ZUZANNA GULEWICZ 

Wroku 2019 ukończyła z wyróżnieniem dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. 
Od lat dziecięcych aktywnie rozwijała swoje uzdolnienia muzyczne, angażując się w życie kulturalne Sulejówka. Skończyła Prywatną Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku klasie skrzypiec. W latach 2007-2015 należała do Chóru Międzyparafialnego "Ichthis" w Sulejówku, śpiewała także w sulejóweckim chórze Piotra Zawistowskiego "D'Altro Canto" oraz bardzo wielu zespołach tworzonych okolicznościowo. W tym okresie zdobywała nagrody w kategoriach zespołów, między innymi w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędowe serce Mazowsza”, w którym jej tercet wokalny zdobył nagrodę Grand Prix. Od 2012 roku jest skrzypaczką w "Unplugged Orchestra" pod dyrekcją Michała Śmigielskiego i uczennicą Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej w prywatnej klasie śpiewu operowego.

Od 2014 roku pracuje w Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek jako asystentka dyrygenta odpowiedzialna za właściwą emisję głosu i próby sekcyjne. Praca ta w ciągu zaledwie 5 lat przyczyniła się do licznych sukcesów zespołu, wśród których wymienić można dziesiątki koncertów, także z dziełami chóralno-orkiestrowymi, m.in. Requiem W.A. Mozarta, „Stabat Mater” J. Rheinbergera, „Mszą Góralską” T. Maklakiewicza, „Suitą Sakralną” G. Duchnowskiego, „Rex Mundi” B. Kowalskiego. W 2019 roku zespół inaugurował śpiewem międzynarodowy festiwal muzyczny w czeskim Filipowie i tego samego roku zajął I miejsce w XVII edycji Konkursu Piosenkarskiego „TULIPANADA”. W 2016 roku Zuzanna Gulewicz wespół z proboszczem parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim założyła chór "Quercetum Dei", który posługuje w liturgii pod jej kierownictwem do dziś. W trakcie studiów (2012-2017)

ukończyła specjalizację Kształcenie Słuchu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca. Jako wzorowa chórzystka Chóru Mieszanego UMFC niejednokrotnie była wyłaniana do kameralnych składów koncertowych, solistycznych, np. w 2015 roku na zlecenie Bronisława Komorowskiego wykonywała Requiem Mozarta podczas uroczystości z okazji V Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej. Angażowała się w różnorodne inicjatywy studenckie - brała udział w koncertach charytatywnych, należała do Rady Wydziału i Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej UMFC, dzięki którego organizacji miała zaszczyt uczestniczyć w Międzynarodowej Konferencji i Warsztatach dot. muzyki rosyjskiej ze Stanisławem Diaczenką. Wzięła także udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w Lesznie pt. "Autyzm w szkole", prezentując chóralny program artystyczny. W roku szkolnym 2019 - 2020 pracowała w Społecznej Szkole Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Warszawie jako nauczycielka kształcenia słuchu i audycji muzycznych. W wolnych chwilach bierze udział w rozmaitych kursach, projektach i warsztatach muzycznych, angażuje się w lokalną działalność koncertową, uczy także prywatnie gry na skrzypcach.


Artystyczna dusza, która od dziecka doświadczając, że muzyka zbliża, ubogaca i koi, postawiła na nią w swojej pracy zawodowej. Lubi grać na skrzypcach tak dla zawierających małżeństwa lub odpoczywających w tańcu, jak i żegnających kogoś bliskiego. Zna kilka "Ave Maria", trochę utworów z repertuaru tangowego i różne tańce irlandzkie. Szczególną przestrzeń w jej życiu zajmuje śpiew klasyczny. A kiedy praca jest wykonana, zdarza jej się zatańczyć na łące, poczytać coś w obcym języku, napisać wiersz lub coś namalować."


BARTOSZ LISIK

Student dyrygentury chóralnej w klasie prof. dr hab. Ewy Marchwickiej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Zabrzańskim Chórze Młodzieżowym „Resonans con Tutti” im. N. G. Kroczka. Długoletni członek Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej oraz Chopin University Chamber Choir, współpracujący z Kołem Artystyczno-Naukowym Dyrygentury Chóralnej od 2016 roku. Od października 2018 roku pełni funkcję zastępcy Prezesa d.s. artystycznych KANDCh. Uczestnik sesji Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego w 2018 i 2019 roku. W sezonie artystycznym 2019/2020 pełnił funkcję asystenta dyrygenta w Warszawskim Chórze Chłopięcym i Męskim przy UMFC. Od września bieżącego roku pełni funkcję asystenta dyrygenta w Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek.

W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracował m.in. z chórami Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Narodowego Forum Muzyki, z którymi wykonał „Pasję wg św. Mateusza” J. S. Bacha, II symfonię „Zmartwychwstanie” G. Mahlera, czy „War Requiem” B. Brittena. Ma na swoim koncie również wiele prawykonań utworów a capella oraz wokalno-instrumentalnych, hobbystycznie tworzy także własne kompozycje i aranżacje. W wolnych chwilach pisze wiersze, udziela korepetycji z matematyki oraz uczy się języka szwedzkiego. Wielki fan Queen, Eltona Johna oraz ABBA.WIKTORIA PEREYMA

Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Prowadzenie Zespołów Muzycznych w klasie prof. dr hab. Bogdana Goli na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studentka II roku na kierunku Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. dr Wojciecha Michniewskiego na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Asystent dyrygenta w Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek.

Warsztat dyrygencki doskonaliła pod kierunkiem między innymi Michała Śmigielskiego, Pawła Olejniczaka czy Michała Czubaszka. Brała czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Jerzego Maksymiuka oraz Luisa Gorelika, bierny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Jerzego Maksymiuka, Stephena Laytona, Patricka Fournilliera, Marin Alsop.

Brała udział w nagraniach do płyt: „Kolędy ze Sulejówka”, „Ofiaruję. Dziękuję. Oświadczam” autorstwa Zuzanny Falkowskiej oraz „Lauda Anima Mea” we współpracy z Chopin University Chamber Choir.

W wolnym czasie zajmuje się rysowaniem, grą na fagocie. Zainteresowania: astronomia, kolej, wojsko, lotnictwo, transport publiczny, motoryzacja, współczesne dokonania fizyki, muzyka elektroniczna i współczesna.

Muzyka i śpiew są dla mnie fizyką w służbie metafizyce - twierdzi. Z niegasnącą pasją odkrywa tajemnice ludzkiego głosu, przekuwając tę wiedzę w piękną muzykę oraz dzieląc się nią z zapałem jako pedagog. Współpracuje z Chórem Kameralnym Miasta Sulejówek (pedagog emisji głosu), a także z licznymi polskimi teatrami dramatycznymi, w funkcji konsultanta wokalnego.
Podbija serca uczniów inspirującymi zajęciami, otwartością, serdecznością.

 

 

 

NATALIA i TOMASZ CEPIEL

Wokaliści, dyrygenci(oboje studiowali dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina), których połączyło nie tylko wzajemne uczucie, ale również miłość do muzyki, górskich wędrówek oraz zamiłowanie do poznawania języków obcych. Radośni instruktorzy asystują Michałowi Śmigielskiemu w Chór Kameralny Miasta Sulejówek oraz Chór Miasta i Gminy Mrozy. Dzielą się z chórzystami fachową wiedzą, wieloma ciekawymi, pomocnymi pomysłami na rozwój głosu, a przede wszystkim mnóstwem entuzjazmu dla śpiewania, pogodnie "zarażając" pasją śpiewu.

Tomasz Cepiel jest studentem dyrygentury chóralnej (klasa dr. hab. Dariusza Zimnickiego) oraz wokalistyki chóralnej (klasa dr. Krzysztofa Matuszaka) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Swoje umiejętności dyrygenckie kształcił także podczas kursów mistrzowskich z Simonem Pieronkoffem, Jerzym Maksymiukiem oraz Maurizio Colasantim. Jako chórzysta współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową, Teatrem Polskiego Radia, Polską Operą Królewską oraz Polskim Narodowym Chórem Młodzieżowym. W działalności artystycznej czerpie inspirację z literatury pięknej oraz krajobrazów wysokogórskich. Swoją pasję do języków rozwijał podczas studiów lingwistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Natalia Zubkowicz-Cepiel, absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej (specjalność: Dyrygentura Chóralna) w klasie dyrygentury prof. Wandy Tchórzewskiej-Kapały oraz prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza. Ukończyła szkołę muzyczną równolegle w klasie skrzypiec i śpiewu solowego. Po rocznych (2019/20) studiach z literatury angielskiej na Pine Manor College (Boston, MA) w Stanach Zjednoczonych, ukończyła kurs nauczycieli języka angielskiego CELTA. Jako dyrygent współpracowała z takimi zespołami jak Chór MIM UW (asystent, 2018/19), Chór LO im. Władysława IV w Warszawie (pedagog emisji głosu, 2019), Chór LO im. S. Batorego w Warszawie (asystent, 2019/20), chór ,,Tibi Domine” przy parafii w Izabelinie (dyrygent, 2020/21), Chór DA św. Krzyż (założyciel i dyrygent; 2021/22). Od jesieni 2022 r. związana z Chórem Kameralnym miasta Sulejówek, Chórem Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warszawie oraz chórem V LO im. Poniatowskiego w Warszawie. We wrześniu 2023r. rozpoczęła współpracę z Chrześcijańską Akademią Teologiczną jako wykładowca oraz Chórem Spiritus Sanctus przy Parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie jako kierownik zespołu. Pokaż mniej