Podczas <<< Finału Festiwalu Zofiówka >>>, 9-go czerwca na Sali Koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim odbyła się ceremonia wręczenia Nagrody Skrzydła Kultury, przyznawanej osobom zasłużonym dla rozwoju kultury w Sulejówku.
Mamy wielką przyjemność ogłosić, że laureatką tegorocznej edycji została:
ZOFIA MULARCZYK!Fot. Ania Nowak
Ujmuje serca uśmiechem, otwartością i serdecznością. W podejmowanych działaniach daje piękny przykład zaangażowaniem, pracowitością, sumiennością. Zofia Mularczyk od lat jest filarem teatralnej <<< Sceny Po prostu gramy! >>> oraz zespołu <<< Młodzieżówka z Sulejówka >>>, będąc współtwórczynią licznych, wspaniale przyjmowanych występów tych obu amatorskich grup artystycznych.
Mirosław Kulesza, reżyser Sceny Po prostu gramy! mówi:
O tej osobie można powiedzieć i napisać wszystko, ale z całą pewnością nie to, że jest głodna splendorów i zaszczytów. Jest wzorem pracowitości i słowności, ma poczucie humoru, ale w trudnych momentach bywa poważna i rzeczowa. Uczynność z kolei to cecha, która jest jej znakiem firmowym jako koleżanki z zespołu. Skromna, ale bardzo konkretna partnerka w dyskusjach o problemach w pracy nad rolą i nad przedstawieniami. Solidny członek zespołu i …skora do podejmowania ryzyka aktorka amatorka.Zofia Mularczyk swoją artystyczną postawą przypomina, że pojęcie amator, nie oznacza osoby, która z założenia robi coś gorzej, niż zawodowiec, ale że realizuje pasję z zamiłowania. W monodramie(będącym jedną z najtrudniejszych form scenicznych) "Zbłąkana Ciocia Minnie" wywarła ogromne wrażenie na publiczności każdej z odsłon spektaklu. Ukazując piękne owoce ogromnej pracy, którą włożyła w przygotowania do roli. Jednocześnie dając przykład, że talent i pasję można rozwijać w każdym momencie życia, dając sobie i innym radość oraz osiągając piękne rezultaty. Gra aktorska Zofii Mularczyk została nagrodzona wyróżnieniem przez Jury Turnieju Teatru Jednego Aktora, eliminacji 69. OKR.
Laureatka Skrzydeł Kultury za rok 2024, jest też wsparciem przy organizacji wielu wydarzeń kulturalnych i artystycznych na terenie Sulejówka. Swoją wokalną i aktorską pasję realizuje razem z mężem, Robertem Mularczykiem, o czym więcej piszemy <<< TUTAJ >>>.
GRATULUJEMY SERDECZNIE I DZIĘKUJEMY ZOSIU!
Zofię Mularczyk można zobaczyć na Scenie Po prostu gramy! w premierowych odsłonach spektaklu Skok w bok!
<<< 24 czerwca, godzina 19:00 >>>
<<< 25 czerwca, godzina 19:00 >>>
<<< 26 czerwca, godzina 19:00 >>>
<<< 27 czerwca, godzina 19:00 >>>
<<< 28 czerwca, godzina 19:00 >>>
Czerwony Kapturek razem z <<< Festiwalem Zofiówka >>> ponownie złoży nam wizytę już w niedzielę!
Opowiedziana na nowo przez Scenę Po prostu gramy! historia podbiła serca zarówno dzieci, jak też dorosłych!
<<< Szczegóły dzisiejszego wydarzenia >>>
W niedzielę 2 czerwca o godzinie 16:00 ponownie roztoczy się ponadczasowy czar teatru lalek, ożywianych mocą aktorskiej pasji!
Czerwony Kapturek reżyserii Mirosława Kuleszy, to przykład, że klasyka baśni może inspirować na nowo.
Zarówno dzieci, do których spektakl jest kierowany, ale też przynieść wiele dobrych wrażeń dorosłym.
Odkrycie na nowo legendarnej baśni Charlesa Perrault'a w scenicznej adaptacji pasjonatów aktorstwa jest możliwe również dzięki wsparciu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku. Podczas każdego z przedstawień specjalistki Poradni zapraszają, przede wszystkim najmłodszych uczestników, do rozmowy na temat treści spektaklu.
Dzięki temu wydarzenie sceniczne wzbogacone jest o wyjątkowe refleksje.
💙Zapraszamy ciepło do MDK Sulejówek!💙
To już w sobotę o 17:00!
Zapraszamy ciepło na:
<<< Plenerowy koncert-potańcówka Kulturalny fajf >>>
Rozśpiewana i radosna Młodzieżówka z Sulejówka ponownie rozpromieni brzmieniem i zagrzeje do tańca!
Moc muzyki popłynie w naszym zakątku! Repertuar zespołu zdaje się być niewyczerpany. Tanga, fokstroty, walce, polki, beginki oraz inne nuty do pośpiewania i potańczenia.ale także polskie piosenki ludowe w ciekawych aranżacjach. Będzie melancholijnie i skocznie.
31 maja wracają do Sulejówka Sąsiedzkie spotkania z kulturą!
Barbara Gutaj-Monowid i Jan Jakub Monowid podczas Zofiówki'2023, fot. Anna Nowak
To cykl wydarzeń organizowanych w ramach <<< Festiwalu Zofiówka >>>, na które są zapraszani mieszkańcy i przyjaciele Sulejówka, związani zawodowo bądź z pasji z szeroko pojętą kulturą. W sąsiedzkiej atmosferze omówione zostaną zofiówkowe działania, a także rozmaite sfery kultury i sztuki, ukazane z nierzadko zaskakujących stron.
CO CZEKA UCZESTNIKÓW?
Siedem wyjątkowych spotkań z inspirującymi Gośćmi!
Otwarta, swobodna, sąsiedzka atmosfera. Bez blichtru.
<<< o czym można przekonać się oglądając zeszłoroczne spotkania na Kanale YT Festiwalu. >>>
Występy Uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. Paderevianum z Sulejówka podczas każdego spotkania.
Nastrojowe wnętrze Saloniku w kompleksie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
WSTĘP WOLNY na wszystkie spotkania.
Transmisje wszystkich spotkań tworzone przez wyborny zespół realizatorów.
Zapraszamy serdecznie!
HARMONOGRAM I GOŚCIE SPOTKAŃ
31 MAJA, godz. 18:00 - BARBARA GUTAJ MONOWID i JAN JAKUB MONOWID
<<< INFO >>>
Prowadzi: Miłka Skalska
Barbara Gutaj-Monowid
Solistka operowa, mieszkanka Sulejówka, która oczarowała swoim głosem publiczność między innymi podczas zeszłorocznego Festiwalu Zofiówka w spektaklu Tenor kontra sopran. Zaangażowana reżyserka teatralna, ze wspaniałymi efektami pracująca zarówno z dorosłymi, jak też młodzieżą, co pokazały między innymi spektakle Czekając na Marszałka oraz mający niedawno premierę Januszek.
Jan Jakub Monowid
Kontratenor, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Dwukrotny zdobywca Fryderyka, laureat licznych nagród i wyróżnień. Współpracował z wieloma czołowymi orkiestrami i występował na deskach najsłynniejszych teatrów operowych.
3 CZERWCA, godz. 20:00 - DOROTA CHWEDOROWICZ i MARZENA BARCIK
<<< INFO >>>
Prowadzi: Barbara Gutaj-Monowid
Dorota Chewdorowicz
Aktorka, animator kultury, pedagog, scenograf. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. Wiceprezes Stowarzyszenia Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt.
Marzena Barcik
Choreograf, reżyser i producent. Z wieloletnim doświadczeniem, uznana na arenie polskiej jak i międzynarodowej. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu.
4 CZERWCA, godz. 20:00 - ANNA ROSA i REMIGIUSZ GÓRNIAK
<<< INFO >>>
Prowadzi: Barbara Gutaj-Monowid
Anna Rosa
Specjalistka do spraw Promocji w Urzędzie Miasta Sulejówek. Osoba od lat zaangażowana w organizowanie działań integrujących społeczność Sulejówka, instytucje kultury i oświaty, wokół ciekawych, wartościowych.
Remigiusz Górniak
Świeżo upieczony Starosta Miński, przez szereg ostatnich latach Wiceburmistrz Miasta Sulejówek. Bardzo zaangażowany w projekty i działania zmieniające nasze miasto w ostatnich latach.
5 CZERWCA, godz. 18:00 - KASIA BULICZ KASPRZAK I MIROSŁAW KULESZA
<<< INFO >>>
Prowadzi: Barbara Gutaj-Monowid
Kasia Bulicz-Kasprzak
Literaturoznawczyni, Autorka kilkunastu powieści, ukazujących losy ludzi, rodzin, na tle burzliwej historii. Mieszka w Sulejówku. Jest sercem wydarzeń literackich od początku istnienia Festiwalu Zofiówka. Pasjonatka biegania.
Mirosław Kulesza
Aktor, reżyser teatralny. Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTV i T w Łodzi oraz wydziału reżyserii teatrów lalkowych w PWST w Warszawie filia w Białymstoku. Od 2015 r. prowadzi w MDK w Sulejówku zajęcia teatralne, realizując kilkanaście premier i łącznie ponad 100 spektakli z grupami teatralnymi Scena “Po prostu gramy!” i Scena Dorosłych.
6 CZERWCA, godz. 18:00 - ANNA BUTKIEWICZ, EMIL ŁAWECKI, PRZEMYSŁAW KAŹMIERCZAK
<<< INFO >>>
Prowadzi: Barbara Gutaj-Monowid
Anna Butkiewicz
Absolwentka Konserwatorium L. Janáčka w Ostrawie na wydziale śpiewu operowego. W 2005 roku uzyskała dyplom magisterski na wydziale wokalnym Uniwersytetu Muzycznego w Ostrawie. Solistka Opery Narodowej i Teatru Muzycznego w Ostrawie, pedagog wokalny.
Emil Ławecki
Śpiewak, aktor, dyrygent, animator kultury. Prezes Mińskiego Towarzystwa Muzycznego. Artysta występujący w Polsce i wielu krajach świata. Od lat działa na rzecz rozwoju kultury i sztuki organizując dziesiątki koncertów czy warsztatów muzycznych, popularyzując przy tym muzykę poważną w naszym powiecie.
Przemysław Kaźmierczak
Płatnerz, znawca historycznego uzbrojenia rycerskiego, rekonstruktor historyczny. Wieloletni uczestnik corocznie organizowanej Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem. Brał udział w przedstawieniu Czekając na Marszałka, realizowanym przez Barbarę Gutaj-Monowid w zeszłym roku.
7 CZERWCA, godz. 18:00 - BARBARA PAWŁOWSKA
<<< INFO >>>
Prowadzi: Miłka Skalska
Barbara Pawłowska
Reżyserka filmów dokumentalnych z ponad 30 letnim doświadczeniem. Opiekunka artystyczna wielu etiud studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej. Twórczyni serii dokumentalnej Przedszkolandia, która była najlepiej oglądaną w historii telewizji serią dokumentalną (ponad 5 milionów widzów)!
8 CZERWCA, godz. 18:00 - STEFAN ARTYMOWSKI
<<< INFO >>>
Spotkanie poprowadzi: Miłka Skalska
Stefan Artymowski
Historyk, doktor nauk humanistycznych; Pracownik instytucji kultury, autor monografii, artykułów naukowych, recenzji i omówień, współautor książek i publikacji muzealnych. Specjalista ds. historii w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Finał Ligi Szachowej już w najbliższą sobotę!
Nagrody dla Laureatów i Upominki dla Uczestników czekają!
Zapraszamy serdecznie na Turniej Finałowy w sobotę 25-go maja o godzinie 12:15.
<<< WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ >>>
Zdalne zapisy dostępne są w:
<<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
WYNIKI i FOTORELACJE Z POPRZEDNICH TURNIEJÓW: Turniej 1, Turniej 2, Turniej 3
Już 31 maja zabrzmi muzyka Wielkiego Ekranu!
Razem ze Studiem Piosenki zapraszamy ciepło na koncert Między Hollywood, a Broadway'em!
<<< Link z opisem wydarzenia >>>
FINAŁ LIGI SZACHOWEJ JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ!
Zapraszamy serdecznie w sobotę o 12:15 wszystkich Zawodników Ligi oraz Pasjonatów Szachów, którzy nie brali udziału we wcześniejszych turniejach!
Na wszystkich Uczestników czekają upominki, a na Laureatów nagrody!
Więcej informacji o sobotnim turnieju i klasyfikacji Ligi Szachowej znajdziecie:
<<< POD TYM LINKIEM >>>
<<< ZDALNE ZAPISY >>>
ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO SZACHOWYCH PRZYGÓD!
Drodzy Widzowie Spektaklu Januszek!
Dziękujemy serdecznie za wielkie zainteresowanie debiutanckim spektaklem młodzieżowej Grupy teatralnej Po bandzie!
Jednocześnie pragniemy przeprosić, bo na pierwszej partii wejściówek na niedzielny pokaz spektaklu pojawił się błąd.
Niedzielny pokaz, w dniu 19-go maja odbędzie się o godzinie 18:00, a nie o 17:00.
Sobotni pokaz, w dniu 18-go maja odbędzie się o godzinie 17:00.
Gorąco zapraszamy!
Kwietniowa Kreatywna Sobota zabrała najmłodszych Uczestników <<< Warsztatu Kulturalnego >>> do Japonii, a w maju Dzieci i Opiekunowie udadzą się w podróż do starożytnych Chin!
Zapraszamy serdecznie 18 maja o godzinie 12:00!
Papier czerpany wynaleziono w Chinach w II w. Dużo później bo w XI w. zaczęto produkcję papieru czerpanego w Europie. Gdy wynaleziono druku zwiększyło się zapotrzebowanie na papier czerpany. Papier czerpany wytwarzany jest za pomocą czerpania oraz formowania papieru. Tajniki tej starożytnej metody będą zgłębiać Uczestnicy majowej Kreatywnej Soboty.
Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do przygody w klimacie Dalekiego Wschodu!
Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.
Cena: 30 zł od Dziecka. Opiekunowie uczestniczą bezpłatne.
Zachęcamy do zdalnych zapisów w Strefie Zajęć:
<<< LINK DO ZAPISÓW ZDALNYCH TUTAJ >>>
Już dziś startuje Festiwal Zofiówka w barwach błękitu!
Moc wydarzeń kulturalnych, artystycznych, inspirowanych życiem i dziełem Zofii Moraczewskiej,
tworzonych przez połączone we wspólnym działaniu Instytucje, Mieszkańców i Przyjaciół Sulejówka!
PODRÓŻUJ ZE SMAKIEM!
W 2024 roku Zofiówkowa rodzina rozrasta się o kolejnych Partnerów i wiele nowych wydarzeń. Do współtwórców festiwalu dołączyła między innymi restauracja Adelcia, mieszcząca się w Muzuem Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, która zaserwuje wyjątkowe warsztaty - podróż smaku Orient Expressem. Międzypokoleniową przygodą ze smakiem łączącym pokolenia właśnie, będą warsztaty pieczenia chleba - Od juniora do seniora - przy wspólnym stole.
FILMOWA, LITERACKA, FOTOGRAFICZNA, FLORYSTYCZNA, MALOWANA, ROZŚPIEWANA...
KREATYWNA PRZYGODA DLA KAŻDEGO!
Zofiówka 2024 to zaproszenie do nowych twórczych przygód! Warsztaty fotografii analogowej i wywoływania negatywów, pokażą jak piękne efekty mogą przynieść rozwiązania z przyszłości. Fascynującą przygodę w świecie brzmienia i obrazu zafundują warsztaty Dźwięk w filmie. Filmowe nuty Wielkiego Ekranu zapewnią warsztaty chóralne, których uczestnicy wykonają m. in. kompozycje Morricone, Vangelisa czy Johna Williamsa. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosi do kreatywnej zabawy w świecie literatury, której uczestnicy stworzą wydawnictwo. W krainę barw i zapachu zabiorą nas warsztaty tworzenia bukietów, ozdób z filcu oraz plener malarski w rześkiej przestrzeni Sulejówka. Dla osób pragnących ruchu czekają tajniki szermierki! Warsztaty fechtunku, dziedziny tak bliskiej Józefowi Piłsudskiemu, patronowi Sulejówka, wzbogacą festiwalowy krajobraz.
SĄSIEDZKIE SPOTKANIA Z KULTURĄ
Ważną częścią Zofiówki są inspirujące rozmowy w przyjaznej atmosferze. Tegoroczna edycja Sąsiedzkich spotkań z kulturą i Spotkań z literaturą, będzie wspaniałą okazją do poznania kolejnych wyjątkowych postaci świata kultury i sztuki. Nie zabraknie oczywiście osób związanych z Sulejówkiem.
ZOFIÓWKA W STREFIE BRZMIEŃ WIELKIEGO EKRANU i KAMERALNIA.
KONCERTY, WIECZORY SŁOWA I MUZYKI
Tak jak w poprzednich latach, festiwal dostarczy bogactwa emocji muzycznych. Już podczas Otwarcia Festiwalu zadebiutuje Jazzowa Scena Zofiówki! Nika Lubowicz, wokalistka pochodząca z zakopiańskiej, muzycznej rodziny, wprowadzi nas w nastrojową krainę niepowtarzalnych, improwizowanych motywów. Wiola i Michał WItkowscy, czyli Muzykalna Rodzinka, którzy oczarowali festiwalową publiczność podczas spektaklu Może kiedyś, innym razem, czyli Hemar (nie)zupełnie poważnie!, teraz zaproszą słuchaczy z przymrużeniem oka na program słowno-muzyczny Recepta na nie-szczęście, prezentując pełne pogodnego dystansu do otaczającej nas rzeczywistości utwory Mickiewicza, Gałczyńskiego, Przybory, Osieckiej, Hemara, czy Młynarskiego. W programie rzecz jasna nie zabraknie stałych punktów programu, jak wieńczący warsztaty muzyczne i zarazem cały festiwal wokalno-instrumentalny Koncert Finałowy, tym razem w barwach muzyki filmowej oraz Dęciaki w ogrodzie - czyli występ Miejskiej Orkiestry Dętej Akord w Parku Glinianki.
SCENA TEATRALNA ZOFIÓWKI.
PREMIERY, DEBIUTY I WIELE HUMORU
Ciężko wyobrazić sobie Zofiówkę bez spektakli teatralnych! Scena Teatralna Zofiówki'2024 to prezentacja spektaklu Januszek idzie na dyskotekę, zagranego przez debiutującą na Zofiówce młodzieżową Grupę Teatralną Po bandzie, prowadzoną przez Barbarę Gutaj-Monowid. To również premierowe odsłony Sceny Po prostu gramy! - spektakl Skok w bok na podstawie dzieła Cathariny Ingelman-Sundberg oraz Wszystko o kobietach w wykonaniu Sceny Dorosłych, która oczarowała i wprawiła w świetny humor publiczność we wcześniejszych edycjach scenicznymi prezentacjami Trzech prób i Zakładu. Najmłodsi widzowie obejrzą, spotykającą się z bardzo miłymi reakcjami podczas wcześniejszych edycji, prezentację Czerwonego Kapturka w konwencji teatru lalek.
Kulturalny Sulejówek znów się zjednoczy!
Serdecznie zapraszamy!
Zapraszamy ciepło 18-go maja o 19:00 na Koncert relaksacyjny w konwencji, jakiej jeszcze nie było podczas muzycznych kąpieli!
<<< INFORMACJA O WYDARZENIU >>>
Tym razem do mis i gongów, których zjawiskowe brzmienie roztacza Magdalena Nejbauer, dołączy magia śpiewu - otulającego nas z zewnątrz i nasze wnętrza.
Krąg pieśni i wspólne śpiewanie to sposób by wyrazić siebie i swoje uczucia - język pieśni, melodii, rytmu jest uniwersalny i od pradawnych czasów służył człowiekowi by przeżywać swoje życie, uwalniać się od bagażu emocji, łączyć się na nowo ze sobą, innymi i ze światem.
Do tej wyjątkowej przygody zaprosi nas Gościni specjalna wydarzenia:
ANNA LENA MACKIEWICZ
Pieśniarka, kompozytorka, facylitatorka kręgów pieśni i warsztatów poświęconych odnawianiu połączenia ze sobą i światem poprzez głos, pieśń i ruch - jako najstarszymi sposobami łączenia się ze sferą SACRUM.
Przez wiele lat pracowała jako psycholożka z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w placówkach edukacyjnych i terapeutycznych. Ukończyła studia na kierunku Społeczną Psychologię Kliniczną, szkołę trenerską INTRA, szkoliła się w psychoterapii w nurtach humanistycznych.
PRZEZ MUZYKĘ I... ANDY DO JEDNOŚCI Z NATURĄ
Moją miłością zawsze były muzyka, taniec i kreatywne życie - stwierdza. - Muzycznie rozwijałam się od dziecka w klasie fortepianu, w zespołach wokalnych i tanecznych dziecięcych i młodzieżowych, muzyki folkowej i projektach autorskich.
Inspirację do pracy z muzyką jaką formą kontaktu z sacrum odnalazła mieszkając i ucząc się w Andach od społeczności zanurzonej w pierwotnej jedności człowieka z Naturą. Od tamtego czasu propaguje oraz celebruje twórczość i ekspresję artystyczną jako przypisaną wszystkim stworzeniom moc przejawiania się.
Pieśni z głębi serca, pełne dobrej energii, usłyszycie na kanale Youtube Annaleny:
Zapraszamy na odprężającą przygodę w świecie brzmień, którą będziecie mogli współtworzyć z naszymi Gościniami!
Czy wiecie, że to już 10 rok, gdy Chór Kameralny Miasta Sulejówek dzieli się pasją śpiewu?
Radośni, rozśpiewani pasjonaci śpiewu, razem z sympatycznymi Instruktorami już od tylu lat kierują pogodne zaproszenie do spędzania czasu przy muzyce. Zachęcają, podczas licznych koncertów, aby, nie tylko słuchać, ale też poczuć przyjemność wspólnego wykonania muzyki.
Chór śpiewa różnorodny repertuar. Od utworów sakralnych, po... brzmienia Wielkiego Ekranu.
Obecnie szykuje repertuar przepełniony muzyką filmową.
Pragniesz zaśpiewać motywy z Gwiezdnych wojen, Vangelisa,
czy piękne frazy z Krainy Lodu, Pana od muzyki?
Do radości wspólnych rozśpiwanych przygód jest naprawdę jeden krok!
Zapraszamy ciepło na próby, w każdy wtorek i czwartek!
Podczas majowych warsztatów tworzenia biżuterii wykonamy wisior z kryształem górskim techniką makramy.
Zapraszamy serdecznie 18 maja o godzinie 14:00.
Majowa Ceramika dla dorosłych będzie kolejną okazją by ubarwić domową przestrzeń Uczestników tych twórczych spotkań.
Zapraszamy serdecznie 18-go maja o godzinie 14:00.
Przenieść świat Heroes i Marvela na planszę?
To możliwe!
Zapraszamy serdecznie 11 maja na kolejną edycję Planszówkowego Sulejówka!
<<< WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW POD TYM LINKIEM >>>
Głównymi bohaterami planszówkowych przygód będą gry:
Już dziś o 19:00 w ramach Dyskusyjnego Klub Filmowego ujrzymy film Filip w reżyserii Michała Kwiecińskiego.
<<< WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU >>>
A jednocześnie kolejny, wyjątkowy gość. Odtwórca roli ojca tytułowego Filipa:
ROBERT GONERA
Aktor pochodzący z Dolnego Śląska. Najbardziej pamiętany przez publiczność kin z dramatów, pierwsze kroki sceniczne stawiał w... satyrze. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy, gdzie zdobywał pierwsze aktorskie szlify w amatorskim teatrze i kabarecie Salon Satyryczny Struś. Był autorem spektaklu, który zdobył wyróżnienie na przeglądzie kabaretów we wrocławskim Młodzieżowym Domu Kultury.
Już jako absolwent wrocławskiej filii PWST w Krakowie, pokazał dolnośląskiej publiczności swój talent wokalny. W 1990 roku zadebiutował w roli Motła Kamzoila w klasycznym musicalu Skrzypek na dachu Jerry’ego Bocka, w reżyserii Jana Szurmieja na scenie Operetki Wrocławskiej, z którą był związany w latach 1991–1992. Występował w teatrach wrocławskich: Teatrze Polskim (1992–1999), Teatrze Piosenki (2005) oraz w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (2001–2004).
Role w filmach-dramatach Marcowe migdały Radosława Piwowarskiego, Zakład Teresy Kotlarczyk, Samowolka Feliksa Falka, zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków. Za kreację biznesmena Adama Boreckiego w dramacie kryminalnym Krzysztofa Krauzego Dług otrzymał Polską Nagrodą Filmową Orła. Aktor aktywnie angażuje się w role serialowe, pokazując swoją wszechstronność w produkcjach o charakterze obyczajowym, komediowym, kryminalnym, czy historycznym.
Już dziś Robert Gonera pojawi się w Kinie-Teatrze Kurtyna.
Zapraszamy serdecznie!
W najbliższy weekend w OSP Sulejówek odbędzie się prawdziwe święto muzyki filmowej!
Oczywiście za sprawą Miejskiej Orkiestry Dętej "Akord", która w sobotę i niedzielę, ze świeżutkimi aranżami oraz mocą muzycznej pasji i dobrej energii zapewni kolejne wspaniałe wieczory.
O podróżach niosących dobro.
O spotkaniach przynoszących otuchę.
O pielęgnowaniu pamięci o przeszłości.
O budowaniu przyszłości na wzajemnym szacunku.
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z wyjątkową Grupą Osób, łączących pasję motocyklową, z misją.
Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy przybędzie do nas z mocą inspirujących opowieści.
<<< WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU - TUTAJ >>>
TERMIN: 12 maja 2024 r. o godzinie 15:00 w MDK Sulejówek.
Spektakl „Może kiedyś, innym razem”, czyli Hemar (nie)zupełnie poważnie!
już w niedzielę o 19:00 w MDK!
Warsztaty biżuterii w kwietniu przeniosą Uczestników w indiańskie klimaty.
Zapraszamy serdecznie 20 kwietnia o godzinie 14:00.
Na kwietniowych warsztatach wykonamy kolczyki indiańskie z koralików TOHO na okrągłej bazie. Będzie okazja podszkolić się w wymagającej cierpliwości sztuce nawlekania koralików, poznamy pracę z różnego rodzaju półfabrykatami takimi jak nici jubilerskie, kulki zaciskowe. Pracować będziemy na elementach posrebrzanych (baza kolczyka) i srebrnych (bigiel) dlatego też wykonane podczas zajęć kolczyki będą mogli nosić również alergicy. Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.
Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach młodzież i dorosłych!
Warsztaty Biżu biżu to okazja do zapoznania się z inną techniką: poznamy zasady tworzenia wiązań shamballa, sutaszu, splotów z koralików. Nauczymy się jak wykorzystać gotowe elementy i półprodukty do realizacji własnych projektów. Będziemy pracować na elementach srebrnych i antyalergicznych, kamieniach naturalnych i kryształach.
Zapraszamy serdecznie!
Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.
Zachęcamy do zdalnych zapisów w <<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
Cena: 70 zł od Uczestnika.
Kwietniowa Ceramika dla dorosłych będzie wiosennym spotkaniem z kolorowymi motylami, które zagoszczą w domach Uczestników.
Zapraszamy serdecznie 20 kwietnia o godzinie 16:00.
Glina jest jednym z surowców plastycznych, który ludzkość najwcześniej zaczęła wykorzystywać dla celów użytkowych. Przez wieki wykonywano z niej przedmioty użytkowe i ozdoby. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi technikami tworzenia z gliny m.in. budowania z plastra, lepienia z wałeczków, wygniatania z bryły, wyklejania formy gipsowej czy odcisków.
Tym razem wykonamy rzeźbę przedstawiającą motylka. Będziemy tworzyć z plastra i odciskać wybrany wzór.
Praca z gliną daje nam nieograniczone możliwości twórcze.
Zapraszamy serdecznie!
Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.
Zachęcamy do zdalnych zapisów w <<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
Cena: 50 zł od Uczestnika.
Kwietniowa Igła i nitka będzie spotkaniem z autorskimi, wiosenno-wielkanocnymi kurami.
Zapraszamy serdecznie 20 kwietnia o godzinie 14:00.
Mięciutki, kolorowy pluszak stanie się przyjaznym kompanem każdego z uczestników.
Może być także świetnym pomysłem na wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego.
Zwłaszcza, że zrobiony osobiście.
Warsztaty krawieckie to wspaniała okazja do rozwoju własnej kreatywności,
zdobycia cennych umiejętności oraz sprawienia radości sobie lub bliskim, miłymi i praktycznymi pamiątkami.
Podczas zajęć dzieci i młodzież mogą własnoręcznie wykonać ozdoby, torby, maskotki a nawet pierwsze ubrania.
Uczestnicy, przy wsparciu sympatycznej i twórczej prowadzącej Kamili Trochimiak,
tworząc swoje prace rozwijają pasję i realizują ciekawe pomysły.
Zakradają się do świata mody. Odkrywają zmysłowy świat tkanin, ich kolorów i struktur.
Zapraszamy serdecznie!
Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały.
Zachęcamy do zdalnych zapisów w <<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
Cena: 50 zł od Uczestnika.
Zapraszamy Dzieci, Opiekunów, do rozsmakowania się w Japonii!
Kreatywna Sobota o smaku sushi, zapachu japońskiej herbaty - w sobotę 20 kwietnia o 12:00.
Zanim odbędziemy kulinarną podroż do „Kraju Kwitnącej Wiśni", przywitamy się konnichiwa, czyli dzień dobry po japońsku.
Następnie przy pomocy globusa i mapy udamy się do Azji i odnajdziemy tam Japonię.
Kwiat wiśni to jeden z symboli tego kraju. Gdy kwitną wiśnie, Japonia zamienia się w różową wyspę.
Siedząc tradycyjnie na podłodze doświadczymy uroczystego charakteru picia zielonej herbaty.
Na finał zrobimy dziecięce sushi, które zjemy pałeczkami.
Zapewniamy wszelkie materiały.
Zapraszamy ciepło do wspólnej przygody w klimacie Dalekiego Wschodu, razem z Kamilą Trochimiak!
Zachęcamy do zdalnych zapisów w <<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
Cena: 30 zł od Dziecka, Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.
Wiola Witkowska - aktorka, wokalistka Teatru S.
"Może kiedyś innym razem"... Dlaczego nie w kwietniu?!
Zapraszamy serdecznie razem z Wiolą i Michałem Witkowskimi,
którzy zabiorą nas w czarujący świat poezji i piosenki Mariana Hemara!
<<< Spektakl „Może kiedyś, innym razem”, czyli Hemar (nie)zupełnie poważnie! >>>
wraca 21 KWIETNIA O 19:00!
Sympatyczne i twórcze małżeństwo znane jako <<< Muzykalna Rodzinka >>> ,połączone z Piotrem Siłą w wyjątkowy <<< Teatr S. >>> ponownie zapewni wieczór pełen smakowitego humoru i wzruszeń.
ZAPRASZAMY CIEPŁO!
Michał Witkowski - aktor, pianista, aranżer Teatru S.
Motor Mateusza Lisieckiego, pasjonata fotografii i podróży.
Tysiące przejechanych kilometrów, dzielenie się motocyklową, podróżniczą i fotograficzną pasją!
Międzynarodowy Zlot Motocyklowy w Rumunii połączył miłośników przygód i poznawania świata z perspektywy dwóch kółek. Wśród nich był fotograf Mateusz Lisiecki, bohater wernisażu, który odbędzie się w MDK Sulejówek w sobotę 6-go kwietnia 2023 r. o 20:00.
O pozytywnie zakręconych, pełnych pasji ludziach.
O zaskakujących fotografów "niespodziankach" na Węgrzech.
O urzekającej Rumunii.
O walce z żywiołem.
O owianym tajemnicą Zlocie Motocyklistów.
O spotkaniu z... wojskami NATO.
A przede wszystkim o magii fotografii!
Zapraszamy w kwietniowy wieczór!
6-go KWIETNIA O GODZ. 20:00!
WSTĘP WOLNY!
Dziś w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku mieliśmy przyjemność gościć utalentowanych uczniów I stopnia z Prywatnej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego!
Ich występ był niezwykłym przeżyciem, pełnym pięknej muzyki. Niezwykle cenne było także to, że z zaciekawieniem i uważnością słuchały ich małe melomanki i melomani z pobliskiego przedszkola.
Dziękujemy wszystkim za piękne chwile wspólnego odkrywania muzyki!

🎼Przenieśmy się w kolorowy świat piosenek dla dzieci autorstwa Basi Jagodzińskiej-Habisiak, gdzie czeka nas niezapomniana przygoda!☺
Wystąpią utalentowani artyści - Duet "Muzyka Mówi" czyli Małgorzata Kożuchowska-Panek i Magdalena Nejbauer oraz Barbara Jagodzińska-Habisiak, Marcin Kożuchowski i Łukasz Potera. Rozpoczynamy o godzinie 16:00!
MIEJSCE: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14
BILETY w cenie 50 zł - dorosły + dziecko. Kolejny bilet 30 zł.
Do nabycia zdalnie przez portal <STREFA ZAJĘĆ>, a także na miejscu, w siedzibie MDK Sulejówek.
Nie przegap tej magicznej podróży przez świat dźwięków i fantazji!😊












Zapraszamy wszystkich miłośników planszówek do Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku na wieczór pełen rozrywki i emocji! Przygotowaliśmy dla Was dwie zupełnie nowe pozycje, którymi z przyjemnością się z Wami podzielimy.
✨Scythe Ekspedycyje
To rywalizacyjna gra o eksploracji oparta na mechanice zagrywania kart i budowania ekonomicznego silnika, pozwalającego graczom tworzyć coraz potężniejsze kombinacje. Aktywować będą oni karty, zyskiwać siłę, przebiegłość i unikatowe zdolności robotników. Wybiorą się w podróż na pokładzie swojego ociekającego smarem i buchającego parą mecha odkrywając nieznane obszary, zdobywając nowe zasoby oraz karty. Ulepszą swą machinę z pomocą robotników, przedmiotów, meteorytów i zadań. Użyją siły i przebiegłości, aby przezwyciężyć zepsucie, czyhające na Syberii. Ekspedycyje to samodzielna, kolejna odsłona gry Scythe, w której gracze wybierają się podróż, by przeżyć niezapomnianą przygodę na Syberii. Jeżeli graliście w grę SCYTHr to ten tytuł jest obowiązkowy do przetestowania!
✨Black Rose Wars Duel Lex
W Black Rose Wars: Duel - Lex przeniesiemy się do mistycznej Twierdzy Templariuszy. W jej katakumbach spoczywają szczątki potężnego mistrza Ulricha. Postaramy się przejąć moc Czarnej Róży i zostać jego następcą. Do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę wykorzystamy różnorodne rodzaje kart czarów, ulepszenia naszej postaci oraz właściwości komnat, po których będzie się przemieszczać.
Oprócz tego, będziecie mieli okazję rozegrać partie swoich ulubionych gier w przyjaznej atmosferze i w towarzystwie pasjonatów planszówek.
⏰TERMIN: 13.04.2024 r., godz. 17:00
🏡MIEJSCE: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14
✨PROWADZĄCY: Rafał Wejner, Przemysław Latoś, Krzysztof Grzebielski.
Zachęcamy serdecznie do zdalnych zapisów przez Strefę Zajęć, czyli <TUTAJ>.
Więcej informacji o wydarzeniu <TUTAJ>
<TUTAJ> znajdziecie zdjęcia z ostatnich planszówek!