OPIS

🌟Gimnastyka artystyczna to głównie praca nad gibkością, rozciągnięciem oraz świadomością własnego ciała. Gimnastyczki wykonują również ćwiczenia ogólnorozwojowe polegające na wzmocnieniu ciała oraz wydobyciu naturalnej gracji w ruchu.

🌟Oprócz doświadczenia, wiedzy i inspirujących pomysłów instruktorki, młodzi uczestnicy będą mogli skorzystać z rozmaitych przyrządów, jak na przykład wstążki, które dają dodatkowy efekt i pozwalają dzieciom na rozwój kreatywności i myślenia przestrzennego w choreografii.

🌟Zajęcia przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 roku życia.

 

INSTRUKTOR

Beata Pawlik Kociałkowska

 

 

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 czwartek, 17:50 50 min. Grupa I Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku
2 czwartek, 18:50 50 min. Grupa II Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku

 

 Opis 

Zajęcia szachowe w MDK Sulejówek skierowane są zarówno do osób, będących na początku swoich szachowych przygód, jak też do pasjonatów. Celem jest podnoszenie umiejętności uczetników oraz pogłębianie pasji szachowej w przyjaznym klimacie, również w duchu szacunku dla rywala. Uczestnicy zajęć szachowych MDK Sulejówek mają także możliwość bezpłatnie sprawdzić swoje postępy podczas cyklicznych turniejów szachowych, organizaowanych przez nas.

Zajęcia szachowe odbywają się raz w tygodniu, w dwóch grupach:

🌟 Dla początkujących
Uczestnicy mają możliwość zapoznania się z podstawami gry w szachy. Grają z rówieśnikami, osobami prezentującymi podobny poziom gry. Poznają podstawowe otwarcia szachowe i rozwiązują prostsze(z poczatku) zadania. Doskonalą i uzupełniają nabyte umiejętności. Z uwagi na umiejętności poznawcze wiek rozpoczęcia uczestnictwa w zajęciach to minimum 5 lat.

🌟Dla zaawansowanych
Instruktor określa uczestnikom zadania elastycznie i indywidualnie, w zależności od aktualnie prezentowanego przez nich poziomu gry. Zajęcia obejmują przygotowanie w zakresie debiutów, przygotowanie planu gry środkowej, zdobywanie umiejętności w grze końcowej. Uczestnicy rozwiązują zadania szachowe z matem w dwóch i trzech posunięciach.

Instruktor

Ryszard Cegłowski

# Dzień i godzina Czas trwania Grupa Miejsce
1 środa, 16:15 45 min. Grupa początkująca Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku
2 środa, 17:00 45 min. Grupa zaawansowana Sulejówek,
Miejski Dom Kultury z siedzibą w Sulejówku