OPIS

Celem zajęć jest praca nad kondycją całego ciała, koordynacją ruchową, usprawnieniem, uelastycznieniem mięśni, o które na co dzień ciężko jest zadbać.

Przede wszystkim jednak każde zajęcia mają za zadanie dostarczyć odpowiednią dawkę endorfin i wywołać uśmiech na twarzach uczestników.

Instruktorka Hanna Mikulska podzieli się z uczestniczkami swoim bogatym doświadczeniem, inspiracjami, taneczną pasją oraz zadba o pogodną atmosferę.

INSTRUKTOR

Hanna Mikulska

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 czwartek, 18:00 45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

Opis

Celem zajęć jest, poza nauką nowych kroków, wypracowanie zgrania w parze, nauczenie partnerów zasad prowadzenia w tańcu, a partnerek słuchania sygnałów otrzymywanych od panów. Każdy krok jest realizowany z dbałością o szczegóły.

Do zajęć wykorzystywana jest zarówno muzyka charakterystyczna, typowa dla danego stylu, jak również muzyka popularna. Ważnym jest to, by uczestnicy zajęć widzieli sens i praktyczne zastosowanie każdego z poznanych kroków.

Przede wszystkim jednak w zajęciach chodzi o to, by każdy miło spędził ten czas. Dlatego będzie czas zarówno na naukę, jak też czerpanie przyjemności ze wspólnego tańca.

Instruktorka Hanna Mikulska podzieli się z uczestnikami swoim bogatym doświadczeniem, inspiracjami, taneczną pasją oraz zadba o pogodną atmosferę.

Wymagana własna partnerka/ własny partner!

Instruktor

Hanna Mikulska

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 środa, 19:00 45 min.   Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

 

OPIS

Zajęcia taneczne to radość tańca, realizowana pomysłowo i kreatywnie pasja ruchu, nauka działania w grupie. Zabawa i edukacja w jednym.

🌟Grupa 1-2,5 roku

Zajęcia dla najmłodszych bazują na najprostszym odbiorze muzyki i reagowaniu na nią. Opierają się na najłatwiejszych ćwiczeniach rytmicznych (klaskanie, wystukiwanie rytmu, bujanie, zabawy z rekwizytami), by w jak najmłodszym wieku dziecka w naturalny sposób zainteresować je muzyką i ruchem. Podstawą ich właściwego przebiegu jest relacja rodzic – dziecko oraz rozwijanie pierwszych zachowań społecznych u naszych najmłodszych.

🌟Grupa 3-5 lat

Zajęcia rytmiczno-taneczne realizowane na zasadzie ćwiczeń, ale także zabaw i gier ruchowych do różnych rodzajów muzyki, oparte m.in. na autorskiej metodzie Finger Rhythmics. Rozwijają zdolności nie tylko rytmiczne, ale także koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne dzieci. Podstawowym celem zajęć jest wsparcie naturalnego szybkiego rozwoju dziecka za pomocą muzyki i tańca.

🌟Grupa 6-8 lat

Poza rozwijaniem i utrwalaniem optymalnego schematu pracy (rozgrzewka, nauka kroków i choreografii tanecznych czy wyciszenia po treningowego) w większym stopniu rozwijają podstawowe (począwszy od najprostszych) aspekty związane z tańcem (rytmika, technika, koordynacja ruchowa). Bazują na nowatorskich metodach, zarówno nauczania tańca jak i podejścia do rytmiki. To idealne zajęcia dla dzieci lubiących taniec i muzykę. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko elementy związane z tańcem, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz oswajają się z pracą w grupie i nabywają pewności siebie.

🌟Grupa pow. 9 lat

Grupa pokazowa sekcji tanecznej MDK Sulejówek. Wprowadzane są (jeśli dzieci posiadają już bazę umożliwiającą pracę) zarówno indywidualne, jak i grupowe ćwiczenia bardziej skupione na technice i koordynacji ruchowej. Wykorzystywane są także różne formy percepcji muzyki i nauki tańca (tańczenie do poszczególnych ścieżek utworu: linia melodyczna, linia rytmiczna, wokal) oczywiście w zakresie podstawowym. Wprowadzane są choreografie sceniczne, które następnie mogą być prezentowane (dla chętnych) na dużych dziecięcych festiwalach tanecznych.

INSTRUKTOR

Paweł Zając
OPIS

Zapraszamy na zajęcia baletowe podczas których dzieci poznają świat tańca klasycznego poprzez zabawę. Na zajęciach baletowych uczymy dzieci podstawowych figur i kroków baletowych bazując na wyobraźni najmłodszych. Kształtujemy estetykę ruchu poprzez wyrabianie płynności, gibkości, poczucia rytmu oraz muzykalności.


BALET

Beata Pawlik Kociałkowska

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 czwartek, 16:00 45 min. Grupa (3 - 5 lat) Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku
2 czwartek, 16:55 45 min. Grupa (pow. 6 lat) Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku