OPIS

"Studio Piosenki" to wokalna przygoda dla każdej osoby. Zarówno tej, która chce doskonalić swój warsztat, jak też pragnącej śpiewać, nie mając wcześniej okazji spróbować swoich sił. Zajęcia obejmują ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, emisyjne oraz indywidualną pracę nad utworem, podczas której dużo uwagi poświęcone jest emocjom, prawidłowej postawie oraz interpretacji utworów. Spotkania Studia Piosenki pozwalają rozwinąć kreatywność, pewność siebie oraz świadomość własnego ciała. Pomagają odnaleźć, zrozumieć i w pełni korzystać z wyjątkowego narzędzia, jakim jest ludzki głos.

🌟
Lekcje odbywają się w 3-4 osobowych grupach, co zwiększa interakcję między uczestnikami.
🌟Uczestnicy zajęć mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas licznych koncertów i występów scenicznych organizowanych przez MDK. Wszyscy uczestnicy mają również możliwość nagrania utworu w profesjonalnym studiu nagraniowym pod okiem realizatora i nauczyciela śpiewu.

Dołącz do nas!

🌟Zapraszamy ciepło na "Przesłuchania do Studia Piosenki", 29 sierpnia o godzinie 16:00 w naszej siedzibie, przy u. Bogusławskiego 14!

Formularz zgłoszeniowy do przesłuchania znajduje się u dołu artykułu.

INSTRUKTOR


Zuzanna Pawlak-Mucha

Załączniki:
Pobierz plik (PRZESŁUCHANIE - KARTA ZGŁOSZENIOWA.pdf)Karta zgłoszeniowa do przesłuchania[ ]581 kB

OPIS

Pragniesz uwolnić swój głos, poczuć radość śpiewu, wejść w folkowe klimaty?
To jest przestrzeń dla Ciebie!

🌟Zapraszamy serdecznie do współtworzenia otwartego zespołu miłośników folku, muzyki ludowej i muzycznej swobody. Będą to cotygodniowe spotkania, których głównym motywem jest wspólne radowanie się i dzielenie pasją śpiewu, odbywanie podróży brzmień po różnych zakątkach muzycznej Polski(a może i dalej?). Przewodniczkami, otwartymi również na Wasze propozycje, będą Zuzanna Stankiewicz i Kasia Śmigielska.

🌟Śpiew będzie wspomagany brzmieniem wyjątkowego instrumentu ludowego - suki biłgorajskiej oraz wiolonczeli. Możliwe również inne instrumentalne niespodzianki, goście specjalni.

🌟Zapraszamy Was ciepło do wspólnej przygody!

INSTRUKTORZY
Zuzanna Stankiewicz - śpiew, Katarzyna Śmigielska - śpiew, suka biłgorajska

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 poniedziałek, 18:30 1 godz. 30 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku
 

OPIS

Nie musisz umieć czytać nut. Nie musisz mieć wykształcenia muzycznego. Wystarczy muzyczna pasja, pragnienie wspólnego śpiewu w przyjaznym gronie. W Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek spotkasz pogodnych miłośników muzyki. Poznasz bogactwo repertuaru chóralnego. Od tzw. muzyki poważnej po muzykę rozrywkową. Poczujesz zarówno moc brzmienia kilkudziesięcioosobowego chóru z orkiestrą, podczas dużych projektów oratoryjmych, jak też nastrój kameralnych wykonań.

🌟Sympatyczni instruktorzy ChKMS, specjaliści od emisji głosu, pokażą, że nauka śpiewu to nie tylko praca, ale też relaks dla Twojego ciała. Śpiewanie w chórze to inspirujący i odprężający czas, nawet mimo intensywności przepracowywanych utworów.

🌟Chór Kameralny Miasta Sulejówek powstał w 2014 roku. Jego założycielem i dyrygentem aż do dziś jest Michał Śmigielski. Próby prowadzą również fachowi i sympatyczni instruktorzy. 

🌟Chór w swoim repertuarze ma muzykę od średniowiecza do XXI wieku, zarówno świecką jak i sakralną. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka polska, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki współczesnej. Oprócz koncertów acappella ChKMS z powodzeniem wykonuje muzykę oratoryjną i ma na swoim koncie wykonanie takich dzieł jak Stabat Mater G. B. Pergolesiego, Requiem kv 626 W.A. Mozarta, Msza góralska T. Maklakiewicza, Symphony of Independence A. Słotwińskiego (prawykonanie), Missa De Misericordie P. Bębenka, Suita Sakralna G. Duchnowskiego,m Stabat Mater J.Rheibergera. Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową i festiwalową. Jest organizatorem wielu imprez muzycznych, odbywających się na terenie miasta Sulejówek, takich jak Koncert Kolęd i Muzyki Sakralnej, Koncert Pieśni Pasyjnych czy Koncert Pieśni Patriotycznych.

INSTRUKTORZY

Zuzanna Gulewicz, Wiktoria Pereyma, Tomasz Cepiel, Bartosz Lisik i Michał Śmigielski. Opis

🌟Z miłości do wspólnego śpiewu!
"Młodzieżówka z Sulejówka" to zespół pogodnych i rozśpiewanych seniorów prowadzony przez akordeonistę Roberta Lipkę. Powstał w 2015 roku, a od września 2020 działa przy Miejskim Domu Kultury. "Młodzieżówka" powstała z miłości do muzyki i śpiewania. Wykonuje repertuar: miejski folklor, przedwojenne szlagiery, utwory starowarszawskie, a także piosenki ludowe w ciekawych aranżacjach. Polskie i zagraniczne. Kolędy? Utwory patriotyczne? Rozrywka? "Młodzieżówka" jest zawsze do dyspozycji! Byle przeżyć wspólnie muzyczną przygodę, i dzielić się radością muzykowania.

🌟Śpiewanie w zespole jest również okazją do rozwijania indywidualnych zdolności wokalnych, przez zajęcia z emisji głosu, odbywające się w ramach prób.

🌟Pogodni artyści występują na piknikach, festiwalach – również zagranicznych, uroczystościach patriotycznych oraz imprezach okolicznościowych. Nierzadko w towarzystwie wyjątkowych gości, jak np. zaprzyjaźniony zespół "Cała Praga Śpiewa".

🌟Publiczność świetnie odbiera występy "Młodzieżówki", nierzadko dołączając do wspólnego śpiewu, a nawet do tańca! Potańcówki prowadzone przez zespół cieszą się szczególną popularnością.

🌟Pragniesz poczuć piękno i radość wspólnego muzykowania?
Zapraszamy!

Instruktor

Robert Lipka

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 środa, 14:30 2 godz.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

Opis

Zapraszamy na przygody w świecie brzmień dzieci w wieku 5-8 lat.

Podczas zajęć będziemy uczyli się gry na prostych instrumentach melodycznych - na dzwonkach, ksylofonach, bum bum rurkach. Nauczymy się grać piosenki dziecięce, zagramy proste akompaniamenty a przede wszystkim będziemy się dobrze bawić. Nauka odbywa się metodami intuicyjnymi, ale jej celem jest również poznanie zapisu nutowego.

Instruktor: Katarzyna Śmigielska

Muzykoterapeuta, instruktor rytmiki, oligofrenopedagog, certyfikowany instruktor metody Weroniki Sherborne, wiolonczelistka. Miłośniczka muzyki pod każdą postacią, zwłaszcza wykonywanej na żywo w życzliwym gronie osób. Orędowniczka muzykowania dla przyjemności. Prywatnie mama trójki dzieci.

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 sobota, 11:00 45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

OPIS

Zajęcia umuzykalniające wg teorii E.E. Gordona dla niemowląt i małych dzieci do lat 3. Prowadzone są w grupach jako otwarta forma muzykowania wraz z rodzicami. Cechuje je swobodna, przyjazna atmosfera, w której jest wiele przestrzeni do muzycznego odpoczynku, inspirowania się dźwiękiem, zarówno dla małych uczestników, jak też ich opiekunów.

INSTRUKTORZY

Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska- PanekOPIS

Historia orkiestry sięga 1929 roku. Nazwę „Akord” przyjęła w 2004, a w 2009 nagrała swoją pierwszą płytę. We wrześniu 2022 roku nowym kapelmistrzem orkiestry została Barbara Hijewska. W 2023 zespół zmienił nazwę i obecnie występuje jako Miejska Orkiestra Dęta „Akord”.

🌟Pogodna atmosfera, ogrom muzycznej pasji, brzmienia i dobrej energii płynącej podczas koncertów, zjednują orkiestrze coraz liczniejsze grono sympatyków. Orkiestra poszerza swoje horyzonty o coraz to nowszy repertuar, co sprzyja szybkiemu rozwojowi. Szczególnie bliska sercom muzyków jest muzyka filmowa.

🌟MOD „Akord” zapewnia oprawy uroczystości patriotycznych i religijnych, ale głównym obszarem działalności są zróżnicowane koncerty tematyczne. Orkiestra stale poszerza repertuar o nowe utwory i koncertuje kilka razy w roku w salach na terenie miasta i poza nim.

🌟Osoby, które chciałyby się nauczyć gry na instrumencie od podstaw zapraszamy na zajęcia prowadzone przez instruktorów orkiestry. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Nauka gry na instrumentach dętych.

INSTRUKTOR

Barbara HijewskaOpis

Jeśli pragniesz:

- spróbować nauki gry na flecie poprzecznym, klarnecie, saksofonie, waltorni, trąbce, puzonie, sakshornie, tubie lub na perkusji,
- poznać muzyczne tajniki pod okiem sympatycznych i fachowych muzyków Miejskiej Orkiestry Dętej "Akord"
- odbyć wiele przygód, między innymi z muzyką filmową,

to jest miejsce dla Ciebie!

 

Instruktorzy

Zespół Instruktorów Miejskiej Orkiestry Dętej "Akord"  w Sulejówku


OPIS

Ludzki głos jest jednym z najpiękniejszych instrumentów muzycznych. Zajęcia z emisji głosu pomogą poznać jego głębię. Zarówno tajniki śpiewu, jak też wypowiedzi oraz sposoby operowania barwą głosu, panowania nad jego czytelnością. Aby śpiewanie, mówienie sprawiały uczestnikom jak największą przyjemność.

Zapraszamy serdecznie razem z instruktorem Michałem Śmigielskim.

Zajęcia organizowane w ramach Uniwersytetu Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.
Opłata abonamentowa miesięczna niezależnie od ilości wybranych zajęć wynosi 10 zł.


INSTRUKTOR

Michał Śmigielski

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1
poniedziałek, 10:00

45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w SulejówkuOPIS

🌟Uczestnicy odbędą muzyczną podróż przez krainę Rocka, Bluesa, Jazzu, Reggae i Popu. Poznają podstawy techniki, teorii, a także ulubione piosenki z Polski i ze świata. Lekcje prowadzone są poprzez zabawę, ale nie zapominając o teorii i technice.

🌟Oprócz zajęć z gitary akustycznej, w tym sezonie kierujemy zaproszenie także do miłośników mocniejszych brzmień - będzie można spróbować swoich sił na gitarze elektrycznej.

INSTRUKTOR

Jacek Rutkowski
# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 poniedziałek, 18:00 45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

OPIS

Propozycja dla miłośników mocniejszych brzmień! W tym sezonie po raz pierwszy wkracza na muzyczną arenę MDK gitara elektryczna. Uczestnicy odbędą muzyczną podróż przez krainę Rocka, Bluesa, Jazzu, Reggae i Popu.  Lekcje prowadzone są poprzez zabawę, ale nie zapominając o teorii i technice. INSTRUKTOR

Jacek Rutkowski

# Data i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1

poniedziałek, 19:00

45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku