Wielką radością jest dla nas goszczenie wydarzeń Festiwalu Zofiówka!
Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia fotorelacji Anna Nowak z pierwszego z warsztatów
Ozdoby z filcu,
prowadzonych przez Kamilę Trochimiak.
Filc rozłożony na stole przypominał chmurki niczym wata cukrowa. Kolorowo rozpoczęliśmy Dzień Dziecka na Zofiówce!
Uczestnicy z entuzjazmem przystąpili do pracy, a atmosfera była pełna radości i twórczej energii. Każdy z uczestników miał swój indywidualny pomysł na wykonanie podkładki - od abstrakcyjnych połączeń kolorów po ciekawe wzory i motywy. Warsztaty te nie tylko rozwijały zdolności manualne i kreatywność, ale również były doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.
Każdy mógł poczuć się artystą i z dumą zaprezentować swoje dzieło!
Tekst, podobnie jak fotografie, są autorstwa Anny Nowak i pochodzą ze strony <<< Festiwalu Zofiówka >>>.
Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach Festiwalu Zofiówka!
---
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
"Sąsiedzkie spotkania z kulturą" wróciły!
Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia fotorelacji Anna Nowak z pierwszego ze spotkań.
Gośćmi prowadzącej Miłki Skalskiej byli Barbara Gutaj-Monowid i Jan Jakub Monowid.
Od lewej: Miłka Skalska, Barbara Gutaj Monowid i Jan Jakub Monowid
Pierwsze "Spotkanie z kulturą" za nami!
Brakowało nam tych inspirujących rozmów!
Co takiego ma w sobie Sulejówek? Przed laty zauroczył sobą Zofię Moraczewską, która „pociągnęła” za sobą Aleksandrę Szczerbińską. Jego magnetyczna aura nie wygasa.
Cykl spotkań otworzyliśmy rozmową z Barbarą Gutaj-Monowid i Janem Jakubem Monowidem. To artystyczne małżeństwo jest związane z Sulejówkiem od kilku lat, ale jak sami mówią - to dopiero tutaj w końcu czują się „jak w domu”. Ten cichy zakątek oddalony od zgiełku miasta, pozwala im na rozwijanie swoich kolejnych artystycznych projektów, o których porozmawiała z nimi Miłka Skalska.
Choć trudno sobie to wyobrazić, droga zawodowa każdego z nich nie była taka jasna i klarowna! Jeśli jesteście ciekawi, jak „od kuchni” wyglądały i wyglądają ich twórcze poszukiwania, zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji video na naszym kanale YouTube:
W trakcie spotkania mieliśmy zaszczyt posłuchać gry Wiktora Gajkowskiego - ucznia Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia "Paderevianum" w Sulejówku, serdecznie dziękujemy i gratulujemy Wiktorowi za wspaniałą oprawę muzyczną naszego wydarzenia!
W tym roku spotykamy się o godzinie 18:00 w Saloniku Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku lub online!
Wstęp na wydarzenie jest wolny!
Tekst, podobnie jak fotorelacja jest autorstwa Anny Nowak i pochodzi ze strony <<< Festiwalu Zofiówka >>>.
Pełen program Sąsiedzkich Spotkań z kulturą <<< TUTAJ >>>.
Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach Festiwalu Zofiówka!
—-
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Szczególna radość nas przepełnia, gdy widzimy najmłodszą Grupę adeptów sztuki teatralnej, która z zaangażowaniem, śmiałością prezentuje owoce pracy nad rozwojem aktorskiego talentu i pasji scenicznej! 26-go maja Eksperymentalna Pracownia Drobnych Form Teatralnych zaprezentowała niedługi, ale entuzjastycznie przyjęty premierowy spektakl Bajka o zbyt wielu księżniczkach.
Dwór pełen kobiet, których bezpieczeństwa strzeże jeden tylko rycerz. Jak można się domyślać, ma on z księżniczkami pełne ręce roboty.
Jak sobie poradził, sam jeden wśród tylu panien?
Kto pomógł mu zrobić porządek w chaosie, panującym na dworze?
O tym dowiedzieli się widzowie podczas pełnego uroku, humoru, przedstawienia.
❤️Dziękujemy serdecznie wspaniałej Publiczności!
❤️Dziękujemy i gratulujemy serdecznie wszystkim Aktorom! Wystąpili:
🌟Daria Kapkowska,
🌟Antonina Kocot,
🌟Olga Komorowska,
🌟Barbara Krajewska,
🌟Kalina Latoś,
🌟Magdalena Leszczyńska,
🌟Agata Małyszko,
🌟Tomasz Szymański,
🌟Barbara Trochimiak,
🌟Helena Trochimiak,
🌟Przemysław Witkowski
❤️Wielkie wyrazy wdzięczności składamy wszystkim Twórcom Spektaklu. Pomysłodawcami i współtwórcami scenariusza są uczestnicy Eksperymentalnej Pracowni Małych Form Teatralnych w poprzednich latach: Przemysław Witkowski oraz Helena i Barbara Trochimiak. Muzykę napisał Michał Śmigielski. Scenariusz oraz jego realizację przygotowała Wioletta Magdalena Witkowska w ramach rocznych zajęć teatralnych. W przygotowaniu scenografii i kostiumów wsparła nas Kamila Trochimiak, instruktor zajęć MDK.
Fotografie stworzył Michał Witkowski - dziękujemy!❤️
💚Mieliśmy wielką radość przeżyć w naszym zakątku dwa wieczory, podczas których "zamigotał świat tysiącem barw" Wiosny, życia, twórczych emocji i przeżyć, przenikniętych muzyką. Doświadczyliśmy silnie tego, że gdy spotka się tak wiele osób, przepełnionych pasją śpiewu, gry, słuchania muzyki, naprawdę wszystko, co dobre, radosne i piękne może się zdarzyć.
Kolejne Planszówkowe Święto za nami!
Planszówkowy Sulejówek po raz ósmy zgromadził grono Pasjonatów rozmaitych rozgrywek.
Nie zabrakło emocji, radości zwycięstw, chwilowych goryczy niepowodzenia na planszy, ale wszystko w świetnej, otwartej atmosferze wspólnej zabawy!
Młodzieżowa Grupa teatralna Po bandziiie! zadebiutowała tak, jak jej nazwa zobowiązuje!
Dwie premierowe odsłony spektaklu Januszek idzie na dyskotekę zauroczyły i napełniły radością licznie przybyłą publiczność!
Młodzi aktorzy wystąpili z wielką pasją, zaangażowaniem, przekonującą interpretacją i nie było widać ani trochę, że to dopiero pierwszy rok ich wspólnej pracy! Barwne, pełne humoru, celnych spostrzeżeń na temat szkolnej rzeczywistości, perypetie Januszka, jego najbliższego Otoczenia to opowieść, przy której może się świetnie bawić widz w każdym wieku.
A śpiewany przez aktorów motyw Śmiej się, śmiej! rozpogodził niejedno oblicze, zostając w sercach nawet po zakończeniu spektaklu.
❤️Ogromnie dziękujemy Wspaniałej, żywo reagującej Publiczności, czarującym Aktorom, Barbarze Gutaj-Monowid - reżyserce spektaklu, która natchnęła pasją aktorskiej przygody Teatr Po bandziiie oraz Wszystkim Twórcom wydarzenia!
❤️WYSTĄPILI:
🌟Januszek – Aleksander Szuba
🌟Youtuber – Julia Molik
🌟Starszy Brat – Kacper Ochocki
🌟Jola – Nina Monowid
🌟Madzia – Oliwia Wojciechowska
🌟Mama – Oliwia Gromek
🌟Nauczycielka – Antonina Romanowska
🌟Psychiatra – Dorota Branicka
❤️POZOSTALI TWÓRCY SPEKTAKLU:
🌟Sebastian Równy - autor
🌟Barbara Gutaj-Monowid – reżyserka spektaklu, twórczyni i prowadząca Teatr Po Bandzie, autorka tekstu rapu Jednak morał nam wstawili.
🌟Julia Molik – autorka tekstu i muzyki piosenki "Śmiej się śmiej"
🌟Marian Lachowicz – dźwięk
🌟Mateusz Marszalec - światło
Dziękujemy serdecznie także Magdzie i Adamowi Mielcarzowi, za fotorelację z wydarzenia:
Mieliśmy wielką przyjemność gościć Ludzi połączonych pasją podróżniczą, motocyklową oraz szczerym pragnieniem niesienia dobra, pomocy.
Zarazem pełnych skromności, empatii dla drugiego człowieka oraz pogody ducha. Usłyszeliśmy opowieść o Mołdawii, Ukrainie, o Polakach żyjących obecnie na tych terenach i o tych z przeszłości, którzy żyją w pamięci, dzięki poświęceniu wielu osób. Dziełem Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy jest upamiętnienie śladów polskiej społeczności zamieszkującej niegdyś licznie Wołyń, Podole, Pokucie.
Grupa odbywa wyprawy motocyklowe w szlachetnych celach, realizowanych głównie na dawnych Kresach. W szczególności pielęgnują kontakty z Polakami z Wołynia, prowadzą prace konserwacyjne na polskich nekropoliach oraz angażują się w odnajdywanie zaginionych i zapomnianych miejsc pamięci. Często są to miejsca, których zidentyfikowanie wymaga wielkiej wiedzy historycznej, kartograficznej, geodezyjnej, bo śladów je identyfikujących jest już bardzo mało.
Stowarzyszenie dba o zachowanie pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej w taki sposób, by nie stała się powodem nienawiści i uprzedzeń, a zrozumienia i wspólnego szacunku dla historii. W tragicznej sytuacji, w jakiej znalazła się Ukraina, Stowarzyszenie organizuje i transportuje wsparcie żywnościowe, artykułów pierwszej potrzeby, zarówno dla zamieszkujących tam Polaków, a także dla Ukraińców i armii ukraińskiej.
Opowieść, którą usłyszeliśmy pokazuje jak trudne, żmudne jest dzieło, którego podjęli się nasi goście. A jednocześnie jak wspaniałe owoce przynosi! Uśmiech, serdeczność spotykanych ludzi, odrestaurowane symbole, miejsca-świadkowie przeszłości. Nawet mimo w niejednym momencie niezbyt sprzyjających warunków, cierpliwość, szczerość, przyjazny dialog, poświęcenie, konsekwencja, sprawiają, że rośnie grono przyjaciół inicjatyw WRM, także wśród środowisk naukowych i władz samorządowych odwiedzanych regionów.
❤️Dziękujemy ogromnie Prezesowi Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy Henrykowi Kozakowi, Norbertowi Gałeckiemu oraz innym przybyłym Członkom Stowarzyszenia, za ubogacającą i inspirującą opowieść!
❤️Gorąco zachęcamy do wsparcia inicjatyw WRM!
Podróż przez Krainę Filmowych Brzmień to już stały element pejzażu koncertów Miejskiej Orkiestry Dętej Akord. Za każdym razem uczestników tych podróży czekają świetne przygody i nie inaczej było podczas kwietniowego weekendu!
Wspaniała, muzyczna przejażdżka Ekspresem Polarnym przez Krainę Lodu, barwne galaktyki Gwiezdnych Wojen, przez historię oraz teraźniejszość polskiej i zagranicznej muzyki filmowej.
Było radośnie i wzruszająco, majestatycznie, nostalgicznie i energicznie. A nawet hard rockowo - z mocnym riffem Slayera! Moc pasji i talentów Muzyków orkiestry ponownie wprawiła Publiczność we wspaniały nastrój. Koncert był wyjątkowy również z tego względu, że objawił kolejne talenty Instrumentalistów orkiestry Akord! Wśród utworów usłyszeliśmy między innymi brawurowe aranżacje trębacza orkiestry Łukasza Szkołudy.
Dziękujemy serdecznie za świetną muzyczną przygodę:
❤️Muzykom Miejskiej Orkiestry Dętej Akord i dyrygentce Barbarze Hijewskiej. W tym roku orkiestra obchodzi Jubileusz 25-lecia powstania.
Już lada chwila kolejne emocje, podczas Festiwalu Zofiówka! Bądźcie z nami!
❤️Wspaniałej Publiczności, która podczas obu koncertów - 27 i 28 kwietnia - licznie i radośnie wypełniła salę!
❤️Krzysztofowi Procajło, który barwnym komentarzem wzbogacił nastrój koncertu.
❤️Dyrekcji i Pracownikom OSP Sulejówek, za gościnne przyjęcie na sali widowiskowej muzycznych wydarzeń!
❤️Dyrekcji i Pracownikom GCK w Dębem Wielkim i MZWiK w Sulejówku oraz Wolontariuszom: Agnieszce, Zuzi i Muzykom Akordu, za wielką pomoc w przygotowaniu technicznym wydarzenia.
❤️Marianowi Lachowiczowi, czuwającemu nad akustyką i oświetleniem oraz Jeremiemu Sapilakowi, realizującemu nagrania utworów, które już niebawem ujrzymy przede wszystkim usłyszymy, przenosząc się w klimat.
❤️Magdzie Mielcarz
Kolejne filmowe przygody z MOD Akord już w czerwcu!
Zapraszamy serdecznie na Festiwal Zofiówka 2024!
Sobotni wieczór stał pod znakiem <<< Festiwalu Zofiówka >>>. To był czas miłych, radosnych wspomnień zeszłorocznej edycji, do których zaprosiła nas bohaterka wieczoru - sympatyczna, skromna i wszechstronnie uzdolniona zarazem - Ania Nowak.
Wernisaż wystawy prac jej autorstwa, będącej fotograficznym fleszem przez bogactwo różnorodności zofiówkowych wydarzeń. Gorąco zachęcamy do obejrzenia wystawy, w której szczególnie wiele miejsca jest poświęconego wydarzeniom teatralnym i muzycznym, w które obfitowała III Edycja festiwalu.
Ania Nowak już od dwóch lat jest fotografką Zofiówki, oczarowując zarówno wykonawców, jak też publiczność festiwalową, pięknymi kadrami, umiejętnością dostrzegania i uwieczniania esencji wydarzeń. Jest również współtwórczynią Festiwalu, mocno angażując się w prace organizacyjne, czuwając nad jego promocją. Sobotnie spotkanie było nie tylko wspomnieniem trzeciej, ale też zapowiedzią IV Edycji Festiwalu Zofiówka.
Od 1-go do 9-go czerwca odbędzie się Zofiówka'2024!
A podczas niej lubiane, dotychczasowe punkty programu oraz nowości! Charakterystykę każdego dnia nadchodzącej Zofiówki nakreślili koordynatorka Festiwalu Aneta Sapilak oraz dyrektor Mateusz Marszalec.
To będą intensywne dni, pełne dobrej muzyki, spektakli, warsztatów i oraz wydarzeń - krótko mówiąc - kultury w solidnej pigułce!
Zapraszamy ciepło już teraz na festiwalowe rozmaitości, a więcej szczegółów lada dzień!
Dziękujemy serdecznie Wszystkim Osobom, które przybyły na sobotnie wydarzenie!
❤️Wszystkim Partnerom i Sympatykom Festiwalu.
❤️Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Bohaterki Wieczoru - Ani Nowak!
❤️Dziękujemy ciepło koordynatorce Anecie Sapilak, dyrektorowi Mateuszowi Marszalcowi oraz Michałowi Śmigielskiemu, którzy poprowadzili spotkanie.
❤️Bardzo dziękujemy Dyrekcji OSP Sulejówek, za pomoc techniczną w organizacji wydarzenia.
Wystawa trwa nadal, zapraszamy serdecznie!
<<< WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TUTAJ >>>
F O T O R E L A C J A
❤️Dziękujemy ciepło wszystkim Uczestnikom kwietniowego Planszówkowego Sulejówka!
Już siódmy raz mieliśmy radość gościć w naszym zakątku miłośników gier planszowych.
Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że przybywacie coraz liczniej, dzieląc się planszówkową pasją!
❤️Wielkie wyrazy wdzięczności składamy Krzysztofowi Grzebielskiemu, Przemysławowi Latosiowi i Rafałowi Wejnerowi, którzy ponownie dostarczyli stosik różnorodnych gier, z uśmiechem tłumacząc zasady i włączając się do rozgrywek.
Zapraszamy serdecznie już 11 maja o 17:00 na ósmą edycję planszówkowych przygód!
<<< WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW POD TYM LINKIEM >>>
Grami wiodącymi będą Marvel Dice Throne oraz HIT tego roku Heroes of Might & Magic III
<<< VIDEO-PREZENTACJE GIER POD TYM LINKIEM >>>
Tak było w kwietniu:

Sobotni, kwietniowy wieczór był powrotem do korzeni fotografii. Do czasów, w których nie mając podglądu zdjęcia, bazujemy tylko na naszej wyobraźni, kompozycji kadru. Gdy zastanawiamy się nad ujęciem, mając kliszę na której możemy wykonać określoną liczbę zdjęć. Dreszczyk emocji kiedy wyczekujemy aż wywołamy negatyw i wykonamy pierwsze stykówki, wyselekcjonujemy materiał i pokażemy to światu.
Marcowy Dyskusyjny Klub Filmowy był szczególny. Ze względu na jubileuszową projekcję filmu Piłkarski poker, z okazji 35-ej rocznicy premiery kultowego obrazu oraz spotkanie z jego reżyserem - Januszem Zaorskim.
Nasz gość to nie tylko twórca filmowy, ale również orędownik promowania młodych twórców, tzw. kina niezależnego oraz budowania świadomej publiczności, integrującej się wokół ciekawych produkcji. Swobodnie czujący się zarówno w świecie Wielkiego Ekranu, jak też Teatru Telewizji, Teatru Polskiego Radia.
<<< Więcej informacji o Januszu Zaorskim znajdziecie tutaj >>>
Była to pełna barwnych anegdot, ale też wartościowych wniosków dyskusja. A emocje i zainteresowanie jakie wzbudziła projekcja wiekowego już przecież, filmu, zdawały się być potwierdzeniem konkluzji spotkania:
Warto oglądać dawne filmy ponownie na Wielkim Ekranie.
Niepowtarzalne, niezapomniane emocje gwarantowane!
❤️Dziękujemy ciepło Januszowi Zaorskiemu, prowadzącej DKF-y i spotkanie Irenie Tarasow, Ekipie Kina-Teatru Kurtyna oraz wspaniałej, zaangażowanej Publiczności!
Już 24-go kwietnia o 19:00 zapraszamy serdecznie na projekcję filmu Filip oraz spotkanie z aktorem Robertą Gonerą!
<<< Więcej informacji o wydarzeniu >>>

Nic nie napisze tak oryginalnego, barwnego i zaskakującego scenariusza, jak świat dziecięcej wyobraźni. Mela i Miłek, bohaterowie spektaklu "Palce lizać", który mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszym zakątku, podali przepis na radośny, pełen przygód i wartościowych nauk, czas. Pełna humoru, zabawnych sytuacji, ale też wzruszeń "receptura" może przyniosła smakowite, teatralne danie licznie przybyłym dzieciom, ale też dorosłym, którzy nieraz się uśmiechnęli.
Gorąco polecamy spotkania z książką i spektaklem Palce lizać, czyli wybuchowy deser!
<<< WIĘCEJ INFORMACJI >>>
Cieszymy się bardzo, że takiego spotkania mogliśmy doświadczyć w pogodne, niedzielne, kwietniowe popołudnie.
❤️Bardzo ciepło dziękujemy za ten wspaniały czas:
❤️Wszystkim Widzom, zwłaszcza tym Najmłodszym, radośnie, aktywnie uczestniczącym i wykazującym się wielką znajomością arkanów kulinarnych. :-)
❤️Przesympatycznym aktorom Wiktorii Swat i Dawidowi Chybalskiemu, którzy wspaniale wcielili się w role bliźniaków Meli i Miłka. A także Antoniemu Rotowi, który wykreował głosem rozważną i ciepłą zarazem postać Dziadka.
Dawid Chybalski jest autorem książki pod tym samym tytułem, na podstawie której powstał scenariusz spektaklu. Zachęcamy ciepło do lektury!
❤️Wszystkim Osobom zaangażowanym w powstanie spektaklu!
❤️Akustykom Marianowi Lachowiczowi i Wojciechowi Ossowskiemu oraz operującym oświetleniem Mateuszowi Marszalcowi.
Mamy wielką nadzieję, że Mela, Miłek, Dziadek i kot ponownie do nas zawitają!
Pejzaż przyjaznych, wiosennych brzmień roztoczył się w przytulnej
i jak zawsze gościnnej sali Kina-Teatru Kurtyna.
Było radośnie, melancholijnie, śpiewnie, tanecznie, i z humorem, i wzruszająco. Czyli tak jak zawsze, gdy występuje Młodzieżówka z Sulejówka! Zespół ponownie oczarował również jak zawsze licznie zgromadzoną Publiczność, tworząc wspaniały nastrój. Obok wcześniejszych hitów pojawiły się także nowe kompozycje. Gdy śpiewa i gra Młodzieżówka, zawsze rozkwita wokół Wiosna!
Ogromnie dziękujemy za ten wspaniały czas:
❤️Nieocenionej, radosnej, pełnej muzycznej energii Młodzieżówce z Sulejówka z Robertem Lipką i Gośćmi specjalnymi wydarzenia.
❤️Równie wspaniałej Publiczności, która wypełniła całą salę i współtworzyła wspaniałą piękną atmosferę.
❤️Sympatycznej Ekipie Kina-Teatru Kurtyna, która wybornie ugościła wydarzenie.
❤️Realizatorom nagłośnienia i oświetlenia - Włodzimierzowi Gierczyckiemu i Ryszardowi Kuzawińskiemu.
❤️Magdzie Mielcarz, za fotografie, które można obejrzeć tutaj:
Kolejne Święto Poezji w Sulejówku!
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski Życiem pisane, poświęcony twórczości poetki Krystyny Kacprowskiej.
Wydarzenie, mające miejsce w klimatycznej Izbie Pamięci Rodziny Grabskich w dniu 26 lutego miało na celu promowanie twórczości poetki, tłumaczki, poliglotki i finansistki Krystyny Kacprowskiej, rozwijanie wrażliwości na piękno poezji polskiej, a także propagowanie kultury żywego słowa wśród młodzieży. Ten wyjątkowy dzień zgromadził uczestników z różnych szkół, chcących podzielić się swoim talentem i pasją do recytacji.
Po niezwykle emocjonujących wystąpieniach wszystkich uczestników, komisja konkursowa w składzie:
p. Krystyna Kacprowska – poetka
p. Krystyna Pachnik – polonistka
p. Joanna Wojciechowska – przedstawicielka Rady Rodziców
p. Monika Kosowska – polonistka
Maja Gutaszewska – przedstawicielka młodzieży,
postanowiła przyznać następujące miejsca:
I MIEJSCE:
Sylwia Welc – XCIX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie
II MIEJSCE:
Marta Szatańska – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku
Wiktoria Marchel – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku
Wyróżnienie:
Wiktoria Wantusiak – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za duchowe przeżycia i serdecznie gratulujemy laureatom!
Składamy ogromne wyrazy uznania Organizatorom za wspaniałe wydarzenie oraz Radzie Rodziców za hojne wsparcie, dzięki któremu zorganizowano atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników. Przez co razem z pięknem poezji i nastrojowych interpretacji, wspaniałymi osobowościami Uczestników, powstała wyjątkowa atmosfera wydarzenia.
Fot. Anna Tetmajer
Wieczór ukazujący jak niezmierzone bogactwo fascynującej twórczości kryje w sobie Poezja. Twórczość Mariana Hemara nie była podejmowana z takim rozgłosem jak dzieła Tuwima, Leśmiana. Kto wie, czy gdyby dwaj przyjaciele poety, który jest twórcą mnóstwa wierszy, piosenek, spektakli, żyli dzisiaj, nie protestowaliby przeciwko takiemu stanowi rzeczy, w obronie swojego kolegi.
W twórczości Mariana Hemara mamy chyba niemal wszystko, co piękne w poezji. Wspaniałe operowanie słowem, poetycką frazą, błyskotliwy, uderzający w sedno humor oraz momenty wzruszeń, nostalgii oraz opisanie rzeczywistości z mnóstwem wartościowych spostrzeżeń. Jakże aktualnych spostrzeżeń!
To twórczość, którą warto nieść w świat! Czy jednak miejscem dla poezji Hemara koniecznie muszą być sale wielkie, jak nie przymierzając będąca w wieczystym remoncie Sala Kongresowa? Błysk fleszy, blichtr?
My jesteśmy zachwyceni czarem kameralnej prezentacji poezji Mariana Hemara, wzbogaconej ponadczasowym blaskiem świetnie dobranych piosenek Dwudziestolecia i okresu powojennego! Tak piękne spotkanie ze sztuką, w przyjaznym, domowym klimacie, gdy słowo - mówione i śpiewane, jego treść - są na pierwszym miejscu, zapewnił nam jedyny i niepowtarzalny:
TEATR S. z Sulejówka!
Piotr Siła nastrojową recytacją poezji Mariana Hemara, a muzyczne małżeństwo Wiola i Michał Witkowscy, klimatycznym śpiewem i grą - stworzyli wspaniały wieczór humoru i wzruszeń! Prawdziwie oczarowując licznie przybyłą Publiczność, która współtworzyła pogodną atmosferę.
<<< Przybywajcie do Teatru S. >>> Piotra Siły
<<< Poznajcie Muzykalną Rodzinkę >>> zespół współtwórców Teatru S. - Wioli i Michała Witkowskich
Naprawdę warto!
Z całego serca dziękujemy za wspaniały wieczór Muzyki i Poezji:
Artystom Teatru S., Publiczności,
Marianowi Lachowiczowi-akustykowi, Mateuszowi Marszalcowi-operującemu oświetleniem!
Wielkie wyrazy wdzięczności ślemy w stronę Piotra Krejzera, autora fotografii!
To był piękny wieczór, po którym - chyba przybyłe osoby zgodzą się z nami - możemy chóralnie zaapelować:
W I Ę C E J H E M A R A!

Kolejny inspirujący wieczór w świecie kina za nami! Lutowym bohaterem Dyskusyjnego Klubu Filmowego był film Kos Pawła Maślony. Obraz mówiący o historii w sposób pozbawiony zbędnego patosu, a jednocześnie bez unikania trudnych tematów. Przygoda Tadeusza Kościuszki, jego tajemniczego przyjaciela z Bostonu, Ignaca, ukazana w klimacie przywodzącym na myśli produkcje Quentina Tarantino. Mieszanka humoru, akcji, z burzliwym i dramatycznym czasem przedednia Insurekcji Kościuszkowskiej, realiami wsi i dworu szlacheckiego ówczesnej Rzeczypospolitej. Na ten obraz nakłada się opresyjna obecność wojsk rosyjskich. Film ukazuje nam również siłę dążenia do wolności, która łączy ludzi mimo, że ich miejsca urodzenia dzielą tysiące kilometrów, a nieznajomość języka przestaje być przeszkodą, gdy istnieje wspólny cel.
Seans filmowy ubogaciła obecność aktora, który brawurowo zagrał w filmie postać szlachcica Wąsowskiego. Gościem prowadzącej spotkanie Ajki Tarasow był Łukasz Simlat. Osoba, która zauroczyła nas swoją skromnością, przyjaznym charakterem, a jednocześnie wieloma interesującymi spostrzeżeniami na temat filmu, pracy na planie filmowym, nad scenariuszem, nad przygotowaniem do roli. Mieliśmy okazję usłyszeć między innymi o kulisach tworzenia filmu Broad Peak, w którym aktor zagrał folę Krzysztofa Wielickiego.
MAMY NIESPODZIANKĘ!
Już niedługo dostępne będzie nagranie ze spotkania z Łukaszem Simlatem!
DZIĘKUJEMY BARDZO SERDECZNIE:
Wspaniałej Widowni, która wypełniła licznie salę Kina Kurtyna i aktywnie uczestniczyła w spotkaniu!
Inspirującemu gościowi specjalnemu wydarzenia - Łukaszowi Simlatowi!
Nieocenionej prowadzącej filmowe spotkania - Ajce Tarasow!
Pogodnej i uczynnej Ekipie Kina-Teatru Kurtyna!
A JUŻ W MARCU:
Podczas jednego wieczoru chłonąć klimat XIX-wiecznego Wilna i Warszawy zarazem...
Znaleźć się w samym środku przepełnionej wspaniałą atmosferą premiery "Halki"...
Towarzyszyć Stanisławowi Moniuszce w jego drodze twórczej i poznać wyjątkowe grono osób, z którymi dzielił się muzyczną pasją...
To był piękny muzycznie i duchowo poranek!
Obchodzący w tym roku Jubileusz 10-lecia Chór Kameralny Miasta Sulejówek, razem z zaprzyjaźnionymi chórami z Mińska Mazowieckiego: Chórem Cantate Domino oraz Chórem Kameralnym MTM, zabrzmiał na falach Programu Pierwszego Polskiego Radia!
Prowadzeni przez Michała Śmigielskiego Chórzyści 11-go lutego zaśpiewali podczas jednej z cyklu niedzielnych liturgii, transmitowanych już od ponad 40 lat w każdą niedzielę o godzinie 9:00, z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie.
Brzmienie chóralne w pięknej wizualnie i akustycznie przestrzeni wiekowego kościoła, zostało wzbogacone wysmakowaną grą na organach w wykonaniu Michała Dąbrowskiego - dyrygenta chóralnego, organisty i pedagoga Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Muzyka, który z wielką otwartością, klasą i wyczuciem wspiera chóry śpiewające podczas "radiowych" mszy.
Szczególną okoliczność uczestnictwa zgromadzonych chórów wzmagał fakt, że liturgia odbywała się w Światowym Dniu Chorego. W intencji osób chorych, lekarzy, pielęgniarek, wszystkich pracowników Służby Zdrowia i wolontariuszy działających na rzecz chorych.
❤️Dziękujemy ogromnie wszystkim Osobom, które o tak wczesnej jak na niedzielę, porze, towarzyszyły przed radioodbiornikami Chórzystom!
❤️Gratulujemy serdecznie i dziękujemy Chórzystom trzech Chórów, którzy mimo tak wczesnej pory("rozśpiewka" już o 7:45!) wspaniale się zmobilizowały i pięknie zaprezentowały wokalnie podczas mszy! Gratulujemy ciepło i dziękujemy Michałowi Śmigielskiemu - dyrygentowi.
❤️Serdeczne podziękowania ślemy Wspólnocie Parafii Św. Krzyża w Warszawie, na czele z kapłanami oraz organistą Michałem Dąbrowskim, operatorom Polskiego Radia. Za wspaniałą gościnność i opiekę, jaką zostały objęte Chóry.
❤️Z serca dziękujemy księdzu dr Arkadiuszowi Zawistowskiemu, duszpasterzowi osób chorych oraz Służby Zdrowia oraz przybyłym przemiłym pielęgniarkom, wspaniałym wolontariuszom z parafii, za piękne ugoszczenie chórzystów po liturgii.
Akord pełen uczuć i dobrych emocji, czyli Koncert Walentynkowo - Karnawałowy przesympatycznej i utalentowanej orkiestry rozpromienił niedzielny wieczór!
Muzyczna podróż przez słoneczną Copacabanę, wizyta w krainie Shreka i Fiony, przejażdżka przez hollywoodzkie motywy, jak zawsze wspaniałe spotkanie z Wodeckim i wiele innych przygód... tak działa magia Muzyki i muzycznej pasji Instrumentalistów Miejskiej Orkiestry Dętej Akord, rozpoczynającej Jubileusz 25-lecia swojego powstania, pod energicznym przewodnictwem Barbary Hijewskiej. Pejzaż świetnych brzmień ubogacił piękny śpiew gości specjalnych - Patrycji Ciborowskiej i Arkadiusza Lenarcika.
❤️💙Ogromnie dziękujemy wspaniałej Publiczności, która tak licznie nawiedziła przytulną salę Klubu Kościuszkowca. Frekwencja nas oszołomiła. Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą atmosferę, tak ciepłe przyjęcie wykonawców!
❤️💙Dziękujemy serdecznie Bohaterom Wieczoru! Miejskiej Orkiestrze Dętej Akord, pod dyrekcją Barbary Hijewskiej oraz solistom Patrycji Ciborowskiej i Arkadiuszowi Lenarcikowi. Wielkie podziękowania kierujemy też w stronę prowadzącego ze smakiem i błyskiem konferansjerkę Krzysztofa Procajło. Byliście wszyscy wspaniali!
❤️💙Z całego serca dziękujemy Pani Kierownik Barbarze Dziadowicz-Turowicz i całej Załodze Klubu Kościuszkowca, po raz kolejny wspaniale ugościł koncert Orkiestry! Jesteśmy ogromnie wdzięczni za obsługę techniczną i akustyczną wydarzenia, za troskę o jak najlepsze warunki dla Muzyków i licznie zgromadzonej Publiczności, za bardzo nastrojową scenografię wydarzenia. Za ogrom życzliwości!
❤️💙Dziękujemy serdecznie Jeremiemu Sapilakowi, trębaczowi i realizatorowi nagrań MOD Akord, po raz kolejny za czas poświęcony w realizację akustyczną i nagranie wydarzenia. Już w drodze kolejne smakowite nagrania Orkiestry!
❤️💙Wielkie podziękowania składamy Magdzie Mielcarz i Adamowi Mielcarzowi, pasjonatom fotografii, za nastrojową fotorelację z koncertu!
Życzymy ciepło przy okazji Walentynek Wam Wszystkim, aby nigdy nie zabrakło muzyki pełnej miłości i pięknych emocji!
Tak, jak podczas niedzielnego koncertu.
Fotorelacja autorstwa Magdy Mielcarz i Adama Mielcarza:
Dziś ostatni dzień karnawału! Aby wejść w klimat ostatkowego wieczoru zapraszamy ciepło do posłuchania koncertowego, sobotniego występu Anny Górczyńskiej, oraz obejrzenia filmowej relacji z karnawałowej zabawy w MDK!
Mnóstwo dobrej energii, hity śpiewane porywająco, z pasją,
Wokaliści bawiący się razem z przesympatyczną, roztańczoną Publicznością...
Tak przebiegł karnawałowy Koncert taneczny Gorączka sobotniej nocy. w MDK Sulejówek!
Choć minął czas Bożego Narodzenia i okres kolędowy, nadal żyją w nas emocje muzyczne związane z oratorium Słowo stało się ciałem!
28 stycznia był szczególnym dniem muzycznej radości, gdy mieliśmy okazję dwukrotnie usłyszeć utwór Adama Mikulskiego.
W przyjaznych progach Parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie - popołudniu oraz w równie życzliwej muzyce Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim - wieczorową porą - połączyli się Pasjonaci śpiewu z:
🌟Chóru Cantate Domino z Mińska Mazowieckiego
🌟Chóru Mińskiego Towarzystwa Muzycznego
🌟Międzyparafialnego Chóru Ichthis z Sulejówka Miłosna
🌟Chóru Miasta i Gminy Mrozy
🌟Chóru Quercetum Dei z Dębego Wielkiego
🌟Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek
razem z zespołem instrumentalnym w składzie: Dominika Czajkowska-Ptak - piano, Krzysztof Niezgoda - perkusja, Michał Zuń - gitara basowa
pod batutą Michała Śmigielskiego.
Wspaniała atmosfera obu koncertów była dziełem zarówno wykonawców, jak też wybornej publiczności. W Mińsku Mazowieckim uświetnił koncert swoją obecnością również kompozytor Adam Mikulski.
❤️Dziękujemy ogromnie wszystkim Osobom, które przyczyniły się do tego, że dzień z oratorium Słowo stało się ciałem, był tak piękny!
🌟Publiczności, która tak licznie i serdecznie uczestniczyła w obu koncertach.
🌟Gospodarzom wydarzeń. Księdzu Proboszczowi Marcinowi Brzeszczyńskiemu i Wspólnocie Parafialnej Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie , Księdzu Prałatowi Jerzemu Mackiewiczowi i Wspólnocie Parafialnej Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, Mińskiemu Towarzystwu Muzycznemu na czele z Prezesem Emilem Ławeckim.
🌟Wszystkim wspaniałym Chórzystom, Instruktorom przygotowującym chóry. Bo esencją oratorium są partie chóralne. Styczniowa przygoda to była też ogromna praca organizacyjna Chórzystów, zwłaszcza z Chórów - gospodarzy miejsc wydarzeń - ChKMS, Ichthis, Cantate, aby każdy wykonawca mógł posilić się herbatą, kawą, czymś do zjedzenia. A także wiele działań w sprawach technicznych. Wielkie wyrazy wdzięczności!
🌟Wspaniałym solistom i recytatorom: Natalii Zubkowicz-Cepiel, Tomaszowi Cepiel, Kamilowi Gałązce, Janowi Sabakowi, Bogdanowi Larischowi, Aleksandrowi Sabakowi, Grzegorzowi Sęktasowi, Piotrowi Skowronowi i Tomaszowi Sznablowi.
Wspaniałemu zespołowi instrumentalnemu, który oczarował widownię!
🌟Dyrygentowi Michałowi Śmigielskiemu, który świetnie "spiął" wydarzenie i pod kątem muzycznego przewodnictwa i organizacyjnie.
🌟Marianowi Lachowiczowi, za wzorową obsługę akustyczną wszystkich wydarzeń.
🌟Agnieszce Łączyńskiej, Małgorzacie Lachowicz, Rozalii Bułaś, Katarzynie Greszta, za materiały zdjęciowe z wydarzeń. Agnieszce też za wielką pomoc w sprawach technicznych.
🌟Cukierni Babeczki i Prywatnemu Centrum Kultury w Sulejówku Miłośnie, za pomoc logistyczną w organizacji wydarzenia oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do organizacji wydarzenia.
To wspaniałe, że kolejne koncerty oratoryjne nie tylko pozwalają wspólnie przeżyć piękne muzyczne emocje, ale ukazują moc wspólnego działania wielu fantastycznych osób.
DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM!!!
Fotorelacja z koncertu w Parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie:
Fotorelacja z koncertu w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim:
Inspirujący czas ze sztuką zapewniła nam w minioną sobotę Bogna Szuba. Związana z Sulejówkiem artystka podzieliła się z nami nie tylko swoją zjawiskową twórczością malarską, ale też ciekawą opowieścią o eskapizmie, zjawisku znanym z psychologii, obrazowanym przez sztukę.
Wernisaż wystawy Eskapizm był doskonałą okazją, aby zarówno poznać twórczość malarki i uzyskać odpowiedź na wszelkie intrygujące pytania, jak również zaobserwować drogę twórczą malarki. Prezentowany był bowiem obszerny szkicownik artystki, który jeszcze bardziej ubogacił ekspozycję.
Więcej o twórczości Bogny Szuby oraz zjawisku eskapizmu w kulturze i sztuce można dowiedzieć się <<TUTAJ>>.
Wystawa będzie prezentowana w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku do kwietnia 2024 roku.
Serdecznie zachęcamy do zwiedzenia ekspozycji!
Ogromnie dziękujemy inspirującej artystce - Bognie Szubie, za piękne prace, i bardzo ciekawą opowieść. Dziękujemy serdecznie wszystkim Osobom uczestniczącym w wernisażu, za stworzenie wspaniałej atmosfery i tak liczną obecność. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Michała Śmigielskiego, za poprowadzenie spotkania i wsparcie logistyczne organizacji wystawy.
Serdecznie dziękujemy Katarzynie Rosińskiej za fotorelację z wydarzenia:
Przepis na pełen muzycznej radości karnawał?
Koncert Młodzieżówki z Sulejówka!
Przesympatyczny zespół ponownie zabrał publiczność w podróż przez czarującą krainę przedwojennych szlagierów. Mnóstwo uśmiechu, solidna dawka wzruszeń, podróż pełna dobrych brzmień i pozytywnej energii, po Polsce, na Węgry, do Rumunii, a nawet za Wielką Wodę, po Amerykański Sen. Oprócz znanych tang, fokstrotów, walców, polek, zabrzmiały także prawdziwe, muzyczne białe kruki folku międzywojnia.
Koncert nosił tytuł Próba otwarta. Dlaczego? Otóż zespół przymierza się do nagrania płyty! Już niebawem fani pogodnych i utalentowanych muzyków będą mogli cieszyć się w swoich domach muzyczną radością jaką dzieli się Młodzieżówka.
Wspaniali, pełni muzycznej pasji Seniorzy oraz Zespół Instrumentalny na czele z prowadzącym Młodzieżówkę Robertem Lipką - czarującym głosem i akordeonem - pokazali, że muzyka jest wiecznie młoda i ma cudowną moc odmładzania naszego ducha.
❤️Dziękujemy za wspaniały czas Muzykom Młodzieżówki z Sulejówka, Robertowi Lipce i wspaniałym gościom Młodzieżówki Grzegorzowi Gadziomskiemu -skrzypce i Grzegorzowi Domańskiemu - baraban.
❤️Wielkie podziękowania dla wspaniale uczestniczącej w koncercie, tak licznie przybyłej Publiczności!

Szukasz miejsca do przeprowadzenia próby?
Poszukujesz sali z fortepianem, oświetleniem, nagłośnieniem?
Pragniesz zrealizować nagranie w przyjaznej przestrzeni i życzliwej atmosferze?
Zapraszamy serdecznie!
Styczniowy DKF był inny niż wcześniejsze. Goście specjalni Dyskusyjnego Klubu Filmowego, reżyserka Magdalena Juszczyk oraz Piotr Dmitrowicz (więcej o Gościach dowiedzieć się można <<TUTAJ>>) ,przedstawili ilustracje Powstania Styczniowego, opowiadając przede wszystkim historię konkretnych ludzi.
Filmy dokumentalne Magdaleny Juszczyk ujęte w cykl 1863 za wolność naszą i waszą ukazały dramatyczne losy powstańców, m. in. Leona Platera, a także losy dzisiejszych bohaterów, m. in. z Wileńszczyzny, Łotwy, którzy z poświęceniem, pieczołowicie przechowywali i nadal dbają o pamięć o tym zrywie niepodległościowym. Była to opowieść o miejscach nieoczywistych, które nadal można zwiedzać i poczuć żywego ducha historii. O Powstaniu, którego przebieg, znaczenie, spuścizna, przekraczają granice Polski.
Zachęcamy serdecznie do obejrzenia wyjątkowych filmów, prezentowanych w minioną środę(publikujemy filmy niżej), które pokazują, że temat Powstania Styczniowego jak żywy był w kulturze i sztuce w czasach przedwojennych, tak dziś nadal może owocować inspirującymi dziełami kultury.
Dziękujemy ogromnie wszystkim Uczestnikom wydarzenia, Gościom specjalnym, prowadzącej dyskusję Irenie Tarasow oraz Ekipie Kina-Teatru Kurtyna.
JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIE Z MAGDALENĄ JUSZCZYK!
24-LUTEGO ODBĘDZIE SIĘ WYSTAWA I PROJEKCJA FILMÓW POŚWIĘCONYCH POLAKOM NA UKRAINIE W CZASIE OBECNEJ WOJNY.
Więcej szczegółów <<TUTAJ>>
FILMY PREZENTOWANE W CYKLU 1863 ZA WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ
Duch puszczy
Przyrzeczona wierność
Wolność mierzy się krzyżami
Wyroki
Fotorelacja ze styczniowego DKF-u:
Niedzielne południe w naszym zakątku było czasem pogodnej, niezwykłej przygody w świecie dźwięku. Dzięki czarowi muzyki, jej wspaniałych wykonawców oraz przesympatycznej publiczności, udaliśmy się w piękną podróż, przez tajemnicze krainy. Otuleni brzmieniem śpiewu i instrumentów.
Już teraz zapraszamy na kolejny Koncert gordonowski 2-go marca o 15:00. <<INFORMACJA>>
Dziękujemy ciepło wszystkim Uczestnikom tej muzycznej przygody! Szczególnie najmłodszym Słuchaczom oraz radosnym Przewodnikom w podróży brzmień: Małgorzacie Kożuchowskiej-Panek, Magdalenie Nejbauer, z duetu gordonowskiego Muzyka Mówi oraz ich przyjaciołom Ewie Kozioł (altówka), Łukaszowi Poter (fortepian, obój) i Marcinowi Kożuchowskiemu (gitara, ukulele, djembe).
Jeżeli pragniecie zabrać ze sobą do domu wspaniałą atmosferę, zachęcamy ciepło do nabycia wyjątkowej płyty gordonowskiej Muzyka mówi i śni o podróżach, której utwory zabrzmiały na podczas niedzielnego koncertu!
Można między innymi przeżyć morską przygodę:
albo odbyć podróż przez Afrykę:
Czeka też oczywiście wiele innych radości w Krainie brzmień!
A w niedzielę było tak:
Dziękujemy serdecznie Studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulejówku oraz Słuchaczom, przybyłym 8-go stycznia na wykład Powiatowe dole i niedole Sulejówka! Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy też w stronę Jacka Zalewskiego, który po raz kolejny pokazał, że jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o Sulejówku!
Rodzinna, przyjazna atmosfera.
Dzielenie się radością tworzenia i cennymi wskazówkami.
Miłe, praktyczne pamiątki stworzone przez naszych pogodnych Gości.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim Uczestnikom międzypokoleniowych warsztatów stolarskich cyklu "Zaproś swojego wnuka". Gratulujemy ciepło wspaniale wykonanych lampionów!
Dziękujemy równie serdecznie Adamowi Jankowskiemu, który po raz kolejny zapewnił świetne przygody z majsterkowaniem, sprawiając radość zarówno dorosłym, jak też dzieciom.
Świętujmy razem! Zapraszamy na …

W imieniu Burmistrza Miasta Sulejówek Arkadiusza Śliwy oraz Przewodniczącego Rady Miasta Sulejówek D...
Zofiówka wystartowała w rytmie swin…

W domowej, przyjaznej atmosferze, w klimacie inspirujących sąsiedzkich rozmów oraz ciepłych, odprę...
Sąsiedzkie kulturalne pogaduchy. Wp…

Fot. Anna Nowak Bez blichtru, bez sztuczności, w przyjazne, otwartej atmosferze...O wszystkim co wa...
Operowa afera wraca na Wielki Ekran…

Dobra opowieść, która mimo upływu lat, a nawet wieków, cały czas bawi i wzrusza!Moc pasji i tal...
Spektakl "Czerwony Kapturek…

UWAGA! Spektakl “Czerwony Kapturek” został przeniesiony z powodu choroby artysty. Jutrzejsz...
Dreptak pełen uśmiechu. Świetne emo…

Spektaklem komediowym A to - Dreptak właśnie! wkroczyliśmy w wir kulturalnych zofiówkowych wydarze...
"U Zofii na imieninach" -…

Fot. Anna Nowak W zofiówkowym klimacie twórczej różnorodności, gdy słowo, muzyka, spotkały się ze s...
Poszukujemy kandydatki/kandydata do…

Ogłaszamy konkurs na stanowisko ds. administracji. Poszukujemy osoby chętnej do pracy w sekretariaci...
DKF inny niż poprzednie! Zapraszamy…

To będzie DKF inny, niż dotychczasowe! W historię Petera trudno uwierzyć! Bo kto może sobie wyobr...
Czas na pogodne brzmienia! Zaprasza…

Kadr z koncertu "Zamigotał świat", fot. Anna Nowak Zapraszamy ciepło na wiosenne zakończenie sezonu...
Festiwal Zofiówka 2025 już bliziutk…

Z wielką radością ogłaszamy V, jubileuszową edycję Festiwalu „Zofiówka”! To wyjątkowe wydarzenie na ...
UWAGA Planszówkowicze! Planszówkowy…

Drodzy planszówkowi Przyjaciele!Z przyczyn losowych majowe spotkanie odbędzie się w nowym terminie...
Różnorodność inspiracji, pasji, tal…

Ceramika, malarstwo, rysunek, projekty graficzne, bogactwo prac manualnych oraz ocean pasji twórcz...
Emocje do samego końca! Dziękujemy …

Już wszystko jasne! Ostatni turniej rozgrywek miejskiej Ligi Szachowej 2024/2025 był prawdziwie go...
Doceniajmy Seniorów! "Skok w b…

Kochajmy, szanujmy, doceniajmy naszych Seniorów! Są nieocenionym źródłem dobra, serdecznym wsparci...
"Czerwone gitary" pełne p…

Już w najbliższy czwartek wraca spektakl:SKOK W BOK24 kwietnia o 17:00<<< INFO >>&g...
Świąt pełnych odpoczynku i twórczyc…

Życzymy Wam ciepło i wiosennie, błogosławionych, pełnych radosnego spokoju Świąt Wielkiej Nocy!Aby w...
Wyobraźnia muzyczna maluje świat! A…

Muzykę i obraz od wieków łączy wielka przyjaźń, rozwijająca się w niezmierzonym świecie wyobraź...
"Minghun". Projekcja film…

Już 23 kwietnia o godzinie 19:00 kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego! Zapraszamy serdec...
Finał Ligi Szachowej u Piłsudskiego…

Szachy Marszałka, z zasobów Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wyeksponowane podczas Memoriał...
Daj się porwać przygodzie w Kurtyni…

Ujęcie ze spektaklu Skok w bok podczas Festiwalu Zofiówka 2024, fot. Anna Nowak.Halo, halo! To por...
Akord Wielkiego Ekranu. Świetna prz…

Everybody Needs Somebody to Love. Tym przebojem z nieśmiertelnego filmu The Blues Brothers rozp...
Chór Kameralny Miasta Sulejówek w p…

Niedzielne popołudnie było czasem prawdziwego odpoczynku dla duszy. Jednocześnie też spotkaniem...
"Dziewczyna z igłą". Poru…

Marcowy Dyskusyjny Klub Filmowy był spotkaniem z nagrodzonym niedawno jedenastoma Orłami(nagroda P...
Harfa kryształowa i nie tylko! Kąpi…

Nowiutkie misy pełne zjawiskowych brzmień już czekają na Was!Ponadto harfa kryształowa i inne krys...
Są jeszcze miejsca na zajęcia – moż…

Jeśli od dawna myślisz, żeby spróbować czegoś nowego – to idealny moment! Mamy wolne miejsca na ...
Piękno muzyki, odprężenie dla ducha…

W najbliższą niedzielę 6 kwietnia o godzinie 13:30, zapraszamy serdecznie do Kościoła Parafia Przemi...
Wiosenne brzmienia Wielkiego Ekranu…

Już za tydzień wiosenna, pełna dobrej energii, filmowa przygoda z Miejską Orkiestrą Dętą Akord! ...
Cross przez 10 wieków muzyki. Od Śr…

10 wieków historii człowieka. Jak objąć myślą tak rozległy w czasie i przestrzeni okres dziejów lu...
O niezmierzonej pasji artystycznej…

Opowieść o pełnej przygód artystycznej wędrówce z Lublina, przez Łódź do Sulejówka. O studiach ...
Miejski Dom Kultury
ul. Dworcowa 55
Siedziba: ul. Bogusławskiego 14
05 - 070 Sulejówek
sekretariat@mdksulejowek.pl
Telefon:
22 487 97 08 - sekretariat
728 24 20 27 - impresariat
Fax: 22 760 62 13
NIP: 8222343319
Regon:146186247
Konto - Bank Spółdzielczy Halinów: 92 8019 0000 2005 8006 3199 0001
© 2025 Miejski Dom Kultury w Sulejówku - oficjalna strona