor: Zana Zu, środy 14:00-14:45

· Studio piosenki (dorośli), instruktor: Zana Zu, środy 19:00-19:45

· Nauka gry na akordeonie – zajęcia grupowe, instruktor: Robert Lipka, środy 18:00-19:45

· Zajęcia teatralne dla dorosłych, instruktor: Mirosław Kulesza, środy 20:00 – 22:00

· Warsztaty fotograficzne, instruktor: Krystian Herncisz, piątki 19:00-20:30

· Amatorski Klub Brydżowy organizowany przy współpracy z Polskim Związkiem Brydża Sportowego, piątki 19:00-20:30

Jednocześnie zachęcamy osoby dorosłe do przystępowania do naszych zespołów Orkiestry Dętej „Akord” i Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek. Wielu muzyków i śpiewaczy przystępowało do pracy w zespole nie posiadając żadnych umiejętności, dzisiaj stanowią ich trzon!

Nowości dla dzieci i młodzieży

W tym sezonie mamy dwie nowości dla dzieci i młodzieży. Polecamy „Eksperymentalną Pracownię Drobnych Form Teatralnych”, dzięki której uczestnicy samodzielnie będą tworzyć spektakle! Nowoczesne podejście do teatru, atrakcyjna forma, dwie godziny zajęć gwarantują trzy premiery w roku! Dla najmłodszych przygotowaliśmy zajęcia zwane „Gordonkami”, to zajęcia umuzykalniające dla małych dzieci. Tego typu zajęcia proponowane są dla maluchów począwszy od wieku niemowlęcego aż do przedszkolnego.

· Eksperymentalna Pracownia Drobnych Form Teatralnych, instruktor: Wioletta Witkowska, poniedziałek 16:00 - 17:30
· Zajęcia dla mam z dziećmi - Gordonki, instruktor: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska- Panek, wtorek 11:30-12:15

Serdecznie zapraszamy!