W magiczny świat muzyki i zabawy zabierze dzieci Zespół "Muzyka Mówi"!
W naszym domu kultury odbywają się bardzo popularne i cieszące się ogromnym zainteresowaniem zajęcia gordonowskie. Ów zajęcia prowadzą dwie wspaniałe, wykształcone muzycznie, ale przede wszystkim potrafiące rozbudzić zmysł słuchu i ciekawość świata Ciocie: Małgorzata Kożuchowska-Panek i Magdalena Nejbauer. Obie Panie prowadzą Zespół „Muzyka Mówi”, który wystąpi dla Was 9 listopada o godzinie 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. W składzie zespołu wystąpią dodatkowo Natalia Zubkowicz -Cepiel i Natalia Suwara.
Muzyka Mówi w Polskim Radiu
„Muzyka Mówi” to zespół, który jest bardzo mocno doceniany przez najmłodszych, ale również ich opiekunów i pedagogów. Zespół wystąpił w Polskim Radiu prezentując swoje opowieści w programie "Muzyka Mówi i śni o podróżach" czyli muzyczna podróż do krainy elfów. Zachęcamy do posłuchania.
Jeśli jeszcze Was nie przekonaliśmy do tego, aby kupić bilet na to wydarzenie, to posłuchajcie ze swoimi pociechami historii wielbłąda. Gwarantowane jest to, że dzieci przez kilka najbliższych dni będą szukać w piasku okularów! („Wielbłąd” muz. Magdalena Nejbauer, sł. Marcin Kożuchowski i Łukasz Potera). A na wyciszenie proponujemy utwór "Morze" (muz. Małgorzata Kożuchowska – Panek). Do zobaczenia w MDK!
Więcej na temat koncertu: 09.11.2024 | Koncert gordonowski "Pani Jesień gra na skrzypcach"
Zapisz się on-line w StrefieZajęć
Gabriela Muskała to wybitna aktorka, której przedstawiać specjalnie nie trzeba. W ostatnim czasie widzieliśmy ją na dużym i małym ekranie w takich filmach jak Spadek (2024), Skołowani (2023), W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020), Fuga (2018), 7 uczuć (2018), Moje córki krowy (2015), Ederly (2015) oraz w serialach Skazana (2021-2024), Królestwo kobiet (2020) i Szóstka (2019). W 2024 roku rozpoczęła swoją karierę reżyserską filmem „Błazny”.
„Błazny” to opowieść o dwóch zaprzyjaźnionych parach studentów Wydziału Aktorskiego, pewnego dnia bohaterowie otrzymują szansę nakręcenia przez znanego reżysera filmu dyplomowego. Szansa jaka pojawia się na horyzoncie prowadzi do niezdrowej rywalizacji o role. Film otrzymał kilka znaczących nominacji do nagród festiwalowych, otrzymał również nagrodę publiczności podczas festiwalu Sopot Film Festival. Ponadto odtwórczyni głównej roli zdobyła nagrodę na festiwalu OFF CAMERA – była to Nagroda Specjalna - Nagroda Rising Star za najlepszy debiut aktorski dla Magdaleny Dwurzyńskiej. Zapraszamy do posłuchania ciekawej rozmowy z Magdaleną Dwurzyńską m.in. o premierze filmu "Błazny".
Po projekcji filmu "Błazny" odbędzie się spotkanie z Gabrielą Muskałą, które poprowadzi Ajka Tarasow. Pokaz przedpremierowy odbędzie się w Kino-Teatrze „Kurtyna”, bilety do nabycia w kasie.
Poniżej trailer "Błaznów". Do zobaczenia w kinie!
Więcej o wydarzeniu: 27.11.2024 | DKF "Błazny" pokaz przedpremierowy i rozmowa z Gabrielą Muskałą
Dyskusyjny Klub Filmowy działa w naszym mieście od września 2020 roku, w tym czasie rozmawialiśmy z wieloma znanymi aktorami, reżyserami i osobami z branży, chętnie opowiadającymi o kulisach pracy w kinematografii. Aby wymienić wszystkich gości jacy za sprawą Ajki Tarasow byli w Sulejówku należałoby poświęcić oddzielny artykuł. Dlatego w tym miejscu wspomnimy tylko o nadchodzącym listopadowym spotkaniu z filmem. Gościem naszej prowadzącej będzie osoba jej bardzo bliska, wspaniała aktorka i jak się okazało również reżyserka. Jej debiut reżyserski został zaplanowany na 13 grudnia 2024 r., my w Sulejówku będziemy mogli zobaczyć film „Błazny” przedpremierowo już 27 listopada o godzinie 19:00! Dodatkowym smaczkiem będzie możliwość porozmawiania z Gabrielą Muskałą! Bilety na to wydarzenie, w bardzo atrakcyjnej cenie, dostępne są już od dziś w kasie Kina Kurtyna.
Szczegóły wydarzenia:
27.11.2024 | DKF "Błazny" pokaz przedpremierowy i rozmowa z Gabrielą Muskałą
W listopadzie zaprogramowanych zostało aż 11 wydarzeń kulturalnych o bardzo zróżnicowanym charakterze. Zaplanowaliśmy koncerty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, spotkania z grami planszowymi i dwa turnieje szachowe, spotkanie Koła Kobiet Miejskich, wernisaż wystawy malarskiej, wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, warsztaty kreatywne, pokaz filmu i spotkanie z reżyserką oraz wieczór poezji. Pełny kalendarz dostępny jest tu>>>
Szczególnej uwadze polecamy Państwu pięć wydarzeń o charakterze ponadlokalnym:
10.11.2024 | Memoriał Szachowy Marszałka Józefa Piłsudskiego
10 listopada zapraszamy do udziału w profesjonalnym turnieju szachowym organizowanym wspólnie z Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku. Turniej odbędzie się w ramach obchodów Święta Niepodległości.
11.11.2024 | Koncert. NIEPODLEGŁA. "Moniuszko w hołdzie Powstaniu Styczniowemu"
Zapraszamy na kolejny wielki koncert w wykonaniu naszych artystów, tym razem wystąpi Chór Kameralny Miasta Sulejówek wraz z zespołami z powiatu Mińskiego i towarzystwem orkiestry smyczkowej. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Święta Niepodległości w Sulejówku.
16.11.2024 | Wieczór Wspomnień o Marku Ałaszewskim
Marek Ałaszewski był absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Działalność muzyczną rozpoczął już w czasie studiów – jako wokalista i gitarzysta w zespole Pesymiści i Bardowie. W 1969 wraz z Markiem Skolarskim i Andrzejem Poniatowskim założył grupę wokalno-instrumentalną Klan. Był w niej muzykiem, kompozytorem i autorem niektórych tekstów. Po zlikwidowaniu zespołu w 1971 skupił się na działalności plastycznej, choć nie rozstał się z muzyką. Podczas wieczoru zostaną zaprezentowane obrazy Marka Ałaszewskiego, przeprowadzone będą rozmowy z rodziną i przyjaciółmi oraz odbędzie się minirecital.
27.11.2024 | DKF "Błazny" pokaz przedpremierowy i rozmowa z Gabrielą Muskałą
To już siódme w tym roku spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego i kolejny raz rozmowa z bardzo ciekawą postacią. Zaplanowaliśmy wspólnie z Kino-Teatrem „Kurtyna” pokaz przedpremierowy filmu "Błazny", a Ajka Tarasow porozmawia z aktorką - Gabrielą Muskałą , która tym razem wystąpi w roli reżyserki.
Konkurs poetycki wiersza klasycznego, to jedyne wydarzenie organizowane przez Miejski Dom Kultury w Sulejówku mające charakter ogólnopolski. Do tej pory laureatem nie został nikt z naszego miasta, czy dziewiąta edycja okaże się pomyślna dla autorów z Sulejówka? Zachęcam do uczestnictwa. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będą dostępne od 16 listopada. Liczba miejsc ograniczona.
Do kogo kierujemy program?
Do uczennic i uczniów szkół średnich oraz studentów i studentek pragnących realizować swoje praktyki w Sulejówku w miłej atmosferze i w zgranym zespole. Nasi praktykanci zdobywają wiedzę o naszej działalności oraz mają swobodę działania i realizacji programu praktyk.
Dopasuj praktyki do siebie.
Kultura to nie tylko koncerty i zajęcia, to administracja, księgowość i kadry, promocja, programowanie wydarzeń oraz zajęć. U nas nie ma nudy! Współpracujemy z wieloma partnerami, w tym: samorządami, muzeami, stowarzyszeniami i fundacjami. Realizujemy kilka projektów o tematyce kulturalnej współfinansowanych ze środków zewnętrznych.
Jaka tematyka praktyk?
Nasza działalność umożliwia realizację praktyk o bardzo zróżnicowanej tematyce.
- Księgowość i kadry
- Promocja
- Fotografia
- Administracja
- Informatyka, technika urządzeń scenicznych
Jakie są przykładowe zadania?
Księgowość i kadry:
- Przygotowywanie umów
- Dbanie o prawidłowy obieg dokumentów
- Archiwizacja dokumentacji księgowej
- Nauka obsługi programów księgowych i kadrowych
- Kontakt z Klientami
Promocja:
- Przygotowywanie planów promocyjnych
- Tworzenie tekstów
- Moderowanie strony www
- Dbanie o media społecznościowe
- Przygotowywanie materiałów drukowanych
Fotografia:
- Wykonywanie fotoreportaży z realizowanych wydarzeń
- Przygotowywanie sesji zdjęciowych zespołów
- Publikacja zdjęć
Administracja:
- Obsługa klienta
- Przygotowywanie danych statystycznych
- Aktualizacja systemu wsparcia zajęć
- Przygotowywanie dokumentów
- Praca przy realizacji wydarzeń
Informatyka i technika sceniczna:
- Konserwacja i modernizacja sprzętu komputerowego
- Montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej
- Montaż i eksploatacja techniki nagłośnieniowej
- Obsługa świateł scenicznych
Chcesz odbyć praktyki studenckie lub szkolne w Sulejówku? Zapraszamy do kontaktu z nami!
Specjalnie dla naszych stałych Klientów przygotowaliśmy pulę biletów w promocyjnej cenie na najbliższy koncert afrykański „Tańczy, tańczy słoń” zaplanowany na 11 stycznia 2025 r.! Do 6 grudnia obniżamy ceny aż o 33%! Bilety można nabyć za jedyne 20 zł w sekretariacie MDK oraz w StrefieZajęć. Liczba biletów w przedsprzedaży jest ograniczona, dlatego warto skorzystać ze słoniowej promocji już teraz!
Cena podstawowa biletów wynosi 30 zł.
Więcej o koncercie:
11.01.2025 | Tańczy, tańczy słoń – koncert afrykański dla dzieci
Szybkimi krokami zbliża się październikowy Dyskusyjny Klub Filmowy w Kino - Teatr Kurtyna w Sulejówku!
Zapraszamy Was serdecznie już 30 października o 19:00!
<<< WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU >>>
Ekranizacji filmu Szansa i dyskusji, która jej będzie towarzyszyła przyświeca wspomnienie JERZEGO STUHRA, aktora który zagrał jedną z głównych ról w tym filmie. A na zaproszenie Ajki Tarasow przybędzie na spotkanie:
FELIKS FALK
Nasz gość jest wszechstronnym twórcą. Reżyser filmowy i teatralny, autor scenariuszy filmowych, sztuk scenicznych, telewizyjnych i słuchowisk radiowych. Współtwórca nurtu zwanego kinem moralnego niepokoju. Także malarz i grafik oraz pisarz, którego proza - zbiór opowiadań Gmach oraz powieść Kalwaria - niedawno wydane zyskały niemałe zainteresowanie czytelników.
Zapraszamy serdecznie do przeczytania ciekawego artykułu na temat naszego gościa na portalu Culture.pl:
<<< ARTYKUŁ O FELIKSIE FALKU W SERWISIE CULTURE.PL >>>
oraz wysłuchania rozmowy przeprowadzonej z nim w Polskim Radio na temat jego twórczości literackiej:
<<< ROZMOWA Z FELIKSEM FALKIEM W POLSKIM RADIO >>>
Feliks Falk jako reżyser teatralny debiutował w 1978 roku Tańcem śmierci Augusta Strindberga w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. W telewizji w roku 1973 roku nowelką Nocleg, a na szerokim ekranie w 1977 roku filmem Wodzirej, którego tytuł stał się na długie lata symbolem mentalności ludzi tamtej epoki. Jako artysta plastyk Falk czynny był do początku lat 80., kiedy to rozstał się z tym zawodem, choć ostatnio nie stroni od wystawiania namalowanych przed laty obrazów.
ZŁOŻONA RZECZYWISTOŚĆ PRL-U INSPIRACJĄ DLA REŻYSERÓW
W czasach PRL-u Feliks Falk pozostawił swój silny ślad w nurcie polskiej kinematografii, dotykającym problemu funkcjonowania człowieka w trudnej, złożonej rzeczywistości, problematycznej pod względem egzystencjonalnym i moralnym. Modelowym przykładem jest wspomniany wyżej obraz Wodzirej, ze znakomitą rolą Jerzego Stuhra. Historia człowieka bezrefleksyjnie przyjmującego zasady rzeczywistości, w której żyje i w zgodzie z nimi, nie cofając się przed żadnym świństwem, ani czynem poniżającym dla samego siebie, pnie się po szczeblach kariery.
Kontynuacja historii Lutka Danielaka w filmie Bohater roku, jak również w szczególności obrazy: Szansa(który obejrzymy podczas DKF-u), Obrazki z życia, Idol, były ważnym zwierciadłem realiów tamtej epoki. W rozmowie z Przemysławem Szubartowiczem (Przegląd 8/2006) Feliks Falk tak mówił o nurcie kina moralnego niepokoju:
Ludzie znajdowali (...) w kinie moralnego niepokoju nie tylko otuchę, lecz także satysfakcję, że ktoś w ich imieniu próbuje mówić prawdę. Ale to były inne czasy.
SAMOWOLKA i KOMORNIK - PONADCZASOWOŚĆ KINA MORALNEGO NIEPOKOJU
Upadek komunizmu, nowe oczekiwania zwłaszcza w dziedzinie jakości realizacji filmowych produkcji stały się poważnym wyzwaniem dla twórców nurtu moralnego niepokoju. Filmem, którym zaakcentował silnie obecność tej dziedziny kina w latach 90-ych była Samowolka. Zupełnie wyjątkowy obraz Falka, który ukazał spuściznę po poprzednim systemie, w postaci armii poborowej, ze skostniałymi i brutalnymi regułami, ofiarami których ofiarami - w wymiarze psychicznym, a nierzadko też fizycznym - padali młodzi ludzie.
Równie mocnym powrotem reżysera, już w bardziej współczesnej rzeczywistości polskiej kinematografii, stał się film Komornik, ze znakomitą rolą Andrzeja Chyry. Postać głównego bohatera intensywnie porównywana do Lutka Danielaka z Wodzireja, została skonstruowana jednak w odmienny sposób. Lucek Bohme z Komornika to postać bardziej skomplikowana niż jego poprzednik, nie tylko dlatego, że przechodzi moralną przemianę, ale także dlatego, że on czyni zło bezwzględnie przestrzegając prawa i - zdawałoby się - zasad moralnych. Brzydzi się łapówkami, inaczej niż większość ludzi z jego środowiska, w gruncie rzeczy bardziej niż on podobnych Danielakowi.
BYŁ JAZZ, ENEN, JOANNA - FILMOWA PODRÓŻ DO PRZESZŁOŚCI
Feliks Falk jako reżyser jest nie tylko wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, ale też sięga do historii. Odwołując się przede wszystkim do tych tematów, które wywierają wpływ na nasz obecny świat i nadal są żywe.
Film Był Jazz to kolejny zupełnie wyjątkowy w skali polskiego kina obraz. Jest to opowieść o polskich jazzmanach, inspirowana losami grupy Melomani Dudusia Matuszkiewicza, pragnących realizować i dzielić się muzyczną pasją, mimo sprzeciwu stalinowskich władz, postrzegających amerykańską muzykę za "zło", przed którym należy chronić społeczeństwo.
Joanna jest filmem ukazującym dramat wojny, okupacji, temat relacji polsko-żydowskich, spojrzenia na wiarę. Falk zaprasza nas do wielowymiarowej refleksji nad losem człowieka, który musi stanąć przed trudnymi, tragicznymi wyborami. Ukazuje świat, w którym za czynienie dobra można zapłacić ogromną cenę. Utrzymując klimat kameralnej opowieści, zaprasza do postrzegania przeszłości przez pryzmat konkretnych historii ludzi. Zachęca też do krytycznego spojrzenia na współczesny dyskurs społeczny, polityczny, wokół historii, zwłaszcza na jego moralny poziom.
Akcja filmu Enen z 2009 roku rozgrywa się już po przemianach politycznych w Polsce, w roku wielkiej powodzi we Wrocławiu, ale korzenie przedstawianego tematu sięgają lat 70. Historia jest częściowo podróżą do PRL-u, już z perspektywy 20 lat po transformacji. Reżyser wyraża zaniepokojenie upraszczaniem spojrzenia na rzeczywistość Polski Ludowej. W rozmowie z Barbarą Hollender mówił:
Wychowałem się w PRL i znam różne jego strony. Nie muszę bronić tego systemu, bo wypowiedziałem się na ten temat w moich filmach. Ale nie ze wszystkimi ocenami się zgadzam. Drażnią mnie częste uproszczenia i jednowymiarowość tego okresu. Armia młodych historyków i polityków, których nie było jeszcze wtedy na świecie i którzy znają tę epokę jedynie z różnego rodzaju przekazów i interpretacji, w imię naciąganej ideologii moralności i rozliczeń, zamazuje prawdziwy obraz. W PRL fałszowano obraz międzywojnia, teraz nie pokazuje się wszystkich złożoności lat PRL. To mnie niepokoi. Chciałbym dziś w filmach zobaczyć pełniejszy obraz tamtej rzeczywistości.
REŻYSER CENIONY
Feliks Falk ma na swoim koncie znaczące nagrody przyznawane za twórczość filmową. Za film W środku lata otrzymał w 1976 roku wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów autorskich w San Remo. W 1986 roku za film Bohater roku na FPFF w Gdyni nagrodę za reżyserię, na tym samym festiwalu za Samowolkę w 1993 roku w Gdyni także za reżyserię. W roku 1987 Feliks Falk otrzymał na LFF w Łagowie nagrodę za całokształt twórczości scenariopisarskiej. W 2011 roku nagrodzony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Dużymi sukcesami reżysera były filmy Komornik, uhonorowany m.in. w roku 2006 Orłem Polską Nagrodą Filmową w kategorii: najlepsza reżyseria oraz nagrodą jury ekumenicznego na MFF w Berlinie oraz Joanna (2010), doceniona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (najlepsza reżyseria i scenariusz), na MFF w Moskwie (Nagroda dziennikarzy rosyjskich, Nagroda Rosyjskich Klubów Filmowych, nagroda dla najlepszej aktorki dla Urszuli Grabowskiej) i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Taszkiencie (Grand Prix, Nagroda za najlepszą rolę żeńską).
PROJEKCJA FILMU "SZANSA" ORAZ SPOTKANIE Z FELIKSEM FALKIEM JUŻ W ŚRODĘ 30-go PAŹDZIERNIKA O 19:00
ZAPRASZAMY!!!
Cudze chwalicie, swego nie znacie!
Koncert już 11 listopada w Sulejówku!
W Sulejówku od 15 lat działa Chór Kameralny Miasta Sulejówek, zespół amatorski, który prezentuje pod czujnym okiem Michała Śmigielskiego bardzo wysoki poziom. W zespole występuje 25 śpiewaczy z naszego miasta. W ostatnim roku chór przygotował kilka znaczących koncertów, jednak największy rozgłos zyskały wydarzenia gdzie ChKMS występował wspólnie z partnerami muzycznymi z powiatu. Ostatni koncert muzyki filmowej zrealizowany z Miejską Orkiestrą Dętą „Akord” był wydarzeniem, które odbiło się szerokim echem w światku muzycznym. Zachęcamy do posłuchania finałowego utworu tego koncertu: Ennio Morricone – Dobry, Zły i Brzydki.
Już w najbliższą sobotę o 14:00 październikowa edycja warsztatów:
DŹWIĘK W FILMIE!
Więcej informacji i zapisy:
<<< W STREFIE ZAJĘĆ >>>
Drodzy Państwo! ZMIANA
Dzisiaj o 13:00 zamiast spektaklu "Złota Kaczka" Teatr Czarodziej przedstawi spektakl:
🌳🌲 "PRZYGODA W LESIE"!
Z powodu nagłej choroby jednego z aktorów.
Zapraszamy ciepło, bo emocje zapowiadają się nie mniejsze!❤️
Wszystkich widzów, którzy chcieliby obejrzeć spektakl "Złota Kaczka" zapraszamy w nowym terminie - 7 grudnia. Będą nowe bilety. Jest również możliwość zwrotu biletu za dzisiejszy spektakl, z załączonym paragonem sprzedaży.
Od jakiego wieku warto zacząć przychodzić do naszego Miejskiego Domu Kultury? 🤔
Jak najwcześniej!
Mamy w ofercie zajęcia dla Mam z Maluchami od samego urodzenia do końca 1 roku życia 😃Spotkania są skupione na Mamach (bo wiadomo - zadbana mama to szczęśliwy Maluch!). Prowadzimy rozmowy na ważne tematy, dzielimy się doświadczeniami, radościami, trudami i smutkami - naszą codziennością. Dzieciaki w tym czasie leżą, brykają albo czołgają się po macie, inne są karmione lub przewijane, a niektóre po prostu śpią. Jest to dobra okazja aby wyjść z domu i zobaczyć, że:
Nie jesteś sama Mamo!
- Zapisy - > KLIK
Już w grudniu w MDK odbędą się pierwsze pilotażowe warsztaty z elektroniki! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 10 miejsc na warsztatach, podczas których instruktor Dariusz Pieńkowski pokaże najmłodszym uczestnikom jak stworzyć z drobnych, niepozornych elementów choinkę z diodami. Szczegóły już niebawem na naszej stronie.
Ruszyły zapisy na szereg warsztatów, które nasi wspaniali instruktorzy przygotowali na październikowe zajęcia! Każdy warsztat dedykowany jest dla konkretnego odbiorcy.
Warsztaty zostały tak zaprogramowane, aby były bezpieczne dla dzieci, ciekawe dla opiekunów, twórcze dla młodzieży i kreatywne dla dorosłych! Cena warsztatów jest bardzo atrakcyjna i zawiera również koszt materiałów dla uczestników. Przed nami pięć ciekawych spotkań.
Rozpoczniemy o godzinie 12:00 „Warsztatem kreatywnym” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pod okiem instruktorki stworzymy wyjątkowy jesienny lampion.
Również w samo południe odbędzie się „Szydełkowanie” dla młodzieży i dorosłych. Tematem tego spotkania będzie maskotka jeża, która ozdobi jesienną porą nasz dom.
O godzinie 14:00 podczas warsztatów „Dźwięk w Filmie” za pomocą przedmiotów codziennego użytku stworzymy kilka efektów dźwiękowych; kroki, stukot kopyt końskich, czy bicie serca. Nagramy je i odsłuchamy!
O godzinie 16:00 zawładną MDKiem roboty! Na zajęcia z "Robotyki" zapraszamy uczestników w wieku 7-12 lat chcących „ożywić”, poprzez zaprogramowanie, urządzenie zbudowane z klocków LEGO.
Równolegle zapraszamy osoby dorosłe i młodzież do wstąpienia do klubu „Fantastycznego Świata Malarza” - świata figur, które można wykorzystać w grach planszowych lub jako ozdoby na półkę lub biurko. Uczestnicy rozwiną swoją pasję malarską, poznają nowe techniki i materiały.
Jak widzicie nasze kreatywne soboty są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o tematykę. Już dziś możemy Was poinformować, że w grudniu dołączymy z nowym tematem warsztatów – „Elektronika”, gdzie będzie można lutować do siebie różne elementy pozwalające na stworzenie świecącej choinki, radia, latarki, zegarka, a nawet wykrywacza metali! Szczegóły już niebawem na stronie www.mdksulejowek.pl
Zapraszamy serdecznie na zajęcia z makramy!
Podczas naszych spotkań każdy z uczestników będzie miał możliwość nauczyć się od podstaw techniki wyplatania makram. Wykonamy wspólnie krok po kroku różnego rodzaju ozdoby, min. kwietnik, dekoracyjną makramę ścienną, łapacz snów i wiele innych. Nauczymy w jaki sposób wiązać oraz rozróżniać podstawowe węzły makramowe, jakie są rodzaje sznurków, do jakiego rodzaju prac są dedykowane.
Opowiemy jakie możliwości daje to niezwykłe rzemiosło oraz jaka jest jego historia. Zajęcia są wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu w sposób twórczy i kreatywny w gronie innych rękodzielniczek.
Wyplatanie ze sznurków jest niezwykle relaksujące i odprężające, jest idealnym sposobem na wyciszenie po intensywnym dniu. Dzięki umiejętnościom zdobytym podczas naszych spotkań, każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wykonywać dowolne dekoracje w stylu Boho oraz obdarować nimi bliskich.
Nasze spotkania są dedykowane zarówno osobom początkującym, jak i tym, które miały już kontakt z tym pięknym rękodziełem i chcą rozwinąć swój warsztat. Do zobaczenia 28 października na naszym pierwszym spotkaniu :-)
Zapisy -> https://www.strefazajec.pl/course/view/id/67153
Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Recepta na nie-szczęście”, który odbędzie się już 12 października o godzinie 20:00 w Miejskim Domu Kultury.
Na scenie zobaczymy wyjątkową dr Joannę Wnuk-Fleczerową, która nie tylko wystąpi w spektaklu, ale także przygotowała dla Państwa specjalne wideo - zaproszenie!
Recepta na nie-szczęście to spotkanie z poetami i piosenką poetycką. Humorystyczne, choć i z nutą nostalgii.
WYSTĄPIĄ:
WIOLETTA WITKOWSKA (śpiew)
MICHAŁ WITKOWSKI (pianino, wokal)
oraz ANETA SAPILAK(słowo).
WSTĘP: Bilety do nabycia w siedzibie MDK Sulejówek
OPCJA ZDALNA! Jest dostępna również specjalna pula biletów, które można zakupić przez <<< Strefę Zajęć >>>. Zachęcamy!
Więcej informacji o wydarzeniu <klik>
Do zobaczenia w MDK!
Zapraszamy Was na magiczną podróż do XVI-wiecznej Warszawy, gdzie ożywa znana legenda o Złotej Kaczce!
Teatr Czarodziej zabierze nas w świat pełen przygód i czarów, który na długo zostanie w Waszej pamięci.
Kiedy? 19 października, godzina 13:00
Gdzie? MDK Sulejówek
Bilety Dostępne w MDK w cenie 15 zł.
ZDALNE ZAPISY w <<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
Czekamy na Was z niecierpliwością!
Do zobaczenia!
Tylko do 15 października można nadsyłać wiersze na 9. Ogólnopolski Konkurs Poetycki Wiersza Klasycznego o "Buławę Marszałka". Gala wręczenia nagród odbędzie się 30 listopada w Miejskim Domu Kultury w Sulejówku, poprowadzą ją wspólnie Barbara Gutaj-Monowid i Tomasz Witkowski. W Jury konkursu zasiądą Tomasz Witkowski – przewodniczący, Anna Ciciszwili i Tadeusz Knyziak - członkowie.
Nasz konkurs to nie tylko rywalizacja. W Sulejówku jesienny wieczór spędzamy w bardzo ciepłej atmosferze, bawimy się, wzruszamy, doceniamy. Posłuchamy również utworów muzycznych w wykonaniu Wioletty i Michała Witkowskich. Nikt nie wychodzi od nas głodny, również głodny poezji. Atmosfera, którą wspólnie tworzymy jest niepowtarzalna. Sprawdźcie nas! Najprostszym sposobem zdobycia wejściówki jest nadesłanie na konkurs swojej pracy. Prace może składać młodzież oraz osoby dorosłe, szczegóły w regulaminie. Na konkurs można nadsyłać wiersze miłosne, satyryczne i o tematyce dowolnej.
Liczymy na wasz udział! Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody!
Przeczytaj również: 30.11.2024 | Gala wręczenia nagród w IX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza Klasycznego o "Buławę Marszałka"
Tak wyglądała gala wręczenia nagród w 8 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Wiersza Klasycznego o "Buławę Marszałka"
Wcielcie się w role członków ekipy filmowej i nagrajcie scenę dialogową!
Z jakich elementów składa się ścieżka filmowa?
Jak wygląda proces jej powstawania?
Tego i wiele więcej dowiesz się już 28-go września podczas zajęć Muzyka w filmie!
Zapraszamy serdecznie młodzież w wieku 15+!
<<< ZAPISY >>>
Jak połączyć naukę z przyjemnością?
Zapraszamy serdecznie na warsztaty dla dzieci z "Robotyki"!
Pierwsze z co miesięcznego cyklu zajęć dla dzieci w wieku 7-12 lat już w sobotę 28-go września o godzinie 16:00!
<<< ZAPISY >>>
Planszówkowy Sulejówek po raz dziewiąty, już w sobotę o 17:00!
<<< WIĘCEJ INFORMACJI >>>
Tradycyjnie nie zabraknie stosu gier dla osób w każdym wieku.
A gra przewodnia będzie gratką dla fanów klimatu Lovecrafta!
ODMĘTY GROZY
będą wiodącym tytułem w sobotę!
Szybkim krokiem zbliżają się prezentacje spektaklu:
WSZYSTKO O KOBIETACH
Zapraszamy ciepło:
<<< 28-go WRZEŚNIA O 20:00 >>>
<<< 29-go WRZEŚNIA O 19:00 >>>
UWAGA!
Cały dochód z biletów zostanie przeznaczony na sfinansowanie zakupu scenariusza do kolejnej sztuki,
nad którą Miejska Grupa Teatralna będzie pracowała w nowym sezonie:
RAVENSCROFT
Zachęcamy serdecznie do przybycia!
Startuje kolejny sezon Dyskusyjnych Klubów Filmowych! Moc filmowej pasji, inspirujących seansów i rozmów zapewni nam oczywiści twórczyni DKF-ów i prowadząca spotkania - Ajka Tarasow. Zapraszamy serdecznie już 25-go września o 19:00 do Kina-Teatru Kurtyna na projekcję filmu:
DOLINA ISSY
reż. Tadeusz Konwicki
<<< WIĘCEJ INFORMACJI >>>
Kolejny film i następny wyjątkowy gość, który ozdobi środowy wieczór!
Przybędzie do nas:
MARIA PAKULNIS
Aktorka teatralna, filmowa i radiowa. Jej obecność przy okazji projekcji filmu "Dolina Issy" jest szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze gra jedną z ról prezentowanego filmu - Barbarki, służącej Romualda. Po drugie ma litewskie korzenie, co nadaje dodatkowego smaku dziełom Czesława Miłosza i Tadeusza Konwickiego, których akcja toczy się na Litwie pod koniec lat dziesiątych XX wieku, w dolinie na pół mitycznej rzeki Issy.
DUCH KONWICKIEGO. ROZMOWY DRZEW. TCHNIENIE ISSY NA MAZURACH
Już na początku swojej filmowej drogi Maria Pakulnis przeżyła wyjątkowe chwile. Tadeusz Konwicki, reżyser filmu Dolina Issy pochodził z Litwy.
Mój ojciec też urodził się w Nowej Wilejce i kto wie, może gdzieś na uliczkach ocierali się o siebie. - powiedziała Maria Pakulnis w audycji Wszystko o kulturze Programu Drugiego Polskiego Radia - Pan Tadeusz, tak jak moi rodzice, do końca swoich dni tęsknił za Litwą. W ludziach stamtąd jest przywiązanie do tamtego świata, tamtej przyrody, wierzeń, przeczuć i magii. To są zupełnie inni ludzie. [...] Uczyniłam z tego swoją siłę. Początkowo wnikliwie przypatrywałam się rzeczywistości, a to powoduje, że więcej się widzi, ma się więcej przeczuć, więcej przechodzi przez człowieka, jego rozum, serce. To czasami boli, jak się widzi więcej, ale przez to człowiek bardziej otwiera się na innych.
Burzliwe, wojenne losy dotykające miliony ludzi zamieszkujących obszary międzywojennej Rzeczypospolitej, odcisnęły swoje piętno także na rodzinie aktorki. Rodzice znaleźli się na Mazurach, gdzie Maria Pakulnis się urodziła. Jak aktorka wspomina tamte miejsca, rzeczywistość?
To był świat, który przypominał rodzicom Litwę. Dla mnie też miało to ogromne znaczenie, bo słyszałam w dzieciństwie różne bajki, czasem wręcz przerażające. I ten świat wokół mnie się ciągle tworzył. To jest znamienne, bo w "Dolinie Issy" jest ujęcie, że kamera tak długo pokazuje korony drzew i niby nic się nie dzieje. I mój mąż mnie zapytał, dlaczego tam jest takie ujęcie. Dla mnie to było proste: drzewa rozmawiają. Na tym to polega: na odbieraniu wszystkiego, na obcowaniu z przyrodą, zjawiskami.
W ŚWIECIE TEATRU I FILMU. KOBRA PRZERAŻA I... FASCYNUJE
Od roku 1981 związana z teatrami warszawskimi: Współczesnym (1981-1987), Dramatycznym (1987), Ateneum (1989-2010), a obecnie Teatrem Komedia i Teatrem Kamienica. Wystąpiła też w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji, który był obecny w jej życiu już od najmłodszych lat:
Pamiętam ten stary telewizor, pierwszy, który pojawił się na naszej ulicy w moim małym Giżycku. To było ogromne przeżycie oglądać właściwie jeden program, oczekiwać ciągle na poniedziałek, potem czwartek, żeby zobaczyć "Kobrę"(cykl spektakli Teatru Telewizji - przyp.). Pamiętam, że szalenie bałam się tej kobry, która na ekranie puszczała do nas oko. Bałam się, ale byłam też potwornie podniecona, bo dzieci uwielbiają się bać.
Podczas przygody filmowej, oprócz Tadeusza Konwickiego spotykała na swojej drodze między innymi takich reżyserów jak Krzysztof Kieślowski (Bez końca, Dekalog III) czy Janusz Zaorski (Jezioro Bodeńskie).
Często kreowała role silnych kobiet, zyskując wielkie uznanie publiczności. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie została wyróżniona nagrodami: Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, Złotym Ekranem.
KRÓLOWA RADIOWEGO TEATRU
CZARUJE ŚWIAT WYOBRAŹNI i KRADNIE SERCA FANÓW WIEDŹMINA
Gra aktorska Marii Pakulnis spotkała się również z wielkim uznaniem środowiska związanego z teatrem radiowym. W 2014 roku na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie Maria Pakulnis otrzymała Grand Prix za rolę królowej Elżbiety I w słuchowisku Królowa i Szekspir. Natomiast rok wcześniej została uhonorowana Wielkim Splendorem - nagrodą przyznawaną przez Teatr Polskiego Radia za wybitne kreacje aktorskie.
Liczne kreacje aktorskie w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia, interpretacje poezji i prozy - jak chociażby obecnie <<< KRÓL WARMII I SATURNA >>> w cyklu To się czyta - pokazały kunszt operowania słowem aktorki.
Fani Wiedźmina za wzór interpretacji postaci królowej Calanthe, postrzegają grę Marii Pakulnis w słuchowiskach Teatru Polskiego Radia cyklu opowiadań Wiedźmin.
O swojej radiowej przygodzie aktorka mówi:
Uwielbiam radio i Teatr Polskiego Radia. To jedno z najprzyjemniejszych miejsc pracy w moim zawodzie. Jest to na pewno bardzo trudna forma aktorstwa, bo trzeba mieć szaloną wyobraźnię i umiejętności, żeby wyczarować ten świat, ale właśnie to jest fascynujące.
<<< ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA ROZMOWY Z MARIĄ PAKULNIS W RADIOWEJ DWÓJCE >>>
Zapraszamy ciepło na Dyskusyjny Klub Filmowy już 25 września o godzinie 19:00!
Zapraszamy na zajęcia z projektowania graficznego z Kamilą Trochimiak! 🎨
Czy Twoje dziecko marzy o tworzeniu pięknych grafik czy ilustracji? Teraz to możliwe!
Na naszych zajęciach dzieci i młodzież rozwiną swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne.
Jeśli Twoje dziecko chce rozwijać swoje talenty i wkroczyć w fascynujący świat grafiki, dołączcie do nas już teraz!
Zapisy trwają – liczba miejsc ograniczona! <KLIK>
Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 9-18 lat.
Terminy: wtorki, godzina 19:30
Czekamy na Was!
Zapraszamy do Krainy Wyobraźni!
W której obraz spotyka się z dźwiękiem!
<<< ZAPISY >>>
Uczestnicy poznają podstawowe elementy filmowej ścieżki dźwiękowej oraz poznają wszystkie etapy jej powstawania. W części warsztatowej uczestnicy wcielą się w role członków ekipy filmowej i nagrają scenę dialogową.
Na pierwszych zajęciach Michał Witkowski ukaże warstwy filmowej ścieżki dźwiękowej, takie jak: dialogi i gwary, efekty synchroniczne i boczne, tła i atmosfery, muzyka wewnątrzkadrowa i pozakadrowa oraz cisza. Następnie omówimy wszystkie etapy powstawania ścieżki dźwiękowej do filmu – pracę na planie, nagrania studyjne (postsynchrony, efekty foley), prace kompozytora muzyki, montaż dźwięku, aż po finalne zgranie filmu. W części warsztatowej uczestnicy wcielą się w role członków ekipy filmowej (realizatora dźwięku, mikrofoniarza, reżysera, aktorów) i nagrają krótką scenę dialogową. Przed nagraniem omówimy sprzęt jakim będziemy się posługiwać i jak go używać. Po nagraniu, wspólnie je odsłuchamy i omówimy efekt naszej pracy.
ZOSTAŃ TWÓRCĄ FILMOWYCH BRZMIEŃ!
Michał Witkowski
Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. I. Paderewskiego w Sulejówku w klasie fortepianu. Absolwent podyplomowych studiów Realizacji Dźwięku w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, a także absolwent realizacji dźwięku w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Certyfikowany użytkownik oprogramowania do montażu dźwięku AVID Pro Tools. Aktywnie koncertujący muzyk oraz twórca muzyki do spektakli teatralnych. Na co dzień pracuje jako inżynier w Telewizji Polsat.
Fot. Anna Nowak
Startuje Teatralna Jesień!
Spektakle Wszystko o kobietach oraz Recepta na nie:)szczęście,
wspaniale przyjęte podczas Festiwalu Zofiówka wracają!
Pasjonaci Aktorstwa powiodą ścieżkami humoru, refleksji, pomogą z dystansem spojrzeć na życie.
Czar kameralnej sceny pomoże przeżyć niezapomniany czas!
Serdecznie zapraszamy!
28.09.2024 r., godz. 20:00
Spektakl Miejskiej Grupy Teatralnej
WSZYSTKO O KOBIETACH
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 20 zł
29.09.2024 r., godz. 19:00
Spektakl Miejskiej Grupy Teatralnej
WSZYSTKO O KOBIETACH
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 20 zł12.10.2024 r., godz. 20:00
Spektakl
RECEPTA NA NIE:)SZCZĘŚCIE
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 30 zł13.10.2024 r., godz. 18:00
Spektakl
RECEPTA NA NIE:)SZCZĘŚCIE
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 30 zł
Marzysz o tworzeniu wyjątkowych figurek? Chcesz nadać im kolor i charakter?
Dołącz do naszych zajęć z malowania figurek farbami akrylowymi i odkryj w sobie artystę!
Podczas zajęć:
- nauczysz się technik malowania farbami akrylowymi
- stworzysz unikalne figurki
- spędzisz czas w kreatywnej atmosferze wśród pasjonatów
Kiedy: poniedziałek, godz. 16:00 (7 - 13 lat), godz. 17:00 (+14 lat)
Gdzie: Miejski Dom Kultury w Sulejówku
Nie musisz mieć doświadczenia – wystarczy chęć do nauki i dobra zabawa!
Zapisy: <klik>
Dołącz do nas i ożyw figurki kolorami!
Zapraszamy Was ciepło na wyjątkową kąpiel w dźwięku!
Bogactwo zjawiskowych brzmień, relaksujących Wasze ciała i dusze.
Inaugurujemy w obecnym sezonie cykl koncertów relaksacyjnych:
<<< JESIENNA CEREMONIA DŹWIĘKU. MISY I GONGI >>>
Już w najbliższą sobotę o 19:00!
Przewodniczką po Krainie Dźwięku będzie:
MAGDALENA NEJBAUER
Absolwentka muzykologii UW i szkoły muzycznej II st. w klasie fortepianu. Absolwentka kursu III i IV st. masażu dźwiękiem wg metody Petera Hessa, seminarium „Gong w relaksacji i koncercie”, „Gong w terapii indywidualnej i grupowej”. Wieloletni instruktor zajęć umuzykalniających wg koncepcji E. E. Gordona dla dzieci i młodzieży, muzyk, muzykoterapeuta. nieustannie szkoląca się pasjonatka w pracy z dźwiękiem.
Artystka wspaniale inspirująca muzyczną pasją zarówno dorosłych, podczas koncertów relaksacyjnych, jak też dzieci, w trakcie koncertów gordonowskich. Koncerty Magdaleny Nejbauer są świetną okazją do przeżycia pięknej przygody w świecie brzmień i spotkaniem z ożywczą mocą Muzyki.
Zapraszamy ciepło na nowy sezon wydarzeń!
Czekają na Was koncerty, spektakle dla małych i dużych!
Nie możesz kupić biletu w naszej siedzibie?
Zakup go wygodnie w domu!
Jak to zrobić?
Zaloguj się w <<< STREFIE ZAJĘĆ >>>
Znajdź wydarzenie, które Cię interesuje, zapisz się i zakup bilet!
Będzie na Ciebie czekał do odbioru w naszym sekretariacie.
ZAPRASZAMY WAS SERDECZNIE NA NASTĘPUJĄCE WYDARZENIA:
14.09.2024 r., godz. 15:00
Koncert gordonowski dla dzieci i opiekunów
TUP, TUP, TUP... IDZIE SOBIE MAŁY ŻUK
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 50 zł dla dziecka i opiekuna, kolejny bilet 30 zł
14.09.2024 r., godz. 19:00
Koncert relaksacyjny
JESIENNA CEREMONIA DŹWIĘKU. MISY I GONGI
Więcej informacji o koncercie <<< TUTAJ >>>
Cena: 90 zł
28.09.2024 r., godz. 20:00
Spektakl Miejskiej Grupy Teatralnej
WSZYSTKO O KOBIETACH
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 20 zł
29.09.2024 r., godz. 19:00
Spektakl Miejskiej Grupy Teatralnej
WSZYSTKO O KOBIETACH
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 20 zł12.10.2024 r., godz. 20:00
Spektakl
RECEPTA NA NIE:)SZCZĘŚCIE
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 30 zł13.10.2024 r., godz. 18:00
Spektakl
RECEPTA NA NIE:)SZCZĘŚCIE
Więcej informacji o spektaklu <<< TUTAJ >>>
Cena: 30 zł
Zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat na wyjątkowe zajęcia teatralne "Po Bandzie"! 🎭
Pod okiem doświadczonej instruktorki Barbary Gutaj – Monowid poznasz świat teatru w otwartej, przyjaznej i kreatywnej atmosferze. To nie tylko szansa na rozwój artystyczny, ale także głębsze zrozumienie siebie!
Zajęcia pomogą Ci:
- Rozwinąć świadomość ciała i emocji
- Nauczyć się empatii i odwagi
- Wzmocnić samoakceptację
- Świetnie się bawić w bezpiecznej i twórczej przestrzeni!
Nie czekaj – dołącz do nas i odkryj, jak teatr może zmienić Twoje życie! Zapisy trwają! <KLIK>
Już w sobotę połączymy serca dla wsparcia dzielnej Dziewczynki!
Zapraszamy ciepło na
<<< FESTYN CHARYTATYWNY DLA NIKOLI >>>,
gdzie wystąpi Młodzieżówka z Sulejówka i teatralna Scena "Po Prostu gramy!".
Zespoły tworzone przez wspaniałych, pogodnych, utalentowanych Seniorów o pięknych sercach!Od lewej: Robert Mularczyk i Krzysztof Kolanek,
wokaliści Młodzieżówki i aktorzy Sceny "Po prostu gramy!", fot. Anna Nowak
SPEKTAKL CZERWONY KAPTUREK
godz. 12:00
Fot. Anna Nowak
Ponownie roztoczy się ponadczasowy czar teatru lalek, ożywianych mocą aktorskiej pasji!
Czerwony Kapturek reżyserii Mirosława Kuleszy, to przykład, że klasyka baśni może inspirować na nowo.
Zarówno dzieci, do których spektakl jest kierowany, ale też przynieść wiele dobrych wrażeń dorosłym.
WYSTĄPIĄ dla NIKOLI:
Barbara Aleksandrowicz, Danuta Kolanek, Zofia Mularczyk, Grażyna Sikorska, Robert Mularczyk.
Ilustracje muzyczne stworzy Krzysztof Kolanek
Odkrycie na nowo legendarnej baśni Charlesa Perrault'a w scenicznej adaptacji pasjonatów aktorstwa jest możliwe również dzięki wsparciu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku. Podczas każdego z przedstawień specjalistki Poradni zapraszają, przede wszystkim najmłodszych uczestników, do rozmowy na temat treści spektaklu.
Dzięki temu wydarzenie sceniczne wzbogacone jest o wyjątkowe refleksje.
ZAPRASZAMY CIEPŁO DZIECI Z OPIEKUNAMI!
KONCERT MŁODZIEŻÓWKI Z SULEJÓWKA
godz. 17:00
Fot. Anna Nowak
Dziarska „Młodzieżówka z Sulejówka” przeniesie nas w wir tanecznych rytmów dwudziestolecia międzywojennego.
W trakcie potańcówki będziemy mieli szansę nauczyć się kroków, które kiedyś królowały na parkietach.
Zabierzcie Bliskich, Przyjaciół, Znajomych i spędzcie ten czas z nami!
Młodzieżówka z Sulejówka ponownie zaprosi do zabawy, w której połączy niezapomnianą atmosferę przedwojennych szlagierów z radością tańca i wspólnego śpiewu. Przygotujmy się na wieczór pełen radości, może też wzruszeń, a na pewno do świetnej zabawy!
Młodzieżówka z Sulejówka to rozśpiewany zespół seniorów prowadzony przez Roberta Lipkę, działający przy Miejskim Domu Kultury w Sulejówku. Ciągle rozrastająca się, pogodna Grupa Pasjonatów śpiewu, gry, prowadzona przez Roberta Lipkę(zagra na akordeonie) już od blisko 10 lat zaprasza do integracji przy muzyce, do wspólnego muzykowania.
Repertuar zdaje się być niewyczerpany. Tanga, fokstroty, walce, polki, beginki oraz inne nuty do pośpiewania i potańczenia. Zarówno te bardzo znane jak również zapomniane motywy, które zagrzewają publiczność do śpiewu, podrygiwania, wprawiając we wspaniały nastrój. Wykonuje także zapomniane lub odnalezione przez seniorów pieśni i piosenki. Np. po węgiersku!
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY Z PEŁNYMI MŁODZIEŃCZEJ ENERGII SENIORAMI!
Miejski Dom Kultury
ul. Dworcowa 55
Siedziba: ul. Bogusławskiego 14
05 - 070 Sulejówek
sekretariat@mdksulejowek.pl
Telefon:
22 487 97 08 - sekretariat
728 24 20 27 - impresariat
Fax: 22 760 62 13
NIP: 8222343319
Regon:146186247
Konto - Bank Spółdzielczy Halinów: 92 8019 0000 2005 8006 3199 0001
© 2025 Miejski Dom Kultury w Sulejówku - oficjalna strona