Dnia 2 lutego 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku w ramach "Spotkań z kulturą"  gościliśmy prof. Jana Tomkowskiego – eseistę i prozaika, badacza i historyka literatury.  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia, którą zamieściliśmy na naszym kanale YouTube.

Prowadzący:
Grzegorz Kozyra
Michał Śmigielski
 
Oprawa muzyczna:
Jakub Paulski – gitara
Beata Kozyra– Paulska – skrzypce

 

 

 

Utwór wykonany 11.01.2020 r. podczas Koncertu Noworocznego.
 

dyrygent/conductor- Edward Myśliwczyk
Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Akord” (MOD AKORD)

 

 


Zapowiedź znakomitego artysty Marka Piekarczyka, który już 07.02.2020 wraz z Tadeuszem Apryjas i Jackiem Borowieckim wystąpi w sali widowiskowej OSP w Sulejówku. Podczas akustycznego koncertu usłyszymy piosenki z repertuaru m.in.: Krzysztofa Klenczona, Klanu, Tadeusza Nalepy, Niebiesko-Czarnych oraz autorskie kompozycje Marka Piekarczyka.
 
Bilety dostępne w kasie MDK-u w Sulejówku (ul. Dworcowa 18) w dni powszednie w godzinach 8.00-19.00 oraz w serwisie biletyna.pl.
 
Serdecznie zapraszamy!

 

W dniu 4 stycznia w sali widowiskowej OSP odbył się Koncert Kolęd prowadzony przez aktora Filipa Borowskiego z udziałem solistek z sekcji wokalnej MDK oraz ChKMS. Młode solistki, pracujące na co dzień pod opieką merytoryczną pani Dominiki Bałazińskiej zaśpiewały - Alicja Dąbrowska „Gwiazdki świecą nad stajenką”, Julia Laskowska „Kto wie”, a Kinga Wasilewska wykonała jedną z najbardziej znanych i lubianych kolęd „Cicha noc”. Chór Kameralny Miasta Sulejówek pod dyrekcją Michała Śmigielskiego zaspiewał znane polskie kolędy takie jak „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Mizerna cicha” czy „Przybieżeli do Betlejem”, ale też znany na całym świecie motet Mortena Lauridsena „O Magnum Mysterium”. chórowi akompaniowała Julia Obrycka, nad poziomem wokalnym zespołu czuwały Irena Gulewicz i Zuzanna Gulewicz. Dziękujemy zacnej publiczności za tak liczne przybycie.

Dziękujemy zacnej publiczności za tak liczne przybycie i zapraszamy do posłuchania utworu pt. "Mędrcy Świata".

 

 

 

Zapowiedź Kabaretu "Czy Jakoś Tak" na wydarzenie "Codziennik damsko-męski", które odbędzie się 24.01.2020 o godzinie 19:00 w sali widowiskowej OSP w Sulejówku.


Serdecznie zapraszamy  

Posłuchajcie Ani z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord". W zespole gra na fagocie. Z filmiku dowiecie się jaki to niezwykły i ciekawy instrument.

Jeśli filmiki o instrumentach przygotowane przez MOD "Akord" Państwa zainspirowały serdecznie zapraszamy na zajęcia gry na instrumentach do Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord". Już w pierwszym tygodniu września odbędzie się Tydzień Otwarty w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.  Już teraz serdecznie zapraszamy!)

 

 

 

 

 

Kolejne nagranie wokalistki Studia Piosenki. Justyna Galaszewska podczas majowego spotkania w studio zarejestrowała piękną balladę brytyjskiej grupy Queen "No One But You (Only The Good Die Young)".

 

 

 

 

 

 

 

W maju nasze wokalistki Studia Piosenki odbyły sesje w profesjonalnym studio nagrań. Dziewczyny miały okazję zobaczyć jak wygląda współpraca z realizatorem dźwięku w studio nagraniowym. Zapraszamy do posłuchania efektów. Antonina Misiuro pod kierunkiem instruktor Zany Zu zrealizowała utwór "Prawie udało się" z filmu pt. "Księżniczka i żaba".


 


 

Flet poprzeczny to jeden z najstarszych instrumentów na Świecie. Z ciekawostek, posiada najmniejszej części z drewna a zaliczany jest do grupy instrumentów dętych drewnianych. Piękne i wyjątkowe brzmienie fletu zauważył genialny kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart, który poświęcił mu całą operę... -oczywiście "Czarodziejski flet".

Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Akord". O flecie poprzecznym i swojej muzycznej pasji opowiada Asia Mikulska.


 

Instrumenty muzyczne są starsze niż sama muzyka. W czasach przedhistorycznych ludzie wykorzystywali dary natury- puste rogi, drewno, muszle.
Jednym z pierwszych instrumentów człowieka był róg, którego pierwotną formą był róg pochodzenia zwierzęcego. Rozwój tego instrumentu ewulował stopniowo, a jego historia jako instrumentu muzycznego rozpoczęła się w XVII wieku.

 

Posłuchajcie Łukasza Szkołudę, który opowie nam jakim wyjątkowym instrumentem jest róg, czyli waltornia. A już teraz zapraszamy na koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" , podczas których będziecie mieli okazję posłuchać pięknego brzmienia instrumentu.

 

Utwór wykonany podczas wiosennego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" w Sulejówku. 

 

Dyrygent- Edward Myśliwczyk

  

 

 

Zespół Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" przygotował miłą muzyczną niespodziankę. Zastanawialiście się kiedyś jak działa saksofon? Jak to jest, że muzycy wydobywają konkretne dźwięki? Jak to jest, że brzmi tak, a nie inaczej?

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, na którym znajdziecie odpowiedź na wszelkie pytania. Występuje Sylwia Marszał z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord", a  autorami filmiku są Jeremi Sapilak i Łukasz Szkołuda. Jeśli marzycie o nauce gry na tym pięknym instrumencie, informujemy, że nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" trwa cały rok. Serdecznie zapraszamy osoby powyżej 10 r.ż. oraz osoby dorosłe na zajęcia z nauki gry na instrumentach dętych.

 

Utwór wykonany 04.03.2018 r. podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet.

solo perkusja/drums- Krzysztof Pałka
dyrygent/conductor- Edward Myśliwczyk
Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Akord” (MOD AKORD)

 

 

 

 

 

Po kilku miesiącach pracy naszego Studia Piosenki doczekaliśmy się pierwszego profesjonalnego nagrania. Zapraszamy do posłuchania pięknej ballady w sam raz na zimową porę "A Winter's Tale" w wykonaniu naszej podopiecznej Justyny Galaszewskiej. Utwór pochodzi z repertuaru brytyjskiej grupy rockowej Queen. Młoda wokalistka przy pomocy instruktor Zany Zu zarejestrowała utwór podczas grudniowej sesji w studio nagrań.

 

Zapisy na zajęcia wokalne są otwarte i trwają przez cały rok kulturalno-oświatowy. Zapraszamy i zachęcamy do posłuchania!

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Akord" to nie tylko próby i koncerty, ale przede wszystkim ludzie, którzy spotykają się by wspólnie pomuzykować.

Przyjdź i wstąp w szeregi naszej orkiestry. Rekrutacja trwa! W ramach Młodzieżowej Orkiestrze Dętej "Akord" można nauczyć się grać na instrumentach dętych czy perkusyjnych, a zakwalifikowani uczniowie otrzymają instrument i pomoce muzyczne.

Serdecznie zapraszamy.

Zajęcia wg harmonogramu dostępnego w zakładce <plan zajęć>

 

Ta ram ta tam tam! Panie i Panowie, Lejdis & Dżentelmen, grupa teatralna już działa! Sprawdzamy, badamy, eksperymentujemy, doświadczamy, poznajemy samych siebie, a przy tym mamy niezły ubaw! Ale wszystko to zaledwie przedsmak prawdziwej teatralnej przygody. Już wkrótce w MDK-u w sposób absolutnie magiczny powstanie Krzywe Królestwo. Jeśli chcesz się przekonać, co to takiego, a przy okazji zostać aktorem i wystąpić na teatralnej scenie – przyjdź w poniedziałek o godzinie 16:00 (grupa młodsza) lub 17:00 (grupa starsza). Krzywa Bajka szuka królewskiej pary i królewskiego dworu!