Posłuchajcie Ani z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord". W zespole gra na fagocie. Z filmiku dowiecie się jaki to niezwykły i ciekawy instrument.

Jeśli filmiki o instrumentach przygotowane przez MOD "Akord" Państwa zainspirowały serdecznie zapraszamy na zajęcia gry na instrumentach do Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord". Już w pierwszym tygodniu września odbędzie się Tydzień Otwarty w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku.  Już teraz serdecznie zapraszamy!)

 

 

 

 

 

Kolejne nagranie wokalistki Studia Piosenki. Justyna Galaszewska podczas majowego spotkania w studio zarejestrowała piękną balladę brytyjskiej grupy Queen "No One But You (Only The Good Die Young)".

 

 

 

 

 

 

 

W maju nasze wokalistki Studia Piosenki odbyły sesje w profesjonalnym studio nagrań. Dziewczyny miały okazję zobaczyć jak wygląda współpraca z realizatorem dźwięku w studio nagraniowym. Zapraszamy do posłuchania efektów. Antonina Misiuro pod kierunkiem instruktor Zany Zu zrealizowała utwór "Prawie udało się" z filmu pt. "Księżniczka i żaba".


 


 

Flet poprzeczny to jeden z najstarszych instrumentów na Świecie. Z ciekawostek, posiada najmniejszej części z drewna a zaliczany jest do grupy instrumentów dętych drewnianych. Piękne i wyjątkowe brzmienie fletu zauważył genialny kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart, który poświęcił mu całą operę... -oczywiście "Czarodziejski flet".

Zapraszamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą "Akord". O flecie poprzecznym i swojej muzycznej pasji opowiada Asia Mikulska.


 

Instrumenty muzyczne są starsze niż sama muzyka. W czasach przedhistorycznych ludzie wykorzystywali dary natury- puste rogi, drewno, muszle.
Jednym z pierwszych instrumentów człowieka był róg, którego pierwotną formą był róg pochodzenia zwierzęcego. Rozwój tego instrumentu ewulował stopniowo, a jego historia jako instrumentu muzycznego rozpoczęła się w XVII wieku.

 

Posłuchajcie Łukasza Szkołudę, który opowie nam jakim wyjątkowym instrumentem jest róg, czyli waltornia. A już teraz zapraszamy na koncerty Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" , podczas których będziecie mieli okazję posłuchać pięknego brzmienia instrumentu.

 

Utwór wykonany podczas wiosennego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" w Sulejówku. 

 

Dyrygent- Edward Myśliwczyk

  

 

 

Zespół Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" przygotował miłą muzyczną niespodziankę. Zastanawialiście się kiedyś jak działa saksofon? Jak to jest, że muzycy wydobywają konkretne dźwięki? Jak to jest, że brzmi tak, a nie inaczej?

 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, na którym znajdziecie odpowiedź na wszelkie pytania. Występuje Sylwia Marszał z Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord", a  autorami filmiku są Jeremi Sapilak i Łukasz Szkołuda. Jeśli marzycie o nauce gry na tym pięknym instrumencie, informujemy, że nabór do Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Akord" trwa cały rok. Serdecznie zapraszamy osoby powyżej 10 r.ż. oraz osoby dorosłe na zajęcia z nauki gry na instrumentach dętych.

 

Utwór wykonany 04.03.2018 r. podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet.

solo perkusja/drums- Krzysztof Pałka
dyrygent/conductor- Edward Myśliwczyk
Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Akord” (MOD AKORD)

 

 

 

 

 

Po kilku miesiącach pracy naszego Studia Piosenki doczekaliśmy się pierwszego profesjonalnego nagrania. Zapraszamy do posłuchania pięknej ballady w sam raz na zimową porę "A Winter's Tale" w wykonaniu naszej podopiecznej Justyny Galaszewskiej. Utwór pochodzi z repertuaru brytyjskiej grupy rockowej Queen. Młoda wokalistka przy pomocy instruktor Zany Zu zarejestrowała utwór podczas grudniowej sesji w studio nagrań.

 

Zapisy na zajęcia wokalne są otwarte i trwają przez cały rok kulturalno-oświatowy. Zapraszamy i zachęcamy do posłuchania!

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Akord" to nie tylko próby i koncerty, ale przede wszystkim ludzie, którzy spotykają się by wspólnie pomuzykować.

Przyjdź i wstąp w szeregi naszej orkiestry. Rekrutacja trwa! W ramach Młodzieżowej Orkiestrze Dętej "Akord" można nauczyć się grać na instrumentach dętych czy perkusyjnych, a zakwalifikowani uczniowie otrzymają instrument i pomoce muzyczne.

Serdecznie zapraszamy.

Zajęcia wg harmonogramu dostępnego w zakładce <plan zajęć>

 

Ta ram ta tam tam! Panie i Panowie, Lejdis & Dżentelmen, grupa teatralna już działa! Sprawdzamy, badamy, eksperymentujemy, doświadczamy, poznajemy samych siebie, a przy tym mamy niezły ubaw! Ale wszystko to zaledwie przedsmak prawdziwej teatralnej przygody. Już wkrótce w MDK-u w sposób absolutnie magiczny powstanie Krzywe Królestwo. Jeśli chcesz się przekonać, co to takiego, a przy okazji zostać aktorem i wystąpić na teatralnej scenie – przyjdź w poniedziałek o godzinie 16:00 (grupa młodsza) lub 17:00 (grupa starsza). Krzywa Bajka szuka królewskiej pary i królewskiego dworu!