Chór Kameralny Miasta Sulejówek czeka na Ciebie!

 


Nie musisz umieć czytać nut!
Nie musisz mieć wykształcenia muzycznego!

Wystarczy muzyczna pasja, pragnienie wspólnego śpiewu w przyjaznym gronie!


W Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek spotkasz pogodnych miłośników muzyki. Poznasz bogactwo repertuaru chóralnego. Od tzw. muzyki poważnej po muzykę rozrywkową.
Poczujesz zarówno moc brzmienia kilkudziesięcioosobowego chóru z orkiestrą, podczas dużych projektów oratoryjnych, jak też czarujący nastrój kameralnych występów.

🌟Sympatyczni instruktorzy ChKMS, specjaliści od emisji głosu, pokażą, że nauka śpiewu to nie tylko praca, ale też relaks dla Twojego ciała. Śpiewanie w chórze to inspirujący i odprężający czas, nawet mimo intensywności przepracowywanych utworów.

🌟Chór Kameralny Miasta Sulejówek powstał w 2014 roku.
Jego założycielem i dyrygentem aż do dziś jest Michał Śmigielski. Próby prowadzą również fachowi i sympatyczni instruktorzy. Nie brakuje radości, uśmiechu, a także integracji po próbach. 

🌟Chór w swoim repertuarze ma muzykę od średniowiecza do XXI wieku, zarówno świecką jak i sakralną.
Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka polska, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki współczesnej. Oprócz koncertów acappella ChKMS z powodzeniem wykonuje muzykę oratoryjną i ma na swoim koncie wykonanie takich dzieł jak Stabat Mater G. B. Pergolesiego, Requiem kv 626 W.A. Mozarta, Msza góralska T. Maklakiewicza, Symphony of Independence A. Słotwińskiego (prawykonanie), Missa De Misericordie P. Bębenka, Suita Sakralna G. Duchnowskiego, Stabat Mater J.Rheibergera, Sonety Krymskie Stanisława Moniuszki, hity muzyki filmowej m. in. autorstwa E. Morricone i J. Williamsa. Zespół prowadzi ożywioną działalność koncertową i festiwalową. Jest organizatorem wielu imprez muzycznych, odbywających się na terenie miasta Sulejówek, takich jak Koncerty Kolęd i Muzyki Sakralnej, Koncerty Pieśni Pasyjnych czy Koncerty Pieśni Patriotycznych.

🌟ChKMS to możliwość poznania Pasjonatów muzyki podczas warsztatów i dużych projektów z chórami i orkiestrami. 
Integracja wokół pięknych, ciekawych, inspirujących utworów jest ważnym elementem misji chóru. Możliwość przeżywania muzyki ze śpiewającymi i grającymi przyjaciółmi z innych zespołów jest stałym elementem przygód chórzystów ChKMS. W sezonie odbywa się przynajmniej jeden, a w ostatnich latach dwa, a nawet trzy projekty oratoryjne. Chór regularnie współpracuje z zaprzyjaźnionymi zespołami, jak Międzyparafialny Chór Ichthis z Sulejówka Miłosna, Chóry Cantate Domino i MTM z Mińska Mazowieckiego, Chór Quercetum Dei z Dębego Wielkiego, Chór Miasta i Gminy Mrozy, Międzypokoleniowy Chór KANON z Siennicy. Na stałe też współpracuje z zaprzyjaźnionymi orkiestrami - Miejską Orkiestrą Dętą Akord oraz Unplugged Orchestra.


01_ChKMS_podczas_Festiwalu_Zofiwka.jpg02_ChKMS.jpg03_ChKMS_podczas_Koncertu_Patriotycznego.jpg04_ChKMS_podczas_Festiwalu_Zofiwka.jpg05_ChKMS_podczas_Festiwalu_Zofiwka.jpg06_ChKMS_podczas_Festiwalu_Zofiwka.jpg07_ChKMS_podczas_Koncertu_Kold.jpg08_ChKMS_podczas_koncertu_oratoryjnego.jpg09_ChKMS_podczas_koncertu_oratoryjnego.jpg